Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiányos, félénk,...

Önbizalomhiányos, félénk, érzékeny lelkű embernek születni kell, vagy a környezete teszi azzá?

Figyelt kérdés

2019. dec. 31. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
igen
2019. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő.

De leginkább a szülői nevelés, ez az ami először megadja az ember személyiségét. Hiszen ők az elsők, akikikkel érintkezünk és akiknek a mintáit látjuk.

A szülői burok kihatással van a további szociális érintkezésekre.(ovi, általános- és közép iskola, viszont itt már beép a környezet hatása ia)

2019. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindkettő. Ha megvan a hajlam hozzá, akkor a környezet ezt csak mégjobban lehúzhatja negatív irányba, persze, ha az a környezet olyan is.
2019. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Környezet.
2019. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Születni is lehet, ugyanis lehet genetikából adódó is. Az én nagymamám ugyanazzal küzdött lelki betegségben, mint én, csak ő belehalt. Kis korom óta Ugyanolyan félénk és érzékeny vagyok, mint ő volt. Erre csak rátett egy lapáttal, hogy az én szüleim nagyon nagyon szigorúak és számtalanszor sértegettek, amitől méginkább olyan lettem. Később mikor intézménybe kerültem, ott tapasztaltam meg 10 éves kor alatt az emberi lelki kegyetlenséget gyerekek között.
2020. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Én autistának születtem (nyugi, tudok önálló életet élni) születtem, mindig "más", "fura" voltam. Szinte nem volt olyan, hogy ne veszekedéssel végződjön, amikor elvittek engem egy játszótérre.

A környezetem ezen csak rontott (itt most az iskolára gondolok elsősorban).

2020. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a kettő hatás kell hozzá.

Vannak emberek, akiket a sok bántalmazás csak érzéketlenebbé, hidegebbé tesz.

2020. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!