Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiaknak csak addig...

A férfiaknak csak addig fontos az anyjuk, amíg nem találnak párt?

Figyelt kérdés

Nem egy fiatal férfi ismerősömnél lattam, hogy rendszeresen hazalátogattak (éhesen, a szennyesükkel együtt) havonta, és tartották a kapcsolatot a szülőkkel, stb, aztán amikor lett barátnő, akkor azt sem tudták egy idő után, hogy élnek-e még a szüleik.

Női rokonomnál is ezt láttam; addig jött haza a fia, amíg nem volt barátnő, aki elkezdett "besegiteni" a házimunkába.

A mai fiatal felnőtteknek ennyit jelent a szülő-gyerek kapcsolat?


2019. dec. 28. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig fontosabb lesz az anyám az összes többi nőnél ezen a világon, mert az anyámnak hálás vagyok, mert sok mindent köszönhetek neki.
2019. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem attól függ, hogy az ember férfi-e vagy nő, sokkal inkább, hogy milyen volt a szülőkkel a viszony, ha a gyerek elköltözött, mennyire tartották egymás közt a kapcsolatot és hogy mennyire tisztelik egymást. Nem egy olyan férfit ismerek, akik már régóta együtt vannak a párjukkal, de a szüleikkel ugyanúgy ápolják a kapcsolatot. Természetesen ennek az ellenkezőjéről is hallottam már, de nem hiszem, hogy ezt a hibát csak a férfiak követik el.
2019. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetes idővel, hogy a gyerekek "kirepülnek a fészekből", vagyis egy nővel új családot alapítanak stb. Ennek velejárója, hogy a szülőkkel való kapcsolat átalakul, főleg, ha nem is egy városban vannak.


Ez a dolgok velejáró rendje, szerintem az az egészségtelen, ha a gyerek az anyja szoknyája mögött marad felnőttként, és mindent az anyja beleegyezésével csinál, a szülei mondják meg, hogy öltözködjön, meddig maradjon iszogatni és a többi... Nagyon gáz az ilyen szerintem egy idő után.


Persze az sem jó, ha minden kapcsolat megszakad, és a gyerek csak akkor keresi a szüleit, ha kell neki valami. Igazából ez nagyban függ attól is, hogy a gyerek milyen nevelést kapott. Manapság már egyre több az olyan szülő, aki azt hiszi, hogy az a nevelés, hogy megveszi a drága ajándékot a gyereknek, de egyébként meg nem is foglalkozik vele. Az ilyen gyerekek nagy valószínűséggel önzőek lesznek, az érzelmi intelligenciájuk nem valami fejlett, mert kevés szociális nevelést kaptak, így ha elérik a felnőttkort, faképnél fogják hagyni a szüleiket, és nem lehet majd rájuk számítani. Ez nevelés kérdése, és a szülő magára vessen, ha azt érzi, hogy magára hagyta a felnőtt gyereke.

2019. dec. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem
2019. dec. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!