Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan motiválnátok magatokat...

Hogyan motiválnátok magatokat alaposabb munkavégzésre?

Figyelt kérdés

Ha egyedül vagyok a munkahelyen (egy étteremben dolgozom) akkor gyakran nem végzem alaposan és úgy a munkámat mintha valaki ott lenne velem és látna, segítene, vagy ő is csinálna valamit. Szóval az alap teendőket ellátom, de extra dolgokat nincs kedvem megcsinálni. A fizetést így is, úgy is megkapom..

Ha viszont csinálok valamit és utána elismerik a szép munkát akkor az motivál.

Hasonló a helyzet az otthoni teendőkkel is mint takarítás, kert gazolás stb. Megcsinálom amit kell, de alaposabb vagyok ha a párommal ketten csináljuk vagy tudom hogy utána elismerik a fáradozást.

Ti milyen módszerrel motiválnátok magatokat jobb munkamorálra?


2020. jan. 10. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyerekként ilyen voltam, de változtattam a munkamoràlomon:

Nem a dícséret a jutalom, hanem ha kész van a feladat.( ez az első lèpès volt nàlam)

Ha kèsz a feladat utàna csinàlok valamit amit szeretek. (Ezzel mègjobban megjutalmazom magam.)

Felàllítottam elvàràsokat a munkámmal szemben - ez idővel törtènt, először arra lettek módszereim hogyan legyek gyorsabb, aztàn hogyan legyen a végeredmèny jobb minősègű stb. (Sikerélményt ad ha jobban sikerül valami, vagy tudok màssal foglalkozni ha gyorsan vègeztem.)

Tisztelj és szeress annyira másokat, hogy teljeskörűen làtod el a feladataidat. (Nem tudom mi megy egy ètteremben, de èn pl. megcsinálok x feladat helyett x+ néhányat mert akkor a többieknek kevesebbet kell dolgozni - ez meg akkor is motivàl ha nem kapok elismerést. Gondolhatsz arra, hogy a boldog ügyfèlnek - akiért mindent megtettél - szerzel egy jó napot.)

Próbàlj meg több dolgot egyedül megcsinàlni és egyedül kièlvezni az eredmènyèt, akkor könnyebb felvenni ezt a hozzààllàst. (de ne ess àt a ló túloldalàra, mert lassan kőbevésettek az elvàràsaim, ès bűntudatom van ha valami nem úgy sikerül, ahogy kéne)

2020. jan. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Extra fizetett szabadnap (vagy félnap, pl. hamarabb hazamehet) a hónap dolgozójának.
2020. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!