Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg van a romáknak, egy...

George1113 kérdése:

Tényleg van a romáknak, egy jellegzetes szaguk?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, és már mondták is hogy van olyan szaguk amik rájuk jellemzőek ! Én még soha nem éreztem. Ezek az emberek annyira rühelluk a cigókat, hogy beképzelik ezt a szagot? Vagy tényleg létezik ilyen hogy cigány szag ? Én még nem vettem észre. És egy cigó megfürdik, nem mossa le? Akkor is érezni? Hmm érdekes.
2019. dec. 30. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kimondottan a cigányság meg higiénia kérdése (pedig kedvelt sértő jelző). Az eltérő éghajlaton élők teste máshogy alkalmazkodik a környezethez (bőr színe, vastagsága, hőelvezetés az izzadással, stb.). India szubtrópusi vagy trópusi ország, egészen mások a feltételek, mint itt közép-európában. A tőled eltérő, nem megszokott dolgokat pedig az orr hamarabb megérzi. Lásd annak példáját, hogy a saját mosott ruháidnak sokszor nem is érzed már a szagát, annyira megszoktad, hogy kizárja az agyad. De ha valaki más márkájú/illatosított öblítőjét megérzed, annak intenzív szaga lesz. Ugyanez igaz a bőr és izzadság szagára is, más embereknek másabb a szaga, és az idegen szag megüti az orrot (jó vagy rossz értelemben egyaránt). A négereknek is más a szaguk. És gyanítom, hogy mindenki más a fehérek szagát is jellegzetesnek vagy jól megkülönböztethetőnek tudja leírni. Csak a fehér ember nem érzi a másik fehér szagát, mert az ugyanolyan mint a sajátja, az agy pedig azt ignorálja (és ez alatt nem a büdösödött izzadságot kell csak érteni, azt a tömött buszon is lehet élvezni egymás között nyáron).
2019. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem de ezek a szsgok izzadás szagok, vagy somán rassz szag? És ezek enyhén büdösek?
2019. dec. 30. 20:17
 3/9 Motomé válasza:
A cigányok most mint nép, tehát romáknak nincsen egy bizonyos szaguk. Ez hülyeség. Abban lehet valami hogy a szegényebb régiókban lévő ember társaink, a (putris cigányok), akiket oly sokan utálnak egyébkként, ezeknek az embereknek valóban van egy jellegzetes, penészhez, dohos pincéhez hasonlító szaguk. Erre rá jön az olcsó tisztító és tisztálkodási szerek illata. Meg hát a cigaretta. Főleg a mocskos környezet adja. Hidd el, ha beköltöznél egy putriba, 8-10 emberrel, rongyokba, olcsó illatszerekkel és napi fél doboz cigivel akkor neked is iylen szagod lenne. És az a baj hogy ez az alsó életkerülményüekre jellemző. A cigányságra.
2019. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem így nem hallottam. Dolgoztam gyárban és barátom mondta hogy egy cigányon érzi a jellegzetes szagot. Ez a személy ám nem volt putris. Minden romáról érezte a szagot.
2019. dec. 30. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd a kutyákat! :-D

Szerintük van, ugyanis eszeveszetten ugatnak az egész utcában, ha cigány jön arrafelé.

2019. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szagoltam sok romát, csak egyet.

Amit éreztem, meghatározatlan volt. Nem volt rossz, nem doh, nem penész, nem illatszer. Nem elhanyagoltság szaga. Azóta se éreztem azt az illatot.

2019. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En sem vagyok rasszista, de általános iskolában egy roma fiu ült mellettem es valoban van egy jellegzetes szaguk.

Baratkoztam mar sok roma származású emberrel, nem a putris fajtából, de nagyon enyhén érezni lehet. Számomra édeskés szagot.

Kövezzetek meg ha másak a tapasztalatok, de en a sajátomat irom 😃

2019. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,nem kell,hogy igénytelen legyen.
2019. dec. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, és dettó ugyanaz mint a zöld teának (az igazinak mint pl Naturland; vagy a nem darált, teatojásba való zöld teáknak. A Lipton, Pickwick meg ilyenek nem nevezhetők zöld teának...)
2020. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!