Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan jut el valaki odáig,...

Hogyan jut el valaki odáig, hogy öngyilkos legyen? Mi a Breaking Point?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel milyen gondokkal kell küzdjön vagy fájdalommal, mert bármi miatt lehet bárki öngyilkos, hiszen mindenki más és valakit teljesen sokkolhat olyan esemény ami rám semmilyen hatással nem lenne, lehet valaki azért akar öngyilkos lenni mert kigyulladt a háza, ő egyedül tudott kimenekülni és hátrahagyott mindenkit félelemből, elvesztette a családját és az otthonát is, lehet más meg azért lesz öngyilkos mert nem kapott 5-öst egy dolgozatra, elfelejtette valakinek a születésnapját vagy az első szerelmét nem tudja elfelejteni. Itt csak érzékeltetni akartam, hogy lehet az ok nagyon komoly meg lehet számunkra röhejesen jelentéktelen is, tehát felesleges is az okot taglalni.


Ami fontosabb, az az életösztön, tök mindegy mi van az emberben benne van hogy túl kell élnie, életben kell maradnia. Lehet gyávának nevezni az öngyilkosokat vagy lehet egyszerű választásnak nevezni, de szerintem ezt leküzdeni nem könnyü tekintettel arra, hogy mennyi mindentől félünk ami végzetes lehet számunkra meg alapvetően félünk a haláltól sőt még talán egy öngyilkos is félhet a haláltól, mert nem tudhatja, hogy ezzel jobb lesz vagy rosszabb.


Én arra vagyok kíváncsi, mi az a pont ahol az emberben megváltozik valami és mi az ami megváltozik? Mert szerintem aki öngyilkos lesz abban valami komolyan megváltozik és itt akár el tudok képzelni komoly kémiai változást is az agyban.


Nem az a kérdés, hogy mi kell ahhoz, hogy valami öngyilkos legyen, az a kérdésem, hogy mi az a Breaking Point egy emberben ahol valami megtörik végleg, ahonnan nincs valaki számára már visszaút?

Megállapítható egy emberben valódi elváltozás akár fizikai elváltozás úgy ahogy például egy pszichopatában vagy az öngyilkosság mögött nincs semmi valódi elváltozás, nincs Breaking Point, hanem egy egyszerű az öngyilkos nézőpontjából racionális döntéstről beszélünk amit bármelyik ember bármilyen állapotban meghozhat és véghezvihet?


Hiszen előbbi esetben az öngyilkosság jobb szó híján mert nem nevezném ennek, de betegség vagy talán pontosabban rendellenes elváltozás, valódi kémiai elváltozás az agyban míg utóbbi esetben az ember állapota nincs rá hatással hanem lehet ez egy teljesen egészséges normális ember végiggondolt racionális döntése.


Amiatt érdekel, mert az életösztön elleni cselekedethez nem hinném, hogy elég egy döntés bármilyen ok miatt is lássuk az igazoltnak.



2019. dec. 29. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Az öngyilkosság és annak kísérlete a súlyos depresszió tetőpontja. És a depresszió végső soron egy "agyi betegség", igen. Aki ilyenen gondolkodik, az a halálra kiútként tekint, hog mindegy mennyire süllyed mélyebbre az életben, mindig ott lesz a lehetőség hogy véget vessen minden szenvedésének. És épp emiatt a nyugtató gondolat miatt nem is próbálja jobbra fordítani a dolgokat, hanem csak mélyebbre és mélyebbre süllyed. Én legalábbis így tapasztaltam. Breaking point talán nincs is, ez egy nagyon lassú folyamat kiteljesedése.
2019. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem minden öngyilkosság megszervezett. Lehet véletlen is. Volt egy barátnőm , össze veszett a szüleivel és bár csúnya poén de megakarta viccelni a szüleit hogy ő bizony öngyilkos lesz. De nem akart meghalni, vidám tini lány volt. De megcsúszott a lába a széken és bizony felakadt a kötélre. Szóval nyilván nem ide tartozik de vannak véletlenek is.
2019. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Hàt ha egészséges az ember, akkor szerintem nincs olyan pont, hogy öngyilkos legyèl. De ha súlyos, gyógyothatatlan beteg leszel és van tapasztalatod azzal a betegséggel, akkor simán el tudom képzelni, hogy nem várja ki az ember a végét, mert olyan fàjdalmai vannak, annyira szenved és esély sincs rá, hogy meggyógyuljon, max. Még szenvedhet pár hónapot, max. Évet de minek. Hitler pl. Nem volt halálos beteg, de tudta, hogy rövid időn belül ígyis úgyis meghal, mert elbukott a háború, megtalàlták volna és kegyetlenül megkínozzák és így hal meg, ha öngyilkos lesz, akkor meg gyorsan "túl lesz rajta". Hát megtette. A gyógyíthatatlan halálos betegek szenvedéseinek megkönnyítésére van az eutanázia Belgiumban és Hollandiában biztos, de úgy tudom Svájcban is. Embersèges megoldás. De ha nincsenek súlyos fàjdalmai, elviselhetetlen kínjai, akkor nem tudom mehmgèrteni, hogy mièrt lesz öngyilkos.
2019. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
*megérteni
2019. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Van esetleg itt olyan akinek van ismerete akár orvosi vagy pszichológiai ismerete ezzel kapcsolatban?

