Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik vakon születnek, azok el...

Akik vakon születnek, azok el tudnak olyan dolgokat képzelni, amik a látáshoz kapcsolódnak? Színek, alakzatok, arcok igazából bármi. Vagy aki vakon születik semmilyen vizuális képességgel nem rendelkezik?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Màs erzekszerveik altal kapott ingerekböl allitjàk fel a valosagukat.


Te el tudsz kepzelni olyat amihez egy 6. Vagy 7. Erzekszerv kene? Csak 5 erzekszerv alapjan kapott ingereket tudsz feldolgozni. Többet nem. Gyurni kellene a telepatiara vagy egyeb 6. erzekekre. Kb mi is fogyatekos szinten vagyunk ha azt nezzük. Idöutazni sem tudunk.

2020. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Votlam a suliban még ilyen programon Pesten amikor egy sötét helyiségben egy vak ember vezet minket át. Na a nő vak volt és sötét is volt de tapintásból megmondta, hogy rajtam kék színű ruha van és tényleg egy full kék ing volt. Hát sose foglyuk megtudni pontosan miket éreznek de az biztos, hogy mi látók többet tudunk.
2020. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Bátyám vakon született. Ő a színeket mindig valamihez párosítja.

pL.

piros színt a tűzhöz. Mert szoktuk mondani, hogy túzpiros.. Vagy a sárgát napsütéshez.

Kéket a vízhet.. Zöldet a növényekhez.. Egyszer kérdeztem, hogy a "lelki szemei" előtt látja is a színeket, azt mondta, hogy igen, de lehet nem úgy ahogy mi látók látjuk.. Neki inkább a hideg, meleg, langyos érzések adják meg a színskálát.

2020. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Színeket (akik vakon születtek) úgy, ahogy előttem szóló írta. Különféle tárgyak megtapintása alapján "vizuálisan" el tudunk képzelni tárgyakat... Például ha házra gondolok akkor vissza tudok gondolni arra az agyagból készült házra is, amit készítettem, teljesen fel tudom idézni tapintás alapján.

Akiről egyik válaszadó írt, hogy "tapintás alapján megmondta hogy milyen színű ruha van rajta", az a nő nem vakon született, ebben biztos vagyok. Lehet régebben volt neki ilyen ruhája. Akik később, életük folyamán vakulnak meg, elég jól be tudják párosítani a színeket tapintáshoz, persze eltérések vannak, de szinte mindig kérdeznek ha megérintenek egy adott anyagot például. A nők meg tudják őrizni öltözködési stílusukat például.

2020. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm a válaszokat főleg utolsónak
2020. jan. 27. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

#1, nem fogyatékos, hanem fogyatékkal élő. Kérlek.


Később megvakultaknál sincs olyan, hogy tapintás alapján megmondjuk egy ruháról milyen színű. Esetleg a farmer anyagot érezve nagy eséllyel kék vagy fekete...


Szerintem a hölgy megviccelhetett inkább, és valaki megsúgta neki milyen ruha van rajtad.

2020. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Ha vannak itt lányok,erre légyszívea válaszoljatok.Köszi!

https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__parkapcs..

2020. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tehetség másként ***** válasza:
Elmondás alapján a vakon született emberek is el tudnak képzelni olyan dolgokat, amiket soha nem láttak.
2023. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!