Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon miért ilyen magas a se...

Itthon miért ilyen magas a se nem tanuló sem nem dolgozó fiatalok aránya?

Figyelt kérdés

Itt egy adat:


" Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján, a 24 évesnél fiatalabbak 13 százaléka hivatalosan is munkanélküli. A nem tanuló és nem is dolgozó fiatalok aránya a 15-29 éves korosztályban Európában egyébként nálunk a legmagasabb (10,6%)".


És mielőtt jönne a cigány kártya, nem. Ezek messze nem mind cigány fiatalok.


Én is tapasztaltam a bőrömön, hogy "pályakezdőként" sehová nem kellek. Kis túlzással, ha 50 helyre adtam be önéletrajzot, akkor 51 helyről nem válaszoltak (a valóságban 50:50). És persze a környezetemtől megkaptam a szokásos kamuszövegeket: "aki akar az dógozik", "munkakerülő vagy!4" stb. Holott ez nemigaz.


Szóval ez mi?! Miért van így?


2020. jan. 15. 16:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, hogy előrül kezdhetném (érettségi után), akkor egy másodpercet nem dolgoznék ebben az országban, ahogy a többi 1 millió, (sok fiatal) aki már elhúzott innen, pontosan ezért.
2020. jan. 15. 16:29
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Úgy érzem szeretnél hallani egy kis országszídást, mert jól esne :D


Egyébként elég sok olyan tanfolyam van jelenleg Magyarországon amivel szakmát szerezhetsz, de hivatalosan nem számítasz diáknak, sok informatikai képzés pont ilyen.


Nem tudom én emelem e a statisztikát vállalkozóként, lehet hogy igen.

szülési szabadságok

és ja kicsit nehéz a kezdés, ha esetleg a szakmádban szeretnél csinálni valamit nem pénztárosnak menni akkor azért keresel egy darabig.

2020. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!