Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki sokkal jobban kijön/érzi magát kétkezi egyszerű melós emberekkel, mint diplomás karrierista nagyokos emberekkel?

Figyelt kérdés
Én most fogok államvizsgázni és függetlenül, hogy lesz-e diplomám vagy sem soha nem fogok a szakmámban dolgozni és maximum nyártól kezdve szeretnék elkezdeni egy esti szakmunkás képzés (burkoló, cnc-s, asztalos stb.), mert a sok évnyi egyetemi közegtől rosszul lettem, ahogy attól a brutális követelményrendszertől is ami a munkaerőpiacon fog rám várni. 2 idegen nyelv ismerete, komplex szakmai tudás, elcsépelt csapatjátékos, szakmai fejlődésre fogékony és terhelhetőség dumák az álláshirdetésekben. Meg a folyamatos szakmai képzések, céges csapatépítők, jópofizások és okoskodások a belterjes cégen belül. Na ezekre én k**vára nem vágyom, hogy hétvégén és esténként is az agyamat pusztítsam tanulással és folytassam azt amit az egyetem alatt megutáltam (tanulás és seggelés meg elvárásoknak megfelelés). Legszívesebben egy tök primitív szakmában dolgoznék, akár minimálbérért, de cserébe szabad a hétvégém, leülhetek nyugodtan meccset nézni meg sörözni a kertben és minden napom ugyanúgy telik és nem kell megfelelni idegőrlő projekteken, továbbképzéseken stb. Tudnátok ilyen szakmákat ajánlani illetve van-e köztetek, aki hozzám hasonlóan érez? Ha igen, miért és mi most a végzettségetek?

2019. dec. 29. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csalódni fogsz. Egy gyárban dolgozom és az ott dolgozó emberek legalább fele annyira alpári és igénytelen, hogy ha nem látnám el sem hinném.


Amit írtál szakmákat viszont keresettek. Ha jó csapatba sikerül bekerülnöd biztos állásod van.


De ez mind fizikái munka. Lehet, hogy 8 óra de nem mindegy a munka körülmény sem.

2019. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbérből soha nem lesz saját kerted, ahol sörözhetnél. Sem időd, kiszolgáltatott rabszolgaként.


Max ha vállalkozó leszel, de ahhoz meg sokat kell tanulni, amit utálsz.

2019. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek primitív szakmák. Olyan van, hogy betanított munka, amihez kevesebb döntést kell meghoznod a munkád során, mint annak aki tudja mit miért hogyan kell csinálni. Nem tudom mit tanulsz, én nem látom ennyire külön világnak az embereket munkavégzés szempontjából, sem a tanulmányaikat illetően. Ha olyanokat ismersz mint akiket fent leírtál az lehet hogy a szakmából következik és nem a munka jellegéből, de az is lehet, hogy csak ott ilyenek ahol most éppen tanulsz. Most így visszagondolva nekem is voltak olyan tanáraim, akik kifogásolták a megjelenésemet, és azt gondolták ez a szakma elengedhetetlen része, mert ők fel sem fogták mennyi területet fedhet le azon túl amiben ők dolgoznak. Kereshetsz olyan helyet ahol hasznos lehetsz értelmetlen elvárások nélkül is. Tény, hogy erőltetik ezeket, de nem mindenhol, és nem is kötelezően. Egyszer régebben hivatalos meghívást kaptam a felsőbb szintek bulijára, mert benne voltam egy jól sikerült projektben. Rendesen alászálltak az öltönyös magaslatokból, bemutatkoztak, átadták a meghívót, mondtam, hogy aznap pont nem érek rá. Akkor elmagyarázták, hogy ezzel összeköttetéseket szerezhetek, és hogy a jutalomzsét jelképesen átadnák. Akkor mondtam, hogy tudják a számlaszámom, oda lehet utalni, és hagyjanak lógva. Nem hívtak többet, nem lettek jó összeköttetéseim, de dolgozok és pénzt keresek vele. Majd te is eldöntöd mit akarsz eladni mások pénzéért. Én a munkámat, és semmi többet. Hozzám hasonló emberekkel dolgozok, mind műszaki végzettségű, több mint a fele felsőfokú, és ezek nagy része egynél több diplomával. Nem olyanok mint akikről írtál, mert nem akartak olyanok lenni. Mindenkinek van választása ebben. Nem a munkád határozza meg, hogy milyen ember leszel.
2019. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Minimálbérből soha nem lesz saját kerted, ahol sörözhetnél."


