Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan segítsek a családon?

Hogyan segítsek a családon?

Figyelt kérdés
Apámmal van probléma, indulatos, lobbanékony, vad.... Nincs mindig probléma vele de időnként rajon az 5 perc és akkot üvölt, ordít, csapkod.... Nincs benne semmi tartás mikor ilyen állapotban van. Kiszámíthatatlan. Én egyetemen vagyok így nem tudok itt lenni állandóan, de az aggódás, hogy mi van otthon soha nem hagy békén. Szerintetek mit lehetne tenni hogy javuljon a helyzet?

2019. dec. 30. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően fontos tudni, hogy tettlegességig fajulhat-e. Pl. ütött-e már meg valakit hirtelen felindulásból. Ha nem, akkor lehet nincs miért aggódni. Apu is lobbanékony természet, de sosem bántana senkit. 5 perc múlva kenyérre lehet kenni. Sajnos úgy tűnik én is örököltem/eltanultam a türelmetlen lobbanékonyságát, egész kiskorom óta küzdök vele, de ütni én sem tudnék. Egyet viszont biztosan tudok. Ebben az állapotban a legjobb a hallgatás és a nyelés fél órára. A férjem az elején nagyon kitudott hozni a sodromból, amikor mégegy és mégegy lapáttal rátett a nyomoromra. Mostmár tud kezelni, tudja, hogyha emelem a hangom, akkor kicsit vissza kell venni és majd később visszatérni esetleg a témára más helyzetben. :) Azt leszámítva, hogy tudom, hogy ez egy rossz tulajdonságom, azért közveszélyes nem vagyok.
2019. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni. Ha ő ilyen akkor ilyen. Nem tudod megváltoztatni. Nem csak saját de a környezetemben is azt tapasztaltam, hogy az ilyen emberrel nem lehet együttélni sokáig, különben te mész tönkre.

Vagyis eszembe jutott egy dolog, de ebbe nem biztos hogy bele megy. Ha ilyen hangulatingadozásai vannak, erre egy pszichiáterrel lehetne gyógyszert iratni. HA belátja hogy ő vele probléma van.

2019. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!