Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy tönkre megy az életem 23 évesen? Úgy érzem sokat veszítettem.

Figyelt kérdés

Órákig tudnám írni a sztorim, de próbálok nagyon rövid és tömör lenni.


18 évesen érettségiztem, de mindig is fogorvos szerettem volna lenni.

Sajnos nem vettek fel elsőre, de harmadjára 21 évesen volt lehetőségem elkezdeni.(sajnos fizetős szakon, évi 2,7 millió ft ért, amire diákhitelt vettem fel) Most 24 leszek idén, 3. éven az orvosin, de újra elsős leszek. Mindent előről kell kezdenem.


Mindig is a pénz hajtott, akkor éreztem magam sikeresnek, ha sikerült valami kamaszként drágábban eladnom, mint vennem, vagy sikerült érettségi után jó poziciókban elhelyezkedni.

Autószalonban dolgoztam sokat, nagyon jól ment, a jutalék miatt havi 600 ezer netto körül volt a fizum, és mellette ki volt adva egy vidéki örökölt lakásom havi 100-ért.

Nem éltem nagylábon, mindig is nagyon spórolós voltam.


Az egyetem első éve mellett végig dolgoztam, heti 2 éjszakát vendéklátásban, mert 30 ezret ajánlott egy barátom naponta, 12 órára, plussz a jatt, így egyetem mellett is megkerestem egy éven át netto 250-300 at.


Ott tartottam 22 évesen, hogy volt félretéve 11 millió ft-om, mivel szüleimnél laktam egész eddig, majd eladtam a vidéki lakásom 14-ért.


25-millióm volt, amiből vettem egy budapesti 1 szobás új építésű lakást mélygarázzsal és egy 10 eves audit.


Mindenem elment, de a szüleim támogattak, mondták, hogy tudnak adni havi 100 ezret, abból el tudom tartani magam.

Dolgoztam még fél évet, de ekkor szembesültem azzal, hogy így az egyetem nem megy.


Az első évemet úgy ahogy volt, elbuktam, vizsgázni se mehettem, mert órákra nem jártam a meló miatt, az egy nagyon rossz huzás volt.

Azonban most bejártam, tanultam heti 1-2x pár órát, de nagyon kevés ez ide, megbuktam sokmindenből.


Úgy döntöttem, dolgozok egy évet, összeszedem magam anyagilag, és ott hagyom a melót.


Visszamentem az autószalonba, de mellé vendéglátóztam is.

Havi 700 felett kerestem minden hónapban. Azonban itt volt egy rossz döntésem, elkezdtem szerencsejátékozni!


Kb 7-8 millió ft-om lehetett volna, most szeptemberig, de 1 millióval kezdtem az egyetemet.

Annyira letargiába estem, hogy nem értéketem ezt az egyet se.

Bent nincsenek barátaim, pedig nagyon társaságközpontú személy vagyok, de 24 évesen lassan nem találom a közös hangot egy 18-19 éves életében nem kereső, dolgozó egyetemistával.

Nekik csak a suli, suli, én viszont nem tudok elvonatkoztatni attól, miből lehetne kevés idő alatt pénzem.

Így folytattam a szerencsejátékot.


Az 1 M forintból mára semmi nem lett, jelenleg van 150 ezer ft tartozásom egy barátom felé, aki kisegített, hogy tudjam fizetni a számlákat, tudjak enni, mert a szüleimnek nem merek szólni, hogy hová tűntek a milliók.


Az autómról lemondanék, mert nem tudom fenntartani, de 3 év alatt szervízekkel 3,5 millió ft-ban van, és 1,5 öt érne most, azonban turbó hibás lett, a javítása egy vagyon lenne.


Összefoglalva:

1M értékű autó

-150.000ft hitel barátnak

-6.750.000ft kamatmentes diákhitel

-újra dikertelen vizsgák, mert a pénzhiány miatti idegesség miatt, és folyamatos bukások miatt nem tudok koncentrálni, nincs önbizalmam, nem tudok tanulni



Most 24 leszek idén, újra fel kell vennem az 1.350.000 tandíjat, hogy vegezzek az első évvel végre és szeptembertől 2. évbe mehessek.


Ma is játszottam, és visszanyertem a tartozásom, 170.000ft nál kiszállhattam volna, de nem tettem, többet akartam és nulla lett a vége.


Azt gondoltam, hogy nagyon sikeres ember vagyok és leszek, de most abszolút nem tudom összeszedni magam.


Mit tegyek? Pszichiáteren is gondolkoztam, de enni nincs pénzem szinte, nem hogy kifizetni a 10 ezres órabért.


Illetve nem is gondolom, hogy tudna segíteni.


Tegyük fel, abbahagyom a játékot, mert viszi csak a pénzt, sosem nyertem fél milliónál többet, de ha nyertem is, 1 hét után visszabuktam mind.


Aztán az autóm eladom, lesz tőkém, lenyelem, hogy hülye voltam, folytatom a sulit.


Javítok a pontjaimon, újra felvételizek és próbálok bekerülni államira, hogy ne legyen több diákhitel.


És 4 év után fogorvos lehetnék.

Nagyon magaménak érzem a szakmát, és nem csak a pénz miatt. Szeretek szépet alkotni, jót tenni, szorgalmas vagyok, tudok dolgozni heti 5-6x 12 órát, nagykn empatikus vagyok, szerintem a szakmát nekem találták ki, viszont képtelen vagyok még 4-5 évet megélni havi 100 ezerből, és 30 éves koromig egy ft-ot nem keresni.


Nem bírom egyszerűen kivárni, hogy nem fejlődök anyagilag.