Tehát aki tudna adni nekem valami megközelítően döntő választ a kettő között, hogy mégis melyik lehet igaz?

Illetve aki esetleg meg tudná nekem határozni, mi is lenne ez a Breaking Point vagy honnan ismerhető fel ha valakinél már ez megtörtént ha valódi elváltozás van mégis emögött?


Nyilván itt most nem azokról beszélek aki depis és vagdossa magát mert minden sz*r vagy aki kiáll a hídra és megvárja míg kiérkeznek a barátok, szülők, rendőrség, nagyközönség, hogy lássa mindenki, sajnálja mindenki és lebeszéljék róla.

Arról beszélek akinek nagy valószínűséggel ha csak nem helyeznek kilátásba valami komoly megoldást akkor nem lehet lebeszélni, olyan öngyilkosról aki valóban meg fogja tenni csak idő kérdése és akkor már senki nem beszéli le róla, legfeljébb elbúcsúzik valakitől és vége.

Én talán ezt nevezném Breaking Point-nak, nem ez a meghatározás, azt nem tudom mi is a Breaking Point pontosan, de azt tudom hogy ezzel jár, ez a nincs visszaút, amikor tudni lehet hogy mostantól kezdve ez meg fog történni csak idő kérdése és ezen már semmi nem változtat.

2019. dec. 29. 17:56
 6/16 Miss Endzsi ***** válasza:
88%
A tetőpont a beszűkült tudat, amikor elszakadnak teljesen a valóságtól, és nem tetszik az igazság, mert dopamin nélkül az is sötét, sötétebb, mint itt.
2019. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek az lehetett (biztosra csak ő tudná megmondani) , amikor kiderült, hogy cukros és életmód váltásra lenne szűksége, ráadásul a párjától függött anyagilag (nála lakott, neki nem volt megtakarítása sem), nem szerette a munkáját és nem akart visszamenni dolgozni, viszont az orvos kiírta táppénzről.

Szegénynek eléggé hányatott élete volt. 50 éves volt, amikor már nem látta hogyan tovább. Támogatása meg a párja részéről sem volt.

2019. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan valami végső elkeseredés miatt. De ezt igazán az tudná megmondani, aki már megtette. Nem hiszem, hogy egy egészséges ember olyan választ tud erre adni, mint az, aki már próbálta, mondjuk, csak nem járt sikerrel. Ha érdekel a téma, ilyeneket kellene keress.
2019. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy cukros az karbantartható dolog. Ha viszont rákos, akkor az nagyon durva. Tudod Te milyen az amikor áttètes lesz valaki, folyik belőle a vér mindenhonnan? Èn sajnos tudom. Gyerekkènt àtèltem 14 éves voltam, amikor anyàm meghalt ràkban. De előtte rengeteg kezelésre járt, ami nem segített, egyre jobban szenvedett. Úgy hogy, aki egy ilyen diagnózisnál öngyilkos lesz, az nem bolond, nem őrült, egyszerűen racionalista és nem hisz a csodában. Nem akar szenvedni, ezért inkàbb vèget vet a dolognak. Breaking point? Vélemènyem szerint olyan, amikor kiderül, hogy àttétes vagy előrehaladott rákod van. Én ezt làttam, átèltem anyàmon keresztül. Nálam ez az a pont. Nagyon kívàncsi vagyok rá, hogy mással is történt-e hasonló, esetleg egy másmilyen nagyon súlyos betegségben.
2019. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Laca 32. Valószínűleg az volt neki az utolsó csepp. De mint írtam, az okát csak ő tudná megmondani.
2019. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!