Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a magyar nép,...

Miért ilyen a magyar nép, mentalitás?

Figyelt kérdés

Általánosítás következik, amely nem feltétlen igaz a lakosság 100%-ra, de 70%-ra simán.


Negatív, a másik letörésére hajtó, aljas, zéró empátiával rendelkező, együttélési normákat figyelmen kívül hagyó nemzet vagyunk, sajnos.


Itt a fórumon is megfigyelhető, ha valakinek van valamilyen terve, pl külföldre költözés, egyből elkezdik letörni, hogy úgysem fog sikerülni, belebuksz stb.



2020. jan. 17. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Mert birka.
2020. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Milyen reprezentatív felmérés alapján jutottál arra a következtetésre, hogy a lakosság 70%-a ilyen?
2020. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Sokak szerint a múltunkból ered. Sok ilyen embert ismerek én is. Pl. a szüleim is nagyon szkeptikusok, mindig azt nézik miért NEM lesz jó az, amibe belevágnak, belevágunk, mások belevágnak. Ettől függetlenül ők sosem akartak rosszat.

A fiatal generációban én már kevésbé érzem az általad leírt jellemeket, de lehet csak azért, mert a bomlasztó személyiségeket igyekeztem mindig is leépíteni az életemben. Ennek ellenére van olyan ember az ismerősi körünkben, akitől mindig a negatív energiákat kapjuk különböző beszólások formájában.

Az emberek frusztráltak, a saját gyengeségeiket élik ki mások lehúzásában.

2020. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Minden általánosítás, melyet valaki másról fogalmaz meg valaki, az igazából önjellemzés.
2020. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Különben ilyen esetekben érdemes a másik oldalról közelíteni, vagyis váljunk mi magunk pozitívvá, hogy a helyzet megváltozzon.
2020. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Az én elméletem a klíma, a gazdasági helyzet és a nyelvi elszigeteltség háromszögével magyarázza a mentalitást.

Sok ország van, ahol a relatív szegénység ellenére vidámak az emberek, viszont ezek egytől-egyig trópusi, de természeti katasztrófák által ritkán súlytott helyek. Magyarországon bár van igazi nyár, de az év jelentős része telik napsütés nélkül, hidegben, ez sokakra kihat. Gazdasági szempontból furcsa helyen vagyunk, mellettünk a főleg vidéki részein koldusszegény Ukrajna, de a viláf egyik leginkább jóléti államaként működő Ausztria is, az ember meg olyan, hogy mindig a jobbhoz méri magát. A nyelvi elszigeteltség meg azért fontos, mert nem tudjuk valami nagyobb részének érezni magunkat. A románoknál ott a neolatin kapcsolódás, az hogy pillanatok alatt tanulhatsz meg olaszul vagy franciául, a szlávoknál a sok ellenségeskedés ellenére van egy pánszláv öntudat, mi meg itt vagyunk Európa közepén rokonság nélkül, nyelvrokonainkat nem értjük, sokuk apró uráli népcsoport, akiknek semmi valódi kapcsolata a magyarsághoz.

Erre fejelt még rá Trianon, a Tanácsköztársaság Horthy, a holokauszt, Rákosi, Kádár, majd egy sokak által elhibázottnak megélt rendszerváltás. Az Osztrák-Magyar Monarchia még európai nagyhatalom volt, ebből lett egy összeszerelő-országként percepcionált hely, folyamatos identitásválságban. Nyugat-Európa akarunk lenni, de Trianon óta nagyon homogén a lakosság, félünk és tartunk az idegentől, Budapest vízfejjé és az egyetlen értelmezhető nemzetközi hellyé vált.


Sok oka van. Viszont egyáltalán nem olyan rossz ez, mint gondolnánk. Munka és szabadidő miatt is megjártam lassan 90 országot és a mi busongó, de legalább szókimondó és őszinte hozzáállásunk sokkal emberközelibb, mint a problémákat megemlíteni sem merő skandináv vagy amerikai mentalitás. Legalábbis nekem.

2020. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ez még az "átkosban" (rendszerváltás előtt) sem volt jellemző, hiszen mi voltunk a legvidámabb barakk. 😂
2020. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert sokan tudják, hogy hiába is mondják, hogy nem érdekli más véleménye, sajnos mégis érdekli, és így a sok hurrogó, károgó hatással van a másikra.
2020. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pupusz ***** válasza:
Szerintem sokkakl kevesebb azért, mint 70%, csak azon kevesek tűnnek fel a leginkább, mert negatívak. Nem érdemes azonban összekeverni két dolgot. 1./ Amikor valaki észérvek nélkül csupán le akar húzni a maga szintjére irigységből, kishitűségből, lenézésből. 2./ Amikor valaki csekély ismeretekkel rendelkezik valamiről és úgy akar belevágni, hogy nincs tisztában a következményekkel, nehézségekkel, feltételekkel és ezekre figyelmezteti valaki. Ez utóbbinál lényeges megemlíteni, hogy nagyon sokan hiszik azt, hogy elég egy ötlet kipattanása és az elvárás, hogy mások helyeseljék, aztán már sikerre is lehet vinni. Ha biztos lenne benne az illető, körbejárta volna a témát rendesen, akkor nem is kérdezgetné mások véleményét, mert nem lenne rá szüksége, hiszen ő maga ismer minden körülményt, ő ért hozzá igazán. Aki megkérdezi mások véleményét, az nem biztos magában, utánajárni lusta, annyira már nem érdekli a dolog, inkább külső megerősítést vár és azt hiszi, ennyivel megússza. Meg akarja spórolni a belefektetett energiát, pedig az életéről van szó. Ez pedig életképtelenség, biztos kudarc. Amikor erre kívánja valaki felhívni a figyelmét, az nem irigységből, lehúzásból, negatívságból van, hanem figyelmezetési szándékkal. Ha igazán akarja a kérdező, akkor pedig 1000 negatív vélemény után is belevág. Ha meg nem akarja igazán, akkor kár is belevágnia. A negatív vélemények egyfajta akadályok, próbák. Könnyű próbák. Aki azokon sem tud átvergődni, annak kár is lenne belekezdenie a vágyott dologba. Mindez csupán az én magánvéleményem.
2020. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!