Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett elrontva a generácíóm?

Miért lett elrontva a generácíóm?

Figyelt kérdés

Van egy csoport amibe benne vagyok, és kirándulásunk lesz. (15-16 éves koruiak) Azt tervezik, hogy hányan milyen piát vigyenek ahova fogunk menni és lelkifurdalásom van, hogy AZ Ő SZÜLEI megéngedik, hogy 1-1,5 l vodkát vigyen, nekem nem az a bajom, hogy inni fognak. (úgy is ők rontják el az életüket nem én :) ) Csak az, hogy már egy gyerek attol lesz "híres, menő" hogy piál, cigizik, mennyi barát/barátnője volt. Olyan rossz ezt látni, hogy velem egykorúak, barátaim osztálytársaim ezt csinálják, miert van ez így, remélem nem csak én érzek így... Ti hogyan dolgozzátok fel azt, hogy pl.: barátotok/barátnőtök csak igy el kezd cigizni?


16 F



2020. jan. 6. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
10 éve voltam középiskolás. Akkor is tök ugyan ezt ment.
2020. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan ez volt nálunk is. Ne foglalkozz velük, élvezd a kirándulást, amikor meg ők isznak foglalkozz az otthoni barátaiddal. Ha nincsenek, akkor el is kezdhetsz kialakítani újakat.
2020. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem a te generációd van elrontva, ezeket mindenki csinálta.


Én 6 évvel vagyok idősebb, de nálunk is ugyan ez meg volt.


Nálam idősebb unokatestvéremnél is, aki nálad 12 évvel idősebb.


Még anyukámtól hallottam furcsa történeteket, igaz azokban nem ő volt benne de továbbra is azt bizonyítva hogy náluk is megvolt ugyan ez a tendencia, csak maximum kevesebb dologhoz tudtak hozzá jutni.


A híres, menő dologra gimnáziumi közösségbenmeg inkább azt mondanám, hogy az aki a legszociálisabb személy és mindenkivel jóban van. Alkoholhoz és barátnőhöz nem hiszem, hogy sok köze lenne.


Maximum ha nagyon primitív közegben vagy.


Szerintem nincs baj a generációddal ahogy az enyémmel sem.

2020. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Kétszer annyi idős vagyok, mint te és amikor 16 voltam, ugyanez ment, amiről te írsz, de a nálam 10-15 évvel idősebb ismerőseimnél szintén, szóval ez nem generációs dolog. Nézd, a barátaid valószínűleg pár éven belül ki fogják ezt nőni, akár hiszed, akár nem, a legtöbb "züllött" idióta kamaszból teljesen átlagos, normális felnőtt lesz. Azzal pedig sose foglalkoztam, hogy mások milyen döntéseket hoznak, két dolgot tehetsz, vagy más, hozzád közelebbi értékrendű társaság felé nyitsz, vagy továbbra is velük lógsz és nem hagyod magad befolyásolni.
2020. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
40 évvel ezelőtt is ugyanez ment.
2020. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nincs elrontva a generációd. Legalábbis a korábbiakhoz képest biztosan. Szerinted régen az emberek nagy része nem piált fiatalon? Főleg, amikor 14 évesen már feleségek voltak 1 gyerekkel?


Inkább az a probléma, hogy generációtól függetlenül az emberek annyira egyedinek és meg nem értett hópehelynek gondolják magukat, hogy ezért lenézik a társadalom másik részét. Egyébként szerintem igazából neked is az a problémád, hogy a te szüleid ezt nem engedik meg neked és inkább idealizálod a helyzeted.

2020. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Minden ember (környezete) "menőzött", amikor ezt az életkort élte meg. Nekem volt olyan osztálytársnőm a szakmunkásképzőben, aki attól sem riadt vissza, hogy több sráccal bújt ágyba egyszerre - és nem is nagyon takargatta az információt. A cigaretta lépett be elsőnek aztán a szesz és a szex... Törvényszerűen így működnek a dolgok - és a jelek abba az irányba mutatnak, hogy ez csak egyre rosszabb lesz. Többek között, amikor én voltam 10 éves, akkor még nem csinálták 10 év körüli lányok a jelenetet villamoson, hogy mennyire szerelmesek, - ma már ez sem kirívó eset (sajnos). Úgy vélem, a tudatosan karrierépítő, gyerekkort megélni gyerekeknek nem hagyó életszemlélet erőteljesen rásegít arra, hogy 12-13 éves gyereklányok sora látogatja a nőgyógyászati szakrendeléseket (és nem a havi baja okán). A korosztályodban ma élő emberek többségében alacsonyabb értéket képvisel a felelősségtudat, mint jó pár évvel ez előtt. Ebben a digitális technika fejlődését hibáztatom, mert a játékok nem csak kihívást jelentenek a ma fiataloknak, hanem kifejezetten nevelik azokat a következmények nélküli agresszivitásra. Én sem vagyok tévedhetetlen, de én így látom, - hogy ezek komolyabb veszélyt jelentenek a korosztályod mentalitásának, érzelmi fejlődésének tekintetében, mint az, hogy lenyeltek néha egy-két ampulla szeszt. Persze itt is meg lesz mindig az a réteg, amelyik nem tudja a határt, s bár visszataszítóak ezek az emberek, ezen nem sokan és nem sokat tudnak változtatni - az érintetteken kívül. Mind a cigarettáról, mind az alkoholfogyasztásról leszoktam, de egyikről sem sikerült az első kísérletre és ingem-gatyám erre költöttem, - költhetné ez a generáció értelmesebb dologra is számolatlanul a pénzt. Drága is és nagyon nehéz abbahagyni.
2020. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Megnyugtatlak, majd' tíz évvel vagyok idősebb tőled, ugyanezt csináltuk, de még apám is ezt csinálta, és szerintem még a nagyapám is, bár őt nem kérdeztem. Kamaszként inni, cigizni poén, ezek az évek arról szólnak, hogy a barátaiddal jól érzed magad. Semmivel nem lesz az rosszabb felnőtt aki tizenévesen néha berúg és cigizik. :D Voltak osztálytársaim akik olyanok voltak, mint te, és fél centivel sincsenek ma előrébb az életben. Nem ez számít.
2020. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki ezt csinálja, drága...

Ezt csinálja az, akiből orvos lesz, az, akiből mérnök, és persze az is, akiből alkoholista semmirekellő.

Nincs "elrontva a generációd". A fiatalok mindig szerettek kirugni a hámból, csak a többség tudja, hogy hol a határ. Vagy kitapasztalja, miközben felnőtté válik.


Persze nem kell, hogy részt vegyél benne. Csak az is felesleges, hogy eljatszd a hattyúk halálát emiatt.

2020. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A te generációd nem ezek miatt van elrontva.
2020. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!