Megöröklöm a családi házat, ami kertes. De a lényegre visszatérve: milyen nemdiplomás munkakörök vannak, amiből hiány van és hétvégente megengedhetik, hogy otthon lazuljanak.

Kérem szépen vissza a gulyáskommunizmust, amiből a szüleim még részesülhettek!

2019. dec. 29. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azon gondolkozom, hogy most tanulok, szoftverfejlesztő szeretnék lenni, tetszik is, de ha ez azzal jár, hogy hétvégén, este hobbiprojektek, önképzés, akkor nem sokáig fogom ezt csinálni.

Most még az elején elmegy, pláne diplomát is szeretnék szerezni, de 5-7 év múlva ha nem arról fog szólni az életem, hogy 6 óra munka után hazamegyek és másnapig nem is kell kódot látnom, akkor egész biztosan nem fog menni.

2019. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fú, nagyokos emberek bőven vannak iskolázatlanok közt is, nem ettől függ. xD Csak legfeljebb még egyszerűbben átlátod, hogy semmi nincs mögötte. Én takarítok, innen tudom.

Amúgy a szakmák, amik jók lehetnek: karbantartó iskolában, takarító iskolában vagy irodában (igaz, inkább női szakma, de akadhat fiú), ugyanitt konyhás néni vagy bácsi. xd Portás állami szférában.

Halálra garantáltan nem keresed magad, de a munkarend tetszetős lehet.

Ilyen szempontból rossz hírem van, mert a legtöbb ilyen munkarend a diplomásoknak van (pár példa: tanár, óvónő, önkormányzatban bármi, irodákban bármi, informatikára, könyvelésre, stb. építő munkahelyek, maszek orvosok...)

Amire lehet gondolsz, de nem igaz: cnc (gyárban 3 műszak elég gyakori, igaz, talán! nem hétvége, de hulla fáradt leszel), burkoló vagy bármilyen vállalkozás (mivel az ügyfeleid többsége hétvégén szabad lesz, akkor kéne menned melózni, az egy dolog hogy nem akarsz, de lehet legközelebb nem téged hívnak), sofőr nyilván kiesik, bolti eladónál is ki kell fognk azt a helyet, ahol legalább vasárnap nincs nyitvatartás...

Nem lebeszélni akarlak, csak gondold át jobban.

Már nincs gulyáskommunizmus, a profit a lényeg mindenhol.

2019. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az ellenkezője érvényes. Étteremben dolgoztam és primitív volt a kollektíva,ment a klikkesedés mások szívatása,kimaradozás a munkáról úgyhogy végül otthagytam,legfőképp miattuk,de hálás vagyok nekik.Most egy doktornővel és biokémikussal és két egészségügyi munkással dolgozom és igazi felüdülés velük dolgozni végre megtapasztaltam milyenek az igazi kollégák és milyen érzés korrekt emberekkel együttműködni.
2019. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Unazimpatikus emberek mindig lesznek körülötted, akárhol dolgozol, ez nem annak a függvénye, hogy valaki diplomás vagy tanulatlan proli. Nem értem miért diplomáztál le, ha már a felénél rájöttél, hogy nem vagy alkalmas tanulni.


Egyébkènt elmondom neked, akármilyen szakmát találsz magadnak, ahhoz, hogy sikeres legyél, ugyanúgy kell majd sokat tanulnod, nem fog semmi sem az öledbe hullani csak úgy. Az meg nem tudom mennyivel jobb, hogy hétvégén tanulás helyett alkohollal pusztítod majd az agysejtjeidet.

2020. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Volt olyan munkahelyem, ahol szívesebben lógtam a konyhásokkal, mint az irodistákkal, de pont a következő helyemen épp fordítva volt.
2020. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!