Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom megrendítőnek,...

Csak én tartom megrendítőnek, hogy a hajléktalanoknak/szegényeknek 2020 is min. Annyira rossz lesz, mint 2019? Van köztetek, akinek empátiája van?

Figyelt kérdés
Nincs reményük, nincsenek lehetőségeik csak a céltalan sodródás az árral. Ők nem tesznek újévi fogadalmat, hogy 10 kilót leadnak meg eljárnak konditerembe, mert még ételre sincs pénzük. Nem kérik meg a barátnőik kezét, mert még társuk sincs és nem petárdázzák, isszák magukat félholtra, mert a puszta élet már alapból félholtra juttatta őket. Én nagyon sajnálom őket, mert valamennyire én is arra a sorsa kezdek sodródni és nem tudok ellene mit tenni, mert senki nem segít. Pedig még csak 26 vagyok.

2020. jan. 1. 12:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
Sajna egyre reménytelenebbnek látom én is ezt a dolgot. Nem tudom, minek kellene történnie, hogy változás legyen minden ilyen negatív dolog tekintetében. Az szerencse, hogy van még az országban pár ember, akiből nem halt ki az empátia, de félő, tapasztalat, hogy egyre kevesebb lesz.
2020. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
15%
Nekem van pénzem ételre, a többi viszont, amit felsoroltál, mind igaz rám. Lehet, hogy egyes hajláktalanok boldogabbak, mint néhányan azok közül, akik most a meleg szobában nyomkodják a billentyűket.
2020. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Van reményük. De nem tudok támogatni akaratgyenge, alkesz, koldusmaffia által behálózott, szar, semmitérő embereket. Aki akar, az ma tud dolgozni. Még a lábatlan hajléktalan is.
2020. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%
Empatikus vagyok velük szemben is. Te is az vagy?
2020. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%
Direkt tartják fenn a hajléktalanságot, hogy ott lássa mindenki folyamatosan munkába menet, hogy hová juthat, ha nem dolgozik. Ez van a modern rabszolgaságban korbács helyett. Szerintem ezerszer rosszabb. Undorító. :(
2020. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%
Talán ha Orbán Viktor többet tenne az országért,nem lenne hajléktalan.
2020. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
39%

Ha 26 évesen itt tartasz, akkor veled vannak a bajok, ahogy az összes többivel is akit felsoroltál.

És speciel ez a "nem isszák magukat félholtra" nem igazán stimmel, mert én még józan hajléktalant nem láttam, sőt akik elcsúsztak, vagy fel sem emelkedtek, azoknál nagyrészt az alkoholizálás az ok. Nincs mit enni? Ne viccelj! Piára, cigire futja?

26 évesen menj dolgozni, akár belföldön, akár külföldön, vedd a kezedbe az életed és akkor nem a lecsúszott réteg lesz az etalon! Mindenki a saját sorsának a kovácsa, ne mankót követelj másoktól, hanem tanulj meg járni!

2020. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
42%
10-ből 9 hajléktalan saját maga tehet arról hogy egy csöves. Nem tudom sajnálni őket, csak a pia meg a drogok kellenek nekik.
2020. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
3%
Nos. Tény hogy a 99% vagy bűnöző volt,vagy alkoholista,egyiket se fogadja vissza szivesen a csaladja,nemde? Tuleles. Az ilyen megneheziti a tulelest,ami alap oszton. Na de dolgozni max amelyik meg nem itta el az agyát...mit tudna? Nem sok meló van nekik. Esetleg ujságot olvasni fel idősek otthonában,de azt se mert már beszélni nem tud rendesen annyit ivott. Vagy takarítani,vagy valami kisebb egyszerű dolog,feltéve ha leszokik orvosi segítséggel,ami azért nem kellemes...egy bűnözőt,hát nem igazán engednék be sehová,az se jó hogy szabadlábon van. Megjavult? Lehet, elvégre az ember alapból jó,de visszaeső miért ne lehetne. Sajnálni azt lehet,aki tesz valamit a jobbért.
2020. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
26%

Én nem sajnálom őket, mert a legtöbbjüket a saját lustaságuk juttatta oda, hogy rossz körülmények között élnek.

Vegyük példának a szomszédomat. Életerős, középkorú nő, de csak 4 órában dolgozik, havi 90 ezerért. És még így is sír, hogy munkát akar váltani, nem érdekli, ha kevesebb pénzt kap, de ő nem fog ilyen sokat dolgozni. Egyedül él a mocsokban és negy hónapba tellt neki összespórolni 10 ezer forintot egy tényleg fontos dologra, de az eszébe sem jutott, hogy túlórázzon egy kicsit, inkább az egészségét veszélyeztette.

Saját tapasztalataim szerint a szegény emberek minimum 90%-a ugyanilyen okok miatt nyomorog.

2020. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!