Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok nő miért nem tudja tudatos...

Sok nő miért nem tudja tudatosítani magában, hogy az életében nem a tanulmányi, vagy karrierben elért sikerek tennék boldogabbá, hanem egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem úgy írtam hogy "minden nő", mert van egy csomó egészséges önképpel, jó önismnrettel rendelkező nő, aki igenis érzi, hogy számára egy biztos kapcsolat sokat hozzátesz a lelki egyensúlyához.


De van az ismerősi körömben szám szerint három huszonéves nő is, plusz neten is rendszeresen belefutok sztorikba, hogy "nekem nem pasi kell, hanem ilyen-olyan diploma, meg ilyen olyan pozíció a munkahelyen, meg ilyen-olyan elért mérföldkő a karrierben".


Mielőtt jönne a vád, hogy "motiválatlan proli vagyok", megmondom hogy én is éppen diplomán (egyelőre BSc) dolgozok, és szeretnék majd sok-sok mindent elérni a munkába állásomat követően én is.

De soha nem áltattam magamat se szingliként, se most hogy van kapcsolatom, azzal, hogy a kapcsolat másodlagos lenne, és a boldogságomhoz nem tenne hozzá.


Ez hülyeség.

És nem a szexről van itt szó, hanem az ember elemi társra vágyásáról.


Találkoztam pár borzalmasan elkeserítő esettel életemben, hogy 30-on felüli nő, csinos, értelmes, van stabil munkahelye, fejlődési lehetősége, de hát kapcsolata már évek óta nincs, vagy nem is volt, és látni rajtuk hogy megkeseredettek.

"De nem, nem, nekem csak sikerélményre van szükségem" mondogatják.

És ezalatt olyasmikre gondolnak, hogy nyilván egy plusz nyelv B2-es vagy C1-es nyelvizsga tenné őket boldoggá. Vagy egyel magasabb pozíció melóhelyen. Vagy egy befejezett MSc.


És ilyenkor csak ráncolom a homlokom, hogy "Esetleg kapcsolat?".


"-Nem, nincs rá szükségem", hangzik a válasz.

Én értem hogy vannak periódusok, amikor nincs kedvünk kapcsolatra. De amikor az ember tartósan egyedül van, és NEM élvezi ezt az állapotot (az ilyen embert hívjuk magányosnak), akkor miért nem lehet bevallani ezt önmagunknak, hogy "igenis jó lenne egy pasi".

Esetleg még azt is bevallhatnák hogy "igenis jó lenne egy rendszeres szexet biztosító kapcsolat". Nem bokáig piruló 15 éves lánykákról van szó, hanem érett felnőtt nőkről. Nem szégyen kimondani ezeket. Ennek ellenére mintha gyengeségként kezelnék ezt, és csak az lehet erős, talpraesett nő, akit a karrierizmus tud csak kielégíteni.


Ilyenkor nem tudok nekik mit mondani, max sok sikert kívánok a következő vizsgájukhoz, vagy a következő nagy munkahelyi feladatukhoz, de tudom hogy ha teljesül is a céljuk, attól nem lesznek boldogak.

Max ideig-óráig.

Engem se tett tartósan soha boldoggá egy sikeresen zárt félév, vagy egy jó munkahely.

Persze, büszke voltam ott és akkor magamra, vagy elégedett, de a boldogság az ennél mélyebb dolog (szerintem).



2020. jan. 6. 02:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Mert nyilván mindenki ugyanolyan, és te sokkal jobban tudod bárkinél, hogy ő mitől, mennyire lesz boldog.
2020. jan. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Elkezdődött...


Tudod mit, igen. Biztosan tök faszán csinálják az ismerőseim is az életüket, hisz évek óta önértékelési problémájuk van, panaszkodnak hogy nem érzik sikeresnek magukat, és esetleg néha kibukik belőlük hogy egyedül vannak.


De nyilván ők tökéletesen vezetik az életüket, hisz elégedetlenek vele.


A leves is akkor jó, ha nem ízlik.

2020. jan. 6. 02:58
 3/28 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ja, az emberek valamilyen szintig azonos elvek szerint működnek (egy faj vagyunk).


Ha mindenki tök ad hoc módon működne, akkor a pszichológusok szögre is akaszthatnák a diplomájukat (amit pont az emberi elme egyetemes működésének ismereteiből szereztek).


De nyilván van olyan ember, akit tényleg az tesz boldoggá ha havi 190 ezer helyett 210 ezret keres, vagy egy emelt angol nyelvvizsga mellé van a polcon még egy közép német is.

