Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sportot nézni miért jobb mint...

Sportot nézni miért jobb mint csinálni?

Figyelt kérdés
Az hogy lehet hogy rengetegen imádják a sport eseményeket nézni, pl. foci, vízilabda, olimpia, de ők maguk soha az életben meg nem emelnék a zsíros seggüket és lusták mint egy disznó?

2020. jan. 9. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Ezt én sem igazán értem. Persze én a másik véglet vagyok, teljesen hidegen hagy a sportesemények nézése, mozogni pedig imádok. A férjem, aki imádja a focit, nagyobb eseményeket nézni is szokott, azt mondja, ő azért nem szereti igazán nézni, mert csinálni sokkal jobb, és ha nézi, mozogni kezd a lába, hogy nosza, induljunk, csináljuk…

Bocs, nem tudtam válaszolni a kérdésedre, de biztosan lesznek mások, akik megmondják a tutit.

2020. jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem maga a sporttevékenység a lényeg ilyenkor, hanem a szurkolás. Pl. nem szeretem az autóversenyt, de amikor megtudtam, hogy Michelisz-nek van esélye megnyerni a VB-t, egész nap a fél szemem ott volt, pedig csak online hírcsatornán tudtam követni a nagyját.

Vagy meg fogom nézni a műkorcsolya versenyeket, pedig egyenes vonalban sem nagyon maradnék meg a jégen.

Vagy szeretem a tenisztornákat, de amikor pár hónapig elmentem órákat venni,halálra untatott az egész.

A versenyzők személyisége és a játékmenet számít.

És azért jó őket nézni, mert ők profik - pl. ha a teniszmeneteket vesszük. Hihetetlen, miket csinálnak a pályán, én meg csak csetlettem-botlottam hónapok után is. Abban nem volt semmi érdekes vagy szórakoztató.

Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy ha nem tudsz valamit profi szinten csinálni, akkor fel se állj a székből, mert szoktam én is mozogni, de inkább tornázom, esetleg kocogok a kutyával - szóval nem olyasmiket, amikből világversenyeket tartanak (most a kocogást a kutyával ne vegyük egy kalap alá a versenyfutással; mint ahogy a versenytorna sem az, amit itthon vagy az edzőteremben csinál az ember)

2020. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Filmet is nézek, pedig nem vagyok színész :)

Egyébként meg nem vagyok se lusta, se zsíros, se disznó. Rendszeresen mozgok, de nem vagyok sportoló. És nyilván nem tudok űzni minden mozgásformát, amit egyébként szeretek nézni.

2020. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Én csinálom is a kedvenc sportom, meg nem csak tévében nézem, hanem ha közel van el is megyek a helyszínre.
2020. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Kb egyedül a foci és a kosár az amit lehet játszani full kezdőként. És ehez is kell 2 csapat.
2020. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy csomó oka lehet. Például egyszerűen érdekelnek a nagy sportteljesítmények: ki a leggyorsabb futó a világon, ki tudja a legbonyolultabb ugrást bemutatni tornában, stb. Sokan nyilván szurkolni szeretnek, ha van kedvenc versenyzőjük, csapatuk akivel/amellyel azonosulni tudnak. Plusz ehhez jönnek még a nemzetközi versenyek, olimpia, ahol a saját nemzetbeli indulóknak már csak nemzeti hevületből is még többen szurkolnak. Megint mások meg mondjuk fogadnak rendszeresen, és ezért követik figyelemmel a mérkőzéseket, versenyeket.
2020. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk ha rendesen focizni akarsz, akkor plusz 21 embert, bírót, partjelzőt, stadiont, közönséget lekasztani a polcról elég körülményes dolog.
2020. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező egy paraszt.
2020. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen egyetértek a kérdezővel. Sajnos ez az emberi lustaság netovábbja. Bennem ugyan ez a kérdés már 4 évesen felmerült mikor apám állandóan a focit nézte a tv-ben. Én viszont így vagyok minden sportal. Nézni egyáltalán nem szerettem. Csak csinálni. Nézni semmi értelme.


#7 Focizni 5-5 személlyel is lehet élvezetesen.

2020. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért mert a kettő között semmi összefüggés nincsen. Miért ne nézhetne sportot egy olyan ember aki nem sportol?


Ha a világ így működne, akkor nem lennének sportok, hiszen senki nem nézné egy szűk szakmai rétegen kívül.


Ez ugyanolyan, hogy szeretem a jó kocsikat, mégsem tudok legyártani egyet otthon. szeretem a rendet de nem szeretem a rendrakást. Szeretem a jó kajákat de francnak nincs kedve főzőcskézni.

2020. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!