Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » TB-s rendelésen miért érzem...

TB-s rendelésen miért érzem magam kellemetlenül, ha nem adok pénzt az orvosnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem járok sűrűn csak egy évben egyszer a háziorvosomhoz + talán egy egyéb szakrendelés(uh,vagy bőrgyógyász), de mindig a végén adok nekik. Mert szinte látszik rajtuk, hogy várják is. Mikor átadom akkor persze "jaj ugyan, nem, hát, jaj, köszi"

Valamiért belém ivódott, hogy kell adni, mert ha nem akkor legközelebb bunkó lesz, vagy nem úgy áll hozzám, és ezek a kis pénzek által előrébb helyez stb..


A legutóbb pedig olyan volt, hogy elmentem TB-s rendelésre megvizsgált, és a "kisműtűtre" (5perces) külön adott időpontot a magánrendelőjébe. Ez mennyire gyakori, hogy a tb-ből átinvitál?


2020. jan. 2. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, amit csinálsz. Azért fizeted a TB-t, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal perkálnod. Olyan, mintha duplán fizetnél a vizsgálatért. Nyilván azért hív magánba, mert tudja, hogy telik rá. Ő így több pénzhez jut, te még nem veszed el a normál rendelési időt azoktól, akiknek nincs magánorvosra pénzük.
2020. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Azért mert a magyar orvosok el vannak kapatva: ha nem adsz pénzt, szinte emberszámba sem vesznek. Paraszolvencia nélkül ne várj rendes kezelést.


És nagyon kevés a kivétel, az enyém, aki ORVOS volt, nagybetűvel, jó ideje halott. Ő egyenesen kidobta azt a rendeőléjóből, aki parát mert volna neki adni. És orvos volt, tetőtől talpig. 80 évesen még szemet operált, a keze meg sem rezzent. Isten áldja meg, haló porában is!

2020. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lövésem sincs, miért érzed magad szarul, én még életemben nem adtam 3 forintot sem, 20 éves korom óta 4x műtöttek, és még élek.
2020. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem hallottam olyant, hogy valaki tb-s rendelésen pénzt adott volna az orvosnak. Kórházi tartózkodás után sokan csinálják, de azért, mert elmegyek egy 10 perces szűrővizsgálatra, eszembe se jutna hálapénzt adni. Brutálsok tb-t fizetek, orvoshoz ritkán járok (ahogy te is), biztosan nem fogok még ezért is fizetni. És nagyon ritkán fordult elő, hogy bunkó volt az orvos. Ha fizetni akarok, magánba megyek.

Azt már hallottam többektől, hogy szakorvos utána a magánrendelésére hív be, hiszen az neki pénz.

2020. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még soha nem adtam pénzt a háziorvosomnak és ennek ellenére mindig nagyon rendes és kedves velem. Szerintem akkor sértődne meg, ha ilyen hülyeség eszembe jutna. Az ilyenek miatt várják el az orvosok a pénzt, ha senki nem adna nem is várnák el senkitől.
2020. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én akkor érezném magam kellemetlenül, ha pénzt adnék.

Ez nem bolt. Rendelő.

2021. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!