Biztos csak én vagyok túl szentimentális hogy a párkapcsolatot, esetleg a családalapítást tartom a lelki egészség egyik kulcsának.

2020. jan. 6. 03:02
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van, hogy aki folyton elégedetlen az valószínűleg nem meri bevallani magának, hogy azért van ez, mert magányos. Abban viszont nincs igazad, hogy mindenkinek az ad kiteljesedést, hogy párja és családja legyen. Mondjuk azoknak akiknek ez nem hiányzik nem is szoktak panaszkodni.
2020. jan. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Aki nem panaszkodik, annak valóban elhiszem hogy nincs igénye erre.

De ez szerintem nem egy gyakori eset (lehetséges, sok különcség van).

2020. jan. 6. 03:40
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Olyan érzésem van, mintha direkt nem akarnád elfogadni a választ. Mintha direkt lovagolnál rajta, dühös lennél.


Nekem egyértelmű a helyzet. Ha egy ember, akár férfi akár nő nem ismeri be a helyzetét, megkeseredettségét és szándékosan nem akar kapcsolatot lehet azért: mert fájdalmai vannak a másik nem iránt, önismeret hiánya van.


Az utóbbi minden lehetséges esetet magába foglal.


Azért csinálják ezt ennyire keményen, mert ennyire mást akarnak elfogadni valóságként önmagukról, mert annyira fáj az igazság. Nem megy a párkapcsolat, akkor nekem nem is kell az, hisz elég a karrier.


Az alapján amit írsz, egyetértek veled. Csak nem értem, hogy a válaszra nem jöttél rá? Esetleg neked nem volt egyértelmű?

Úgy érzem dühös vagy ezekre az emberekre, igaz ez?

2020. jan. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A tehetetlenségemre vagyok dühös, hogy alapővetően segítő szándékkal fordulnék feléjük ha épp velem beszélik meg a problémáikat, de amint a saját (szerintem) megoldást jelentő irányba terelném, rögtön jön hogy "Egyáltalán nem fontos a párkapcsolat neki, és most ez az utolsó am kell neki".


Oké, akkor csináld azt amit eddig.

Nem ő lesz így se az első, se az utolsó, aki egyre jobban begubózza magát a kiüresedett mókuskerékbe, és egy folyamatos maximalizmusba menekül inkább. (pótcselekvés)


Csak azt nem értem, hogy időről időre miért tör fel bennük a késztetés, hogy a boldogtalanságukat nekem, vagy bárki másnak elmondják?

Hisz ha végiggondolja, a saját értékrendje szerint ő mindent jól csinál.

Munkára, és-vagy bizonyítványokra hajt.


Ha csak ezekben látja a boldogsága, sikeresség érzése kulcsát, akkor miért fordul hozzám?


oké, van az hogy simán csak lelki fröccsre használjuk a másikat, jó néha panaszkodni. De zavar hogy ilyenkor szándékosan hülyébbnek kell tettetnem magam, és nem azt válaszolni "Figyelj Julcsi, az a te bajod hogy már 2 éve nincs párod, és az életed a vizsgák+meló körül forog. Ismerkedj, szánj rá időt".


Mert ha ezt mondom akkor hurr-durr....

Így inkább csak ilyen bugyuta vígasztalásokat írok/mondok.

2020. jan. 6. 05:35
 8/28 anonim ***** válasza:
4%

Nem kell messzire mennem, pont van egy ilyen családtagom(nő)

Idősebb(52 éves), férje sosem volt, sokszor hangoztatta, ő sosem tudna úgy élni, mint egy másik nő családtagom, hogy körbeugrálta a férjét, és szerette.

Ez egyfajta nőtípus, mit mondjak, nem túl népszerű a férfiak körében.

Karrierista, törtető, és meglehetősen frusztráltan viselkedik a férfiak körében.

Illetve rendszerint olyan párt választ magának, aki irányítható, elnyomható, hülyegyereknek kezelhető.

A normál értékrendű férfiakat versenytársnak tekinti, képtelen lenne másként gondolni rájuk.

Ő szemléletük alapján ők az erős nők..

Hát, én mindennek nevezném, csak nem erősnek.


Nekem az erős nő, akinek van 5 gyereke, gondoskodik róluk, a házáról, a közös életükről.

2020. jan. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem tesz mindenkit boldoggá az, ha személyiségét feladva a célja csak annyi az életben, hogy valaki mellett legyen.
2020. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Mert megy a versengés köztük hogy ki van magasabb pozícióban, ki keres többet, ki irányít több embert stb.
2020. jan. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!