Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nehéz természetű ember nehéz...

Nehéz természetű ember nehéz természetű lesz öregkorában?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi... ha valaki fiatalabb korában makacs, agresszív, sértődékeny stb. - szóval sok negatív tulajdonsága van, akkor valószínűleg ez öregkorában csak még rosszabb lesz? Ha viszont valakinek 'jó természete' van, az esélyes, hogy idősként sem válik nehezen elviselhető emberré?

#öregkor #nehéz természetű ember
2020. jan. 3. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Idős korára senki nem lesz mosolyalbum. Nehéz elfogadni, ahogy a test hanyatlik, ahogy az elme hanyatlik. Ez akaratlanul is kikezdi előbb - utóbb az embert. Pláne akkor, amikor már mindenhol fáj, pedig még nem lenne itt az ideje. Persze van aki szerencsés és ritka jó természetű. De az ugye nem gyakori. Természetes emberi folyamat.
2020. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de arra lettem volna kíváncsi, h aki idős korában kedves, barátságos, az valószínűleg fiatalként is olyan lehetett-e, vagy létezik, h valaki mogorva fiatalként, és barátságos lesz öregként, (vagy ez fordítva jellemzőbb) ?
2020. jan. 3. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az emberek nagyon ritkán változnak egy idő után. Az ember jobb esetben harminc éves korára azért már egy teljesen kialakult énképpel és viselkedési morállal rendelkezik. Ahhoz, hogy ez változzon, általában valami törésre van szükség hozzá. Nyilván vannak kivételek, de aki fiatalon se..fej volt, az öreg korában is se..fej lesz. Nekem ez a tapasztalatom. A másikat meg már leírtam. Ahogy az öregség megeszi az ember testét és tudatát, ahhoz kevesen tudnak mosolyogni. De mint mondtam, biztosan sok a kivétel. Én ezt a vonalat ismerem amit írtam.
2020. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Denis a komisz jó példa erre.
2020. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!