Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez elég abszurdnak hangozhat...

Ez elég abszurdnak hangozhat de. Miért gondolkodok sokszor azon hogy megsérülök?

Figyelt kérdés

Na ez fura lesz, de nem vagyok őrül. (legalábbis nagyon remélem)

Sokszor gondolkodom azon hogy megsérülök. Nem csak annyira hogy lenyúzom a kezem, hanem összeesek, ömlik a vérem stb.

Az a baj hogy nagyon sokszor jut az eszembe. Legtöbbször lefekvés elött.

De a másik furcsa dolog hogy, amikor valaki pl egy filmben megsérül furcsa érzés fog el.

De nem jó értelemben.

Viszont esküszöm szadista vagyok, mert direkt nézek külön olyan videókat ahol pl filmekben megsérülnek...

Az is ilyen érzést hoz rám amikor valaki lelkileg gyötrődik, vagy sérül meg, vivódik.

Ezeket nem bírom nézni, nagyon rosszul érzem magam tőlük.

De visszatérve az eredeti kérdésre. Olyanokon szoktam "gondolkodni" például hogy megvernek, vagy sport közben felöknek és eltörik a lábam. Néha ilyenekről szoktam álmodni is, és nagyon rossz. Zihálva megizzadva ébredek éjszaka közepén.

Múltkor azt álmodtam (ne kérdőjelezze meg senki miért álmodok ilyen hülyeségeket) hogy egy sas belemar a karomba.


Az ilyen gondolatok végén majdnem míndíg van ott valaki. Felsegítenek vagy bevisznek a kórházba stb. Általában elutasítom (vagyis megpróbálom) a segítséget, és inkább szenvedek. Persze mindig kapok segítséget de gondolatban nem bízok az emberekben.

A való életben nem félek, ha megsérülök (pl edzésen) egyből felállok, nem foglalkozom azzal hogy fáj. Nem szeretem ha amiatt sajnál valaki mert megsérültem. Úgyis elmúlik akkor még minek sajnálkozni. De gondolatban is ez a helyzet csak ott annyival durvábban sérüök meg, hogy nem bírok felálni, összeesek stb. ezért nem tudom "kizárni" a fájdalmat.

Egy másik talán fontos dolog. Ha valaki más sérül meg a közelemben egyből szeretnék segíteni neki. Viszont ha valakin látom hogy rájátszik, eltúlozza vagy megjátsza az egész fájdalmat, annyira lealacsonyodik a szemembe. Őt nem tudom sajnálni, inkább dűhít amikor nyílván való hogy megjátsza magát. Persze segítek neki ha kell,de amint lehet elmegyek a közeléből.


Anyámékkal próbáltam erről beszélni de nem érdekli, míndíg túl fáradtak vagy csak nem érnek rá. Pszichológushoz meg úgysem visznek el.

Nem tudom miért van ez és kezd zavarni. Ez valami pszichés baj? Kell a pszichológus?

Ha valakinek volt hasonló, ő mit kezdett ezzel?

Kérem aki tud valami ötletet mondani az mondjon, nem akarok megbolondulni vagy ilyesmi.

És kérlek ne nézzétek sültbolondnak...

Köszönöm szépen a segítséget!



2020. jan. 11. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy sült bolond és nem kell neked pszichológus. Anyukád helyett válaszolok (mert őt piszokul szeretném hátsón billenteni): azért álmodsz ilyeneket, mert titokban arra vágysz, hogy megsérülj és végre törődjenek veled, miközben magad sem tudod, hogy ezt szeretnéd, vagy ettől félsz.


A másokkal való viszonyodban keresd azt, ahogyan az édesanyád (esetleg édesapád) bánt veled, amikor kicsi voltál és beteg.


Kamasz vagy? Ráadásul elég okos, úgy látom. Olvass inkább, sokat. Klasszikusokat. A felnőtt életedben sokkal több hasznod lesz belőle, mint bármiből, ami csinálsz.

2020. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Elgondolkoztam azon amit írtál, de egy valamit nem értek.

Azt írtad hogy szeretnék ha törödnének velem. De szerintem nincs figyelem hiányom.

És amúgy sem szeretem ha sok ember figyel rám.

Igen kamasz vagyok, 15.

Azt a tanácsodat viszont megfogadom hogy olvassak.

2020. jan. 11. 20:40
 3/4 A kérdező kommentje:

A szüleim mindig is foglalkoztak velem, soha nem voltam elhanyagolva. Testvérem is van így egyedül se nagyon voltam.

Amikor beteg lettem, akkor sem szerettem hogy mindig velem foglalkoznak. Inkább vártam hogy meggyógyuljak és ne körülöttem forogjon a világ.

2020. jan. 11. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra vágy ,hogy foglalkozzanak veled,meg ha nem is vallod be magadnak. Tudom mert én is ilyen vagyok, csak én be vallom magamnak ,hogy ezt akarom (bár egy konkrét ilyen szituban mindíg próbálok "erősnek tűnni")
2020. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!