Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy egy introvert...

Mitől függ, hogy egy introvertált valaki introvertálttal való kapcsolatban (barátság, szerelem) érzi jól magát, vagy egy extrovertáltabbal?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan, aki mindkettővel, vagy egyikkel sem? Miért?

Melyik a gyakoribb?



2019. dec. 16. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet ilyen sablonokkal megoldani. Személyiségtől függ az egész.
2019. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én totál introvertált vagyok. Ha egy extrovertáltal megtaláljuk a közös nevezőt, akkor baromira jó hatást tud nálam is elérni, mert felpörget, és nyitni tudok.
2019. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: személyiségtől: ezzel nem lettem okosabb.


2: és hosszú távon is? így sem sok belőle? mert nekem ált az elején oké.

2019. dec. 16. 18:55
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
60%

Én introvertált vagyok, és kizárólag csak extrovertált emberekkel voltak párkapcsolataim, de a barátaim 90%-a is inkább extrovertált.

Én szociális introvertáltként jellemezném magam, szeretek ekkor-akkor kimozdulni pl. bulizni, de utána mindig napokig eltart, míg feltöltődöm - egyedül. Vágyom is rá, hogy elmenjek ide-oda, de egyedül nem mindig vagyok erre hajlamos, és szükségem van arra, hogy valami társaságibb, spontán ember néha kirángasson a komfortzónámból.

Volt egy introvertált barátnőm az egyetem alatt, de elég hamar unalmassá vált, hogy mindig csak egymás lakásán találkoztunk, ahol nasiztunk és beszélgettünk. Beszélgetni nagyon jó volt vele, de soha nem tudtam elhívni semmilyen programra, és azért a közös élmény, program hiánya nekem zavaró és unalmas volt még egy barátságban is, nemhogy egy párkapcsolatban.

2019. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4: Nem inkább közelebb vagy az 50%intro 50%exrto-hoz?

Engem sosem érdekelt a buli.

2019. dec. 16. 19:06
 6/6 Papucs112 válasza:

Az én baráti társaságom (akik barátok, nem haverok) áll 6 főből, belőlük csak 2 introvertált. Mindegyiküket nagyon szeretem, de az introvertáltakkal úgy érzem jobban megtalálom a közös hangot. Nem zavarja ha nem írok napokig/hetekig, ha otthagyom a beszélgetést mert úgy érzem ennél többet nem tudok hozzátenni, és jobban megértik a gondolataimat mint az extrovertáltak.

A barátomat nem igazán tudom beskatulyázni, ő otthon ülős de állandóan a barátaival játszik, szerintem ő ilyen 50-50%. A párokban szerintem nem is ez a lényeg, hanem hogy bármilyen ember, megértsen téged és elfogadja hogy neked erre szükséged van. Jól érzem magam vele, szerelem szempontjából ez tényleg nem annyira számít. (Mondjuk ha a párom minden héten buliba járkálna az nagyon irritálna de személyiségből adódóan nem is jönnék össze ilyennel)

Szóval a válasz a kérdésedre: a személyiségből. Nem ez alapján választok barátokat és párt, hanem az intelligencia alapján hogy képes legyen másokat elfogadni, és ne tiporja el azt aki nem olyan mint ő.

2020. jan. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!