Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hova mész szünetben? Kérdezik...

Hova mész szünetben? Kérdezik tőlem. Sehova. Ez bunkó válasz lenne?

Figyelt kérdés

Iskolába egy csaj megkérdi tőlem, hova megyek a szünetben? Válaszom ennyi: Sehova.

Rövid velős és őszinte. Mégis bunkónak hatott. De miért?


Válaszoltam röviden tömören őszintén. Semmi egyéb mondanivalóm nem volt így mit ragoztam volna. Ez így bunkó volt?


2019. dec. 19. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudjuk, milyen hangsúllyal mondtad. Ha csak ennyit mormoltál, aztán mondjuk elkezdted nyomkodni a mobilod, az udvariatlan.
2019. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Winni Spinzo ***** válasza:
100%
Dehogyis. Bízz bennem :)
2019. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne bunkó?
2019. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Engem kicsit felidegesítene.


Számomra 2 lehetséges válasz létezik.


1. Elmondom hova megyek.


2. Bocs, nem tartozik rád.


Ez a "Sehova" picit felhúzó válasz, mert az általm megadott 2. válasznak egy még tovább butított egyszerű változata, amit már tudnék bunkónak értelmezni.

2019. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor kedves 4-es, felesleges jópofizni veled. Ha valaki nem megy sehova, akkor az a válasz, hogy "sehova" 100%-ig konkrét, tömör és lényegretörő. Minek kellene neked akárkinek is magyarázkodnia?
2019. dec. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5:

Csak annyi a bibi, hogy ez felér azzal, mintha azt mondanád: "Kopj le". Lekezelés a köbön.

2019. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5# Azt feltételeztem a kérdés alapján, hogy a kérdező elment valahova a szünetbe, de nem akarta elmondani a kérdésben lévő személynek hogy hova és erre volt az a reakciója, hogy "Sehova".


Ami nekem nagyon bukó.


Ha meg ténylegesen sehova nem ment. Azaz teljesen más a kontextus, akkor is mondhatja szeppen. Az egy szavas válaszok is elég bukók tudnak lenni ha hangsúlytól függően.


Pl.: "Sehova, ma bent maradtam az irodában." Egy normális válasz lenne.



Ez meg nem jópofizás, ahogy írtad. Ilyen a normális emberi interakció. Ez nem előtetett kedvesség.

2019. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sztem nem bunko valasz inkabb valami letörtséget sugall mintha maganyos lenne az illetö es rossz lehet szegenynek es ilyen esetben senkitöl nem varhato el pozsgas kedves felvidult vàlasz hogy "tudod, megyünk mamihoz meg nagyanyamhoz majd alig vàrom :)"
2019. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

meg eleve miért kíváncsi arra hova megyek? köze hozzá mi?

nem mindegy neki?

2019. dec. 19. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Beszélgetés során érdeklődik.


Azért ez nem olyan intim kérdés, simán elképzelhető normális beszélgetés része ként.

(Persze minden kontextus függő, lehet hogy nagyon furcsa volt ahogy feltette a kérdést)

2019. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!