Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sok, ha 50 ezret...

Szerintetek sok, ha 50 ezret költenék hobbira?

Figyelt kérdés

Ezt csak egyszer venném meg, utána nem kerülne semmibe szinte.

Nem keresek túl jól, viszont vagyok olyan szerencsés, hogy eddig nem kellett lakbért fizetnem (majd most már) és így össze tudtam spórolni kb. 350.000 forintot. Valamint simán elvagyok egy hónapban úgy, hogy nem költök magamra szinte semmit. A múlt havi fizetésemből is 10 ezret vettem el, mert kellett egy nadrág és némi kaja.

Nagy dilemma ez nekem, hogy "elverhetek" 50-et csak úgy, vagy inkább gyűjtsek még pár hónapot, hogy ne legyen annyira feltűnő a mínusz?

Ti, hogy csináljátok az ilyesmit?



2020. jan. 16. 01:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha ilyen ügyesen spórolsz megérdemled.

2020. jan. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

"Ezt csak egyszer venném meg, utána nem kerülne semmibe szinte."


Hazudsz!!! :D


Az egyik dolog, amire nem szabad sajnálni a pénzt, az a hobbid :) Persze ésszerűen kell csinálni és fel kell állítani a prioritásokat, de ha belefér, akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod miatta, hiszen ez az egyik legfőbb örömöd az életben.

2020. jan. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Milyen idős vagy? Ki kereste a pénzt? Elvonod vmely kötelezettségedtől (pl. gyerektartás) azt az ötven rugót? Kinek tűnne fel a mínusz -és mi köze a pénzügyeidhez? Néhány hónap alatt vissza tudod pótolni a spórolt pénzedhez az ötvenezret, igaz? Hát akkor?
2020. jan. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én költöttem már ennél jóval többet is a hobbimra, nem is egyszer - mivel utazgatni szeretek.

Ezen felül még komolyabb Lego készletekből is vettem egy párat az elmúlt években, és azok is drágábbak ennél.


Persze a kérdés mindig az, mennyire van szükség a pénzre, hobbira ugyanis soha nem az ételtől vesszük el a fedezetet. De ha ilyenről nincs szó, és ez a te pénzed, akkor véleményem szerint arra költöd, amire akarod.

2020. jan. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Meg sem szólalok a gamer számítógépemmel.🙄
2020. jan. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
Sok, nagyon is.
2020. jan. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy hogy most vagy 3 hónap mulva adod ki a pénzt ha nem kell másra. Igaz nem mindegy hogy 2 nap vagy 2 hét alatt kerested meg de ha ez tesz boldoggá akkor ne ezen spórolj és ne sajnáld. Gondolj bele hogy valaki 1.5 millióért vesz biciklit mert az a hobbija és maximalusta. Vagy egy fullos gamer pc..
2020. jan. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez még bem olyan hú de nagy összeg a mai árakhoz képest, szóval nyugi.

Én mondjuk több százezret lehet, hogy sokallnék egy hobbira így egy összegben (mindig van jobb helye ennyi pénznek) , de mindenkinek más a prioritása.

2020. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok. Két hónapja dolgozok, eddig egyetemre jártam, a 350 ezerbe benne van a régi összespórolt pénzem is.

Jó, nyilván kell ezután is költeni valamennyit, de azok már csak ilyen pár ezres tételek, az indulás kerül ennyibe.

Persze, van aki többet költ, csak gondolom ők többet is keresnek. Ezt az összeget pedig én 5-6 nap alatt keresem meg, bár igaz, nem is dolgozok csak 15 napot egy hónapban.

Másra tényleg nincs mire költenem, és nem is tartozok úgy senkinek sem elszámolással. Kocsit szeretnék venni majd csak.

2020. jan. 16. 07:46
 10/17 anonim válasza:
100%
Nyugodtan költsed csak el amíg teheted és nem kell másra. Aki nem talál valamit amit szeret csinálni, az csak van!
2020. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!