Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyiben zavaró, ha valaki...

Mennyiben zavaró, ha valaki nem úgy jelez vissza, hogy "igen", hanem hogy "ühüm", vagy "aha"? Ez tényleg nagy modortalanság?

Figyelt kérdés
Engem pl. nem zavar, bár én nem is művelem. De több embert is hallottam már hogy rászólt arra, aki így válaszolt neki.
2020. jan. 3. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Aha.
2020. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ja.
2020. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én haszálom az aham-ot, mikor valaki magyaráz, és nincs kedvem mindig rendben rendben igen rendben. Egyszer egy német fickó abba kötött bele, hogy azt mondtam neki igen, igen. Mert ez úgy jön le, hogy le**rom, amit mond, szerinte. Szerintem meg csak nyomatékosítás, szóval...
2020. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Részben. Van, akit zavarja, de van, akit nem.
2020. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatalos beszélgetésnél vagy ha olyannal beszélsz aki nálad idősebb vagy "rangban" feletted áll (érts: tanárod,főnököd stb.), nem illik. Már magába a magázódásba nem fér bele szerintem, hogy így jelezzen az ember vissza.

Ha valakivel tegeződik az ember, ott mivel lazábbak a szabályok, ha olyan viszonyban van a két fél szerintem elfogadható.

Bár az se mindegy, hogy milyen hangsúllyal mondja valaki.

Lényeg a lényeg, nem modortalanság, de vannak helyzetek amik megkívánják, hogy rendesen válaszoljon az ember és nem aha/ühüm valamelyikét használja.

2020. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem nagyon idegesít. Meg az is, amikor rövidítéssel válaszolnak. Tiszteljen már meg annyival akivek beszélek, hogy normálisan beszél.
2020. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ kinek. Ha az ember megválogatja milyen környezetben használja, akkor szerintem egyáltalán nem irritáló.
2020. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!