Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek érdemes még mások...

Szerintetek érdemes még mások lelki és egyéb életbeli problémáján segíteni itt, a gyakorikérdéseken?

Figyelt kérdés

Ha valaki beírja, hogy rosszul van (például súlyos depresszió), vagy nagyon negatív gondolatai vannak, vagy egy társadalmi jelenséggel, pszichológiai problémával kapcsolatban kérdez valaki, akkor azonnal megjelenik néhány toxikus troll és elkezdi piszkálni, támadni a kérdezőt (főleg, ha ő egyben a probléma érintettje) és a támadni a válaszolókat is, nem ritkán személyeskedve.

Az egyik legdurvább: év elején valakinek öngyilkossági gondolatai voltak és az egyik troll elkezdte bíztatni (Tudja az ilyen troll, hogy ennek következménye lehet?).

A többi mentális betegséggel kapcsolatos kérdéshez is általában beírja egy ilyen troll, hogy ezek a betegek mind közveszélyes elmebetegek, lúzerek.

Vagy bennünket, segítő szándékú válaszolókat támadnak.

Engem az egyik toxikus troll látatlanban 140 kilós koszos szőrös bunkó disznónak [mangalica?] titulált, csak mert kulturált, személyeskedéstől mentes ellenvéleményt merészeltem megfogalmazni az övével szemben (ami összefüggéstelen, értelmetlen sztereotipikus, negatív fröcsögés volt), később a kérdező szerencsére törölte az egész folyamot, amikor ez a magát mindenkinél okosabbnak gondoló troll elkezdett szemétkedni és akkor még nekem szegezi, hogy én vagyok gyerekes, amikor próbálom leállítani (egy kiskorú troll, a viselkedéséből ítélve).

Ezek abba bele sem gondolnak, hogy egy mondattal, vagy csak egy szóval is károkat lehet okozni, vagy amelyik mégis, annak éppen ez a célja.

Ugyanakkor biztosan segítség kellene az ilyen toxikus trolloknak is, mert biztos, hogy valamilyen mentális zavar következménye az, amit művelnek.

Tudom, van moderálás és a kérdezők élnek a jelentés eszközével, de már az is elég, ha egy toxikus választ még azelőtt olvas valaki, mielőtt törölnék.

Ennek az oldalnak az a lényege, hogy segítsünk táncsokkal nem? Nem az, hogy alázzuk az embereket és ítéletet mondjunk, mások megalázásával kiéljük a frusztrációinkat.

Tudom, toxikus trollok mindenhol vannak az interneten (de a való életben is). Meddig fogja még elviselni őket a társadalom? Tudom, hogy közhely, de nélkülük szerintem jobb hely lenne a világ.

Érdemes még segíteni, ilyen körülmények között? Te folytatod?

Ha valaki beírja, hogy rosszul van (például súlyos depresszió), vagy nagyon negatív gondolatai vannak, vagy egy társadalmi jelenséggel, pszichológiai problémával kapcsolatban kérdez valaki, akkor azonnal megjelenik néhány toxikus troll és elkezdi piszkálni, támadni a kérdezőt (főleg, ha ő egyben a probléma érintettje) és a támadni a válaszolókat is, nem ritkán személyeskedve.

Az egyik legdurvább: év elején valakinek öngyilkossági gondolatai voltak és az egyik troll elkezdte bíztatni (Tudja az ilyen troll, hogy ennek következménye lehet?).

A többi mentális betegséggel kapcsolatos kérdéshez is általában beírja egy ilyen troll, hogy ezek a betegek mind közveszélyes elmebetegek, lúzerek.

Vagy bennünket, segítő szándékú válaszolókat támadnak.

Engem az egyik toxikus troll látatlanban 140 kilós koszos szőrös bunkó disznónak [mangalica?] titulált, csak mert kulturált, személyeskedéstől mentes ellenvéleményt merészeltem megfogalmazni az övével szemben (ami összefüggéstelen, értelmetlen sztereotipikus, negatív fröcsögés volt), később a kérdező szerencsére törölte az egész folyamot, amikor ez a magát mindenkinél okosabbnak gondoló troll elkezdett szemétkedni és akkor még nekem szegezi, hogy én vagyok gyerekes, amikor próbálom leállítani (egy kiskorú troll, a viselkedéséből ítélve).

Ezek abba bele sem gondolnak, hogy egy mondattal, vagy csak egy szóval is károkat lehet okozni, vagy amelyik mégis, annak éppen ez a célja.

Ugyanakkor biztosan segítség kellene az ilyen toxikus trolloknak is, mert biztos, hogy valamilyen mentális zavar következménye az, amit művelnek.

