Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "szórakozó" prolik, miért...

A "szórakozó" prolik, miért hagytak olyan nagy szemetet maguk után Budapesten? Tonnaszám szedték utánuk a szemetet. Ilyenkor hol vannak a környezetvédők?

Figyelt kérdés
2020. jan. 1. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Azért mert prolik.

Azok is buliznak.

2020. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de attól még összeszedhették volna a szemetet. Bár az is igaz, egy prolitól nehéz elvárni, hogy belássa ennek a jelentőségét. Iskolába nem jártak, szüleik is prolik voltak, és nem nevelték meg őket.
2020. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Ugyanott ahol november 2-án vagy március 12-én.


Én mit kellett volna tegyek a XX. kerületből otthonról? Kimenni és szedni?

De ez bármely más napra is érvényes.

A Boráros tér és a Margit-híd közti szakasz minden péntek este tiszta szemét.

Pont ezért van a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.

Hogy ne nekem, meg a szomszédnak kelljen sok ezer ember szemetét szednem.


Nem értem a kérdésedet.


Vagy egyenként kéne megnevelnem a prolikat? Én benne vagyok, nemegyszer nyúlnék pálcához, csak a rendőr büntit ad.

2020. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem büntetném a prolikat. Kitelepíteném őket egy lakatlan szigetre. Aztán építsenek maguknak társadalmat, alakítsanak ki oktatást, egészségügyet, szociális hálót. Tervezzenek és építsenek maguknak biztonságos otthonokat, oldják meg a műszaki kérdéseket (villamosenergia, internet, víz és fűtés). Ja, hogy erre mind képtelenének lennének, és fél generáció alatt kipusztulnának? Hát ez van.
2020. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hol vannak?

Törvenybe lett iktatva a takaitas hatarideje. Asszem 60 nap es ha nem lesz elvegezve mennek a büntetesek.

2020. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Mi a gondod?? Én jártam ki Amszterdamba a királynő össznépi, szülinapi bulijára. 14 óra körül már bokáig jártunk a szemétben, kinn hagyott cuccokban. Másnap reggelre tökéletes volt a rend. Ezért vannak a takarítók.


A tudatlan prolikra fogni azért túlzás. Volt például egy elismert tudású főnököm, 4 diplomával. Voltunk csapatépítésen, élen járt a szemetelésben. Ismerek olyat is, aki egyszerű falusi gyerek és nem szemetel, sőt felszedi más eldobott szemetét is.


A szilveszterrel meg ez vele jár most is és 10-20-30 éve is.

2020. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert azt gondolják/tudják, hogy úgyis megcsinálja helyettük más, nekik mindent lehet. Hogy ez mivel jár, minek is részükről belegondolni.
2020. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Azert azt tegyük hozzá, hogy sok helyen pikk pakk megtelnek a kukák és mivel nem akarják magukkal vinni ledobják mellé.

Egyébként miért prolizod le őket? Olyan undorító ez a szó.

2020. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Nyugatabbra 10 méterenként van szemetes. Vannak kihelyezve nagyobb kukák, vannak konténerek. Maximum pár széttört pezsgősüveget láttam, ami el lett ejtve. Szemetet nem nagyon.


Budapesten ha ki akarok dobni 1 rohadt zsebkendőt, akkor vadásznom kell 1 kukát. Ha jó esetben találok egy buszmegállót, akkor folyik ki belőle a hulladék, alig fér be. Ugyanez a helyzet a csikkekkel.


A szemetesen kívül szintén van egy csomó hamutartó, minden útvonalon. A legeldugottabb utcákban is. Alig látok 1-2 csikket. Vigyáznak az emberek a tiszta környezetre. Nyilván van pár suttyó, aki itt is leszarja, de nagyon nem jellemző.

2020. jan. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Megírta az Origo meg a Vadhajtások, hogy mit kell gondolni a budapestiekről :)
2020. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!