(Ja, az kimaradt a sztoriból, hogy a pesti lakás drágább volt, szóval a szüleim vettek fel nekem a házukra lakáshitelt, amit ők fizetnek, 8 millió után havi 60 ezret)


Szóval a menyországból úgy érzem a pokolba kerültem.


Mit javasoltok?

Lehet erre egyàltalán mit mondani?

Tanácstalan vagyok, szeretnék változni, de lelkileg egy rongy vagyok.


És szerintem felismertem minden hibám, de a legfontosabb problémám, hogy képtelen vagyok jelenleg koncentrálni a tanulásra. Ha van is időm, nem tudok odaülni és olvasni.

Rengeteget alszok, lustálkodok, munkám nincs jelenleg, elcsúszott a bioritmusom...



Mégis hosszú lett, elnézést érte, de muszáj volt kiírnom magamból.


Minden segítő szándékot köszönök, degradáló üzenetet nem szeretnék kapni, tudom, hogy másnak ennyi 60 évesen se jön össze és ezerszer többet tesz érte, de nem tudom feldolgozni azt, ami történik velem.


2020. jan. 23. 21:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg is vizsgaidőszakom van, de én csak délután kelek, fekszek, alszok, eszek napi1x max, le vagyok fogyva, edzeni nem járok, barátaimmal megszakítottam a kapcsolatot 1 éve kb, mert sosem jelentkeztem feléjük. Barátnőm van, de annyira rossz kedvem van, hogy ő sem tud boldogítani, akármit is tesz értem, pedig szeretem nagyon.

Konzolon videójátékozok, pedig tudom, hogyha tanulnék 10 napot, nem kéne megint tandíjat fizetni, mert meglenne az első évem, de én inkább játszok és felveszem majd újra jövőre...

2020. jan. 23. 21:16
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Semmi különös nincs ebben, egy életművész vagy aki a fiatal éveit vidáman éli, a felnőttkora meg pocsék lesz ha így folytatja. Segíteni nem tudunk, ilyen vagy és kész.
2020. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha boldog lennék, nem írtam volna ezt ki ide.

Félek attól, hogy amíg nem lesz megint megtakarításom, addig nem tudok a sulira koncetrálni, ezért eladom az autóm, és bukok rajta nagyon sokat, de hátha menni fog legalább a suli.

Viszont azt is felélem egyszer, mert havi 100-ból nem jövök ki.

150 legalább kellene.


Passzíváljak le az egyetemen 1 évet és dolgozzak azért ami már egyszer megvolt, de elbuktam? És 31-32 évesen legyen csak diplomám?

Vagy toljam a sulit, más ne számítson? Max felveszek diákhitel 1-et is havi 70.000ft-ot?


Ha így tolnám le végig, több hitelem lenne, mint a lakásom mostani ára, amiben benne van életem munkája és az örökségem.


Nem tudom mi a jó döntés...

Az biztos, a szerencsejáték indította el a lavinát és abból kell először kiszállnom

2020. jan. 23. 21:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Amíg le nem állsz teljesen a szerencsejátékról, nincs kiút, csak még mélyebbre sülyedsz.

(Néha nyersz, de annál többet akarsz, ez csak vesztéshez vezet.)

- Én egy olyan házban lakom (harmadik tulajdonos), amit az eredeti tulajtól szerencsejáték miatt elárvereztek. A tulaj anyja "kegyelemből" az egyik kis lakásban maradhatot, de csak használati joggal (még csak nem is haszonélvező).

A többit nagyjából felvázoltad megadnak. Csak legyen hozzá akaraterőd.

2020. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Es azt nem tudnád megtenni, amit ezelőtt is tettél ? Hogy egy évig legalább megint hagyd az egyetemet vagy legalábbis amig összeszeded magadat? Dolgoznod kellene es pénzt gyűjteni mert ugye anélkül nem lehet élni. Viszont akkor tényleg visszakell fognod magadat hogy ne keveredj szerencsejátékokba.. Gondolj a szüleidre es magadra. Remélem megoldodik a problémád 🤗
2020. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A múlton ne rágódj. Allj le a jatekkal. Ha nem tudsz megváltozni, nem leszel orvos. Ettol meg lehetsz sikeres.
2020. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erről nem lett volna szükséges novellát írni. Odáig olvastam, hogy szerencsejáték. Folytasd, és még hajléktalan is leszel. Vagy összeszeded magad, abbahagyod a játékot, és akkor akár még mi is lehetsz.
2020. jan. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyetlen egy hibát látok a képletben, az a szerencsejáték. Ha azt elhagyod, akkor félig megoldottad a gondjaid. Esetleg egy fix kapcsolat?
2020. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szerencsejátékot felejtsd el. Én az egyetemet is otthagynám és visszamennék dolgozni legalább 1 de akár 2-3évet is. Így ki tudod fizetni az adósságaid egy részét, nem mennének el megint milliók feleslegesen diakhitelre. Közben felkészülsz az érettségikre és bejutsz államira. Plusz teszel is félre és az egyetemi tanulányaidat majd komolyan veszed és nem mással foglalkozol. Nincs semmi baj ha 32évesen végzel. Gondolj bele hány évig dolgozhatsz még utána. Az már nagyobb gáz lenne, ha a 6,75 millió mellé még legjobb esetben 11 féléven keresztűl jönne közel 1millió hitel.

Vagy ha nem bírod félretenni a penzkeresést amíg elvégzed az egyetemet akkor nem kell egyetemre járni. Döntsd el melyik a fontosabb, gondold át melyik esetben milyen jövőd lenne és mérlegelj. Hiszen mint az látszik, a kettő nem megy egyszerre.

2020. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!