Tudom, van moderálás és a kérdezők élnek a jelentés eszközével, de már az is elég, ha egy toxikus választ még azelőtt olvas valaki, mielőtt törölnék. Ha tiltják is őket, úgyis van más felhasználójuk, amivel ismét visszatámadnak.

Ennek az oldalnak az a lényege, hogy segítsünk táncsokkal nem? Nem az, hogy alázzuk az embereket és ítéletet mondjunk, mások megalázásával kiéljük a frusztrációinkat.

Tudom, toxikus trollok mindenhol vannak az interneten (de a való életben is). Meddig fogja még elviselni őket a társadalom? Tudom, hogy közhely, de nélkülük szerintem jobb hely lenne a világ.

Érdemes még segíteni, ilyen körülmények között? Te folytatod?



2020. jan. 13. 11:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Véletlenül megkétszereztem a szöveget, ezért tűnik hosszúnak.
2020. jan. 13. 11:41
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Mi is a valódi bajod?


Ha ide segíteni jössz, akkor nem törődsz trollokkal, és nem is foglalkozol azzal, hogy ki lehet troll, vagy ki nem. Minden egyes kérdezőt úgy tekintesz, hogy egy ember, akinek valami baja van. Csak a problémára koncentrálsz, és nem törődsz azzal, hogy ki LEHET mögötte. Nem számít.


Ha a tudásod ott van, akkor nagyon gyorsan látod, hogy ki az, aki valódi problémával jön és ki az, aki csak szórakozik, "trollkodik" vagy nevezd akárminek.


A megjegyzésekkel nem foglakozool, a magánban kapott mocskot a helyén kezeled és mindig elaborálsz. Vagy az lesz a vége, amit most te ide okádtál: a harmadik mondat után el sem olvastam, mert láttam, mi a bajod. Próbálj meg pihenni, és zárd el egy időre a GYK-t!


A kiégés mit mond neked?

2020. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Itt senkinek nem szabad segíteni, a kérdések 90+ százaléka teljes kamu egyébként is, a maradék pedig nem segítségért jár ide, hanem önigazolásért. Ez az oldal 10 éve még arról szólt, amit írtál, most már rég nem erről szól és már nem is fog erről szólni.
2020. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ.

Az a bajom, hogy én is emberből vagyok és lehet, hogy a trollok érzéketlenek, de én nem.

A másik bajom ezzel, hogy amit felépítünk én és még sok másik józan, segítő szándékú ember, azt egy troll gyorsan és könnyen le tudja rombolni. Sajnos egy negatív szó sokkal erősebb tud lenni, mint száz pozitív.

2020. jan. 13. 11:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Volt valaki akivel tavaly sikerült beszélni hosszasan a problémáiról és megoldást is találtunk együtt. Hogy megfogadta-e azt nem tudom. De a legtöbb csak kiírja és ha segíteni akarok lepattint, vagy válaszra se méltat.
2020. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, vannak kamu kérdések és olyanok is, akik csak panaszkodni akarnak, de azt gondolják, hogy nem lehet rajtuk segíteni. De az ilyen emberek tudatalattijában is megragad néhány jó szó, ami ott elkezd dolgozni (sajnos a trollok rossz szavai is).
2020. jan. 13. 11:50
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a legjobb, ha valaki akar is megoldást és találtok is neki.

A héten olvastam egy kérdést, ami alatt szintén született egy részmegoldás, amit a kérdező meg is fogadott.

2020. jan. 13. 11:52
 8/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, van egy oldal, amit még korábban le szoktam írni, tanácsként, hogy keressék fel. Tényleg segítő oldal, direkt ezért alapult, ingyenes, adományokból tartja fennn magát és még pszichológust is a oldal fizet, hogy válaszoljon a fórumban, a problémákkal küzködőknek ingyenesen.

Újabban azért nem merem már leírni az oldal elérhetőségét, mert a trollok innen oda találnának és ott nagy kárt tudnának okozni.

2020. jan. 13. 12:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de mivel nem vagyok önjelölt pszichiáter(pszichológus), ezért a komolyabb témákat kerülöm (mint az általad említetteket). Nem azért, mert troll vagyok, hanem mert lehet, hogy többet ártok a válaszommal...
2020. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is annyit szoktam tanácsolni, hogy ne legyen meggondolatlan, vagy mert én is átéltem ezt, azt, saját tapasztalatot adok át. De a legjobb mindig pszichologushoz, pszichiáterhez küldeni.
2020. jan. 13. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!