Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Soha nem dolgozott és az...

Soha nem dolgozott és az elhunyt hozzátartozói örökségéből él?

Figyelt kérdés

40 éves férfi. Egy percet sem dolgozott soha! Egyébként rendes, udvarias, nem az a bulizós-csajozós-szórakozós fajta. Ezért is csodálkozom rajta. Egyetemre járt, addig élt minden családtagja. Majd az apjaként szeretett nagyapja halála után elmenekült külföldre tanulni, ott is szerzett egy diplomát, aztán az örökség egy részéből még további 3 évig nyelveket tanult és világot látott, valamint jótékonysági szervezeteknél volt önkéntes. 29 évesen jött haza. Közben elhunyt az anyai nagymama is, majd 30 évesen elhunytak a szülei is autóbalesetben. Egyedüli gyerek és egyedüli unoka. Kikészült teljesen és kiment a távoli rokonokhoz 15 órás repülőúttal külföldre. Ott tengett-lengett évekig. Szállást kapott, de nem dolgozott pénzért egy percet sem! Ott is önkénteskedett, szörfözött és mindenfélét megtanult amire vágyott. Az örökségeit élte fel, abból élt szerényen!

38 évesen jött haza “végleg”, amikor már nem éltek a másik nagyszülei sem. Összességében rengeteget örökölt. 2 házat Budapesten meg egy belvárosi 4 szobás lakást, valamint egy balatoni nyaralót és egy vidéki telket. Meg egy csomó pénzt és biztosítást, megtakarítást. Az ingatlanokat nem adta el, kiadta! Pénzben is jól áll jelenleg.

De soha egy percet sem dolgozott rendesen, nem volt munkahelye! Szerintem ez a mai világban nagyon furcsa, nem is tudom mit gondoljak. Rendkívül nagy élettapasztalata van, több nyelven beszél, mindent kipróbàlt és bejárt amit akart. Viszont nem tudok rá felnézni úgy hogy nem ismeri a munka világát! Ez nagyon furcsa!

Szerintetek elfogadható egy ilyen élet? Lehet férfiként nézni egy ilyen emberre? Most mesélte hogy élete első állásinterjújára fog menni 40 évesen. Azt állítja hogy a diplomáinak és a nyelvtudásainak köszönhetően biztosan felveszik.

Nekem kicsit visszás hogy az egész élete azon alapul hogy elhunytak a rokonai és az ő pénzükön volt el mindenhol. Ha senki nem hunyt volna el mi lett volna ezzel az emberrel? Mert ezek szerint dolgozni nem sok kedve volt. Mondjuk az pozitív hogy nem drogozott, ivott vagy nőzött.


2020. jan. 13. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Kicsodád neked ez az ember?
2020. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
wtf, honnan tudsz róla ennyit? Amúgy azok szoktak dolgozni általában, akiknek nincs pénzük. Ő meg ugye lakásokat is örökölt, amiket nyilván kiadott, tehát a vaygona mellett, havi bevétele is mindig volt.
2020. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gazdag lennék én se akarnék dolgozni. Arról meg nem ő tehet, hogy meghaltak a családtagjai, lehet ő is jobban szeretné, ha élnének még. Azt meg nem tudhatod, ha nem így alakult volna az élete mit tett volna, valószínűleg elkezdett volna dolgozni az egyetem elvégzése után. Ne irigykedj, nem olyan jó ám, amikor valakinek kihal a családja és egyedül marad a világban.
2020. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem lenne ennyi házam és meg tudnák élni a kiadásokból akkor én se meloznék,azt csinálnám amit szeretek.Ha ugy vesszük az önkénteskedéssel is dolgozott csak nem pénzért.
2020. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Önkéntes munka kapcsán ismerkedtünk meg pár hónapja, ott mesélt rendszeresen dolgokat. Nem irigylem, csak nagyon furcsa, a családja miatt sajnálom. Nem tudom elképzelni a helyzetet hogy 40 évesen beállít kezdő munkavállalóként valahova ...
2020. jan. 13. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet férfiként tekinteni rá.

Nem egy drogos naplopo volt.

A kiadót lakások tejelnek annyit hogy simán meg lehet élni, én sem dolgoznek helyette.

Ha nem hunytak volna el a rokonai, akkor nyilván másképp alakította volna az életet.

Inkább te vagy a furcsa hogy valakire csak úgy tekintesz emberként ha mokuskerekben dolgozik.

2020. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A franc sem fog dolgozni ekkora vagyonnal...

Sőt, az önkénteskedés meg az utazás sem rossz ötlet, így nem fog besavanyodni.

2020. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se csináltam volna másképp.
2020. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!