Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik nektek a fontosabb?...

Melyik nektek a fontosabb? Egészség vagy tanulmány?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, veseköves vagyok sajnos. Az egész félévet végigszenvedtem a vesekövemmel és sajnos lett egy tantárgy, amiből megbuktam (aláírásom sem lett meg). Viszont ebből a tantárgyból kb az "évfolyam" 75%-a megbukott. Nekem viszont begyulladt a vesém. Egy profi doktor hétfő 11-kor tudna megnézni tőlem 100 km-re, viszont a tanár adott lehetőséget össz-vissz 20 embernek a pótlásra, ami kizárólag hétfő délben lehetséges. Tehát választanom kell, vagy most nekiállok tanulni és bemagolom az egész féléves anyagot 2 nap alatt (ami nem biztos hogy sikerül), vagy majd szeptemberben újrapróbálhatom, viszont akkor nincs kockázat a vesémre. Nagyon keményen be van gyulladva sajnos már. Most ilyenkor mi legyen? Van még kb 10 hely, tehát úgy 20 perc hogy döntsek.

2020. jan. 3. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen egészség. Halasztani lehet, évek múlva le se fogod szarni (már elnézést) ha később végeztél, de ha te maradandóan károsodsz vagy bármi komplikáció történik azt utána minden egyes nap nyögheted...
2020. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván az egészség. Ha te nem így gondolod akkor az agyadat is nézesd meg...
2020. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Egészség. Újrapróbálod, aztán annyi. Egy vizsga még nem a világvége, főleg, ha nem buksz ki az egyetemről.
2020. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szüleim és nagyszüleim nagyon nyomják, hogy egyszerre legyen meg mindkettő, nem halaszthatok ha itt van a lehetőség, és ordítják le a fejem, hogy írjak a tanárnak egy levelet, hogy lehet-e valahogy máshogy pótolni, esetleg csak nekem valami másik időpontban, de sajnos ismerem a tanárt és nem engedné meg. Ha nem vagyok benne a 20-ban akkor nekem most nem sikerült a tantárgy. Ez kb a legnehezebb tantárgy az egyetemen, tehát nem tudom, hogyan tudnám bemagolni pár nap alatt.
2020. jan. 3. 13:33
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Akkor szüleidet helyükre teszed azzal, hogy tudod irreális elvárásaik vannak. Megmondod hogy nem kerültél be, te pedig nyugodt szívvel vizsgázol később fájdalmak nélkül.... Legyen eszed! ;)
2020. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
#4: Ismerős. Hasonló szinttel elérte anyám, hogy utáljam. Végzek, elköltözöm és többet nem fogom látni szerencsére.
2020. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Ugye tudod, hogy egészségügyi okokra hivatkozva akár kérhetsz új vizsgaidőpontot? Lehet, hogy nem adják meg, de van ilyen lehetőség.
2020. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért ott elkéne egy észhez térítés

Emberek a gyerekük az unokájuk vagy az életed is lehet a tét a vesét müteni is azért basszus mem kis dolog és ha egédz életedre kiható komplikáció lesz a vese halasztással.

Ezek meg arra verik hogy a tanulmányod legyen meg?majd meg lesz de ne dögölj bele... Az ő érdekük a tanulmányod? Vagy az érdekük hogy sokáig élj egédzségesen és boldogan??

Eszem megáll...

2020. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát ha a vizsga meg is lesz hétfőn, te lehet hogy szeptemberre már nem. Anyádék ott fognak állni az egyetem előtt, és siránkoznak majd hogy a büdös kölyök nem ment be vizsgázni ilyen hülyeségek miatt, hogy elvitte egy vesegyuszi.
2020. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

#8: Igen, ez ilyen. Nálam is akármi problémám volt, otthon semmibe lett véve és erőltettek mindent. Természetesen az amúgy jó tanulmányi képességeim szépen leromlottak ettől.

Melónál hasonló volt a helyzet. Az első komoly munkámnál próbaidő alatt lebetegedtem. Elég durván, 40 fokos lázzal, 2 antibiotikumkúrával anyám reakciója: Nincs semmi bajom, menjek be dolgozni, mert kirúgnak. A főnök reakciója: Jól van, beteg vagyok, mindenkivel megesik.

Hát ilyen az, amikor valakivel a főnöke normálisabb, mint a saját anyja. :/

2020. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!