Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem kell eltartanom a...

Nekem kell eltartanom a szüleimet, mert kevés a jövedelmük és a pénzzel is rosszul bánnak?

Figyelt kérdés

Amíg velük éltem addig jó volt, mert kaptak utánnam segélyeket. De amióta otthagytam a tanulást és elkezdtem dolgozni folyton kéregetnek. Tavaly közel egy milliót adtam nekik. Csak ebben a hónapban idén már háromszáz ezret + vásárolok nekik. És apám ma azt mondta adjak még, hogy ne maradjanak pénz nélkül. És mondták, hogy vesznek nekem ezt-azt, és képesek annak az árát is elkérni. Kifizettem a több, mint száz ezres adósságukat. Még három hónap mire lejár az aktuális hitelük, de már el is döntötték mit vesznek legközelebb törlesztésre. A házon olyan újításokat csinálnak, amik nélkül teljesen meglennének és akkora hálapénzt adnak az orvosoknak, amennyit valaki annyi keresettel nem engedhet meg magának. Úgy érzem megváltozott a velük lévő kapcsolatom és ma már csak a pénzem látják bennem, azért várnak haza. Odaadok több száz ezer forintot, és egyszer kérek tízezret, mert nem volt készpénzem, és azt is szóvá teszi, hogy adjam vissza? Milyen az ilyen ember? Nem tudok előre haladni az életemben, nem tudom miből teremtsem elő azt a pénzt, amivel megvalósíthatnám azt, amit szeretnék, nem tudom mikor mit vonjak meg magamtól, hogy oda tudjam adni nekik. Mit csináljak? Ha törik, ha szakad adósