Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szervezett zaklatás valóban...

Szervezett zaklatás valóban létező dolog?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy milyen kategóriába kellene raknom ezt a kérdést, úgyhogy ide hanyom.

Olvastam róla elég sokat, és amúgy eléggé képben vagyok a pszichológiával (hobby)

De nekem ez kamunak tűnik, illetve akik megélik a szervezett zaklatás, nekem betegnek tűnnek, talán paranoid-skizofrénia. Ti mit gondoltok erről a jelenségről? Valóban van valóságalapja vagy csak beteg emberek agyszüleményei?



2020. jan. 6. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Én inkább úgy mondanám hogy létezhet de nem biztos. Igen is meg nem is. Mert azért vannak olyan dolgok amik megkérdőjelezik a valóság alapját. Mint pl. "V2K" katonai fegyver vagy a Blue Beam Project. Az Mk Ultra meg hivatalosan létezett és miért ne tesztelnék mai embereken? De egyébként nem tudom.
2020. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
A szervezett zaklatasra tokeletes pelda a Jehova Tanui.
2020. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

En nem tudtam mi ez, ezert rakerestem:

[link]

Nekem nem tunik realisnak, mert egy szervezet miert berelne fel sok embert azert, hogy megfigyeljen, zaklasson valakit, lefizesse a szomszedait, munkatarsait? Tul sok anyagi befektetes lenne egy ember eletenek tonkretetelere. (Hacsak nem pszichologiai kiserlet)


El tudom kepzelni, hogy valakinek peldaul vannak rossz szomszedai, akik valosak es tenyleg zaklatjak, zavarjak es rosszakat terjesztenek rola, ugyanakkor veletlenul osszetuzesbe kerul egy kollegajaval, vagy egy idegennel, osszekapcsolja a kettot es azt hiszi, hogy az egesz meg van szervezve, osszeeskudtek ellene.

2020. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Igen, én is úgy gondolom, hogy túl pénz és energia befektetés lenne kivitelezni. Arról nem beszélve, hogy minél több ember van benne egy ilyen dologban, annál nagyobb az esélye annak, hogy valahol bukik a dolog és nem sikerül véghez vinni.
2020. jan. 6. 12:28
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
"Arról nem beszélve, hogy minél több ember van benne egy ilyen dologban, annál nagyobb az esélye annak, hogy valahol bukik a dolog és nem sikerül véghez vinni." Ha minél több ember van benne egy ilyen dologban(Tegyük fel hogy most létezik ilyesmi) akkor jobban fedezni tudják a bizonyítékokat. Pont ezért elképzelhető de nem biztos. Ráadásul rengeteg olyan ember van aki pénzért tönkretenne embereket mert hát lelkileg nem a legjobbak.
2020. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Én éltem már meg olyat, hogy megfigyelés alá vontak és amikor nem a megfigyelők elképzelései szerint alakultak a dolgok, akkor random beszólásokat kaptam. Ha úgy tetszik, erre nem húzható rá közvetlen értelemben a fogalom, de közvetett értelemben nagyon is kimerítette a "szervezett zaklatás" fogalmát az, hogy a megfigyelők gyengébb idegzetű csoportja képes volt ellenállni annak, hogy felfedje a szerepét a beszólásokkal. A csavar az volt a dolgok menetében, hogy senki nem szólt hozzám hivatalosan, - senki nem kérdezett meg semmiről, senki nem próbált meg hivatalos úton információhoz jutni, senki nem próbált szembesíteni semmivel, senki nem csinált senki semmit "hivatalosan", csak napi 24 órában koslattak utánam. Volt, akinek akár napi szinten köszönhettem volna is, "ismerős" autók, elhagyott turistautakon biztosított viszonylag folyamatos kontroll - és egyebek, de nem akarok "szakoktatást" tartani... Nem két-három hónapos történet volt és az okát a mai napig nem tudom, de végül is befejeződött. Bizonyos, hogy nem került kevés pénzébe a megrendelőnek, - de "ilyen a popszakma"! Vélhetően állami cég lehetett, mert n alkalommal megölhettek volna, ha ez lett volna a cél, - de nem így történt.
2020. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: ..nem volt képes ellenállni annak...
2020. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Előző köszi a választ. Érdekes amit leirtal.
2020. jan. 6. 14:04
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

A pontozásokból látszik, hogy többen hisznek benne, mint nem.


Engem az érdekelne, hogy a 6-os ki, hogy megfigyelés alá vonták, hogy szervezett zaklatás érte (mármint ha valódi az eset). Befolyásos politikus? Az egyik magyar milliárdos?


Azt esetleg el lehet képzelni, hogy egy nagyon fontos és befolyásos embert akarnak így megtörni, lejáratni.


De egy átlag Kovács János tönkretételére abszurd lenne ilyen sok energiát és pénzt pazarolni, eleve értelme sem lenne.

Vagy vannak milliárdosok, akik passzióból kiszemelnek egy embert és évekig lelki terror alatt tartják, közben megfigyelik és esetleg a többi milliárdossal fogadnak is rá, hogy mikor lesz öngyilkos?


Esetleg olyat tudok elképzelni, hogy a facebookon az ismerőseinek szól valaki, hogy azt, akire haragszik ahol tudják, szívassák meg, szóljanak be neki, figyeljék, mit csinál, terjesszenek róla mocskos dolgokat, változtassák idegronccsá, ha az ismerősei hajlandók rá, akkor ingyen van.

Mondjuk ez is ott van a BTK-ban. Pl. nem kukkolhatsz, nem figyelhetsz meg mást és nem terjeszthetsz róla lejárató dolgokat, nem sértheted meg a becsületét stb.

Megfigyelni is csak a gumitalpúaknak szabad, ha nyomós okuk van rá.

2020. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
#9 Nem azt írtam hogy létezik hanem hogy létezhet de nem vagyok benne biztos. Tudjál már olvasni.
2020. jan. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!