Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki gyárban dolgozik, az...

Aki gyárban dolgozik, az panaszkodás helyett miért nem keres más munkát?

Figyelt kérdés
Van egy férfi ismerősöm, a barátnőjével a gyárban ismerkedtek meg. Műszakban dolgoznak ugye. A férfitől állandóan kapom a beszólásokat,hogy jó nekem mert én szombaton nem dolgozok, jó nekem mert én este 10-kor nem dolgozok meg két ünnep közt nem kellett mennem stb. Unalmas már. Ma is írt nekem, hogy a barátnője most is bent van, nem tud tv-t nézni mint én, és egyesek nem csak hétfőn mennek dolgozni. Nem értettem ezt mivel én sosem teszek rájuk emiatt megjegyzést. Miért tenném? Mondtam most neki, hogy akkor keresgéljenek más munkahelyet. De tudom úgysem fognak, mert csak a siránkozás van, meg nekem szólogat be.
2020. jan. 4. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Minden munka szr.
2020. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valakinek biztos. Én szeretem a munkahelyem.
2020. jan. 4. 20:16
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Letiltod oszt jóvan.

Egyébként az ember alapjáraton lusta, szeret panaszkodni, a kényelmemre törekszik, hogy még csak véletlenül se kerüljön ki a komfortzónájából.

Persze sokunk ezen felülkerekedik, ahogyan te is.

Az ilyen negatív, mérgező emberekkel szóba sem kell állni. Vagy letiltod, vagy nem válaszolsz neki, majd csak megúnja. Ne fordíts ilyenekre energiát!

2020. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már volt egy időszak, hogy nem válaszoltam neki. Nem jogosak ezek a beszólások, mert tényleg sosem teszek rájuk megjegyzést. Sőt.. én nem is említem a munkám. Mert korábban mikor mondtam neki, hogy elfáradtam (én is dolgozok, nem a körmöm lakkozom egész nap) akkor is megkaptam, hogy fáradhatok el mikor nem gyárban dolgozok. Jól van akkor... Egyébként meg főiskolára járt, amellett is van más szakmája is, de nem is jelentkezik sehova, hogy váltson. Persze könnyebb panaszkodni.
2020. jan. 4. 20:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szinten csak a gyári/szalag melletti munka elérhető.


Azért tenni kéne.. elég sokat, hogy ebből kitörjön.


Panaszkodni egyszerűbb.

2020. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Talán azért nem keres más munkát, mert nincs jobb végzettsége és ha akarna se tudna még 3 évet az iskolapadban ülni. De nagyon okosan lehet másokat megbélyegezni... -_-
2020. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te meg talán az okoskodásod helyett olvasd el amit írtam a végzettségéről. Könnyebb kötekedni végülis.
2020. jan. 4. 21:11
 8/12 anonim ***** válasza:
@6 Mindig lehet tanulni. Nem mindig könnyű, sok alvást és pihenést kell érte beáldozni, de meg lehet csinálni.
2020. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, őt is megfertőzte a környezete. Én is ilyen környezetben vagyok. Szünetben, csoportulásokkor a gyárban kb. csak ez a téma. Minden rossz, csak ők dolgoznak, ők dolgozzák meg az irodisták pénzét, mert ők nem csinálnak semmit, mégis ők vannak semmibe véve stb... sorolhatnám reggelig. Mindenki azt állítja, már nem sokáig fog itt dolgozni, váltani fog, közbe 10 éve ott van és ott is marad, mert fél a változástól és leértékeli magát, hogy más munkát nem tudna elvégezni. Ahelyett, hogy megszakítod vele a kapcsolatot próbálj meg neki segíteni. Ne azt mondd neki, hogy akkor keresgélj más, hanem hogy szerinted több van benne és akarjon magának jobbat, mert nem látod boldognak.
2020. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként pont az a bosszantó,hogy többre lenne képes ennél, de ő is sok éve ottragadt a gyárban. Nagyon jó ötletei vannak, szorgalmas, tanult is eleget,csak nem volt korábban munkalehetőség, a munkaügyi kiközvetítette oda, majd ott maradt. De nem is jelentkezik máshova, mert a barátnője is ott van. Tudom ez is közrejátszik. De akkor se szólogasson be nekem. Én sem teszek ilyet.
2020. jan. 4. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!