Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják azt a piramist,...

Hogy hívják azt a piramist, amiben le van írva, hogy mik fontosak az embernek?

Figyelt kérdés
Táplálkozás, alvás, társaság, ilyesmik voltak felsorolva, legfelül a legfontosabbal. Volt valami hivatalos neve, marketingen tanultam

2020. jan. 6. 01:26
 1/3 anonim válasza:
100%
Maslow piramis
2020. jan. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Volt valami hivatalos neve, marketingen tanultam"


Hát akkor valszeg nem figyeltél (ergo nem tanultad meg, csak hallottál róla), mert a Maslow piramisnál nem a legtetején van a "legfontosabb". (amit amúgy nem legfontosabbként, hanem szükségesség szempontjából szükségesebbnek nevez).


A Maslow piramis a prioritási sorrendet adja meg. Legalul a legalapvetőbb, legszükségesebb igények vannak, és felfelé az ezekre az igényekre épülő magasabb szintű igények találhatóak.


Minden ember legalapvetőbb (talán ezt érted "legfontosabb" alatt) igénye az élelem, víz, levegő, biztos menedék, alvás. Ezek a fiziológiai igények, amik a puszta léthez kellenek.

Aztán erre épülnek a további igények, amiknek előfeltétele a legalsók kielégítése. Legfelül pont hogy az olyan igények vannak, amikre már csak annak van igénye, aki tökéletes jómódban él, és semmiből nem szenved hiányt.


Legfelül ilyesmik szerepelnek mint önkifejezés, lelki kiteljesedés, művészetek, szellemi teljesség, érdeklődési körnek megfelelő tájékozódás.

Csupa olyasmi, ami csak relatív jólétben élhető meg.

2020. jan. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, időközben megtaláltam. Otthagytam a sulit végül :]
2020. jan. 6. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!