Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem jön ki nekem a 8...

Miért nem jön ki nekem a 8 óra munka,8 óra pihenés,8 óra szórakozás?

Figyelt kérdés
Komoly a kérdés. Jól hangzik a fenti sláger, de bárhogy igyekszem, nem tudom megvalósítani. A 8 óra munka meg van, de nem alszok csak 6-7 órát. A szórakozásra mégsem jut egy perc se! Felkelek, dolgozok, és mire észbe kapok, este van, aludni kell.

2020. jan. 19. 11:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Olyan munkahelyet kell választani, ahol jól szórakozol.
2020. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 nemaRendőrség ***** válasza:
28%
Rossz az időbeosztásod
2020. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

8 óra munka - stim.

-30 perc ebédszünet, amit 99%-ban nem tartalmaz a 8 órás munkaidő, és azért ezt nehezen nevezném szórakozásnak

-Átlagosan 2*45 perc utazás a munkahelyre, jellemzően az emberek nem a munkahelyük mellett laknak, főleg Budapesten

-Munka utáni bevásárlás, főzés, takarítás, csekkek befizetése, amire nagyon jóindulattal másfél órát írok, mert bár ennyi idő alatt ezek nincsenek meg, de mivel nem minden nap kell ezeket megcsinálni, ezért az átlag ezt adja ki


Ezeket a dolgokat vond le a pihenés és a szórakozásból, és meg is kapod a megfelelően átköltött dalszöveget:

14 óra produktivitás

6-7 óra pihenés

3-4 óra szórakozás


Csak így nem olyan jól hangzik :)

2020. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Alapból nekem az ebédidő nem pihenés, sem az utazás.

Így ha az oda-vissza út 1,5 óra, a munkahelyen 9 órát poshadok, az 10,5 óra.

A házimunka, bevásárlás, ügyintézés se pihenés, valami minden napra jut. Jó, lehet, hogy csak 20-30 perc.

12 óra. Maradna 4 a vacsorára, optimálisan otthoni reggelizésre, fürdésre, felöltözésre. Sportra. Családdal létre és/vagy tanulásra.

2020. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, azt ugye tudod, hogy ezt nem csak Nagy F. énekelte meg, hanem a kádári, kommunista időkben így határozták meg az ember optimális, napi időbeosztását. Lol

Szerintem az emberek nagy többségének ezt nem sikerül összehozni.

2020. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

#3-mas!

Én még az ilyeneket tartom rettentő időt rablónak, hogy evés ivás, kaki pisi, zuhanyzás, fürdés, fodrász, sorban állás bárhol.

Ezekre az alap dolgokra nem sokan gondolnak, de mivel gyakoriak iszonyatosan sok időt elvesznek.

2020. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert itt még a képletek sem úgy működnek, mint a világ legtöbb országában. Nem kell messzire menni: az "adócsökkentést" követően "nano-fillérre" pontosan ugyanannyit vittem haza, mint azt megelőzően, - amikor 35 %-os kulccsal sarcoltak.
2020. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Énekelni könnyű. Ezek sose dolgoztak igazi munkahelyen. Ebből is látszik. Plusz még otthon is akad munka.
2020. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 nemaRendőrség ***** válasza:
30%

Házvezető havi 30-40e forint, heti kb 2 alkalommal számolva. Nem egy egetrengető összeg, cserébe takarít, főz stb, megszűnik az otthoni munka. Tesóméknak van, nekem nincs. Számomra szórakozás a takarítás, és szeretek főzni.


Nem kell egy óra buszozásra munkát keresni. Ezer meg egy közelebbi lehetőség van. Ha beleveszed a közlekedési időt lehet jobb órabérért is.

Vagy ha már a világ végén találtál jól fizető állást költözz oda vagy használd ki az időt.

Régen én mindig olvastam buszon.


Csekket lehet online intézni, úgyis kártyára kapja a legtöbb ember a fizetését.

2020. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Nagybevásárlást is lehet már házhoz szállíttatni egyre több helyen, azzal is sok időt spórolsz.
2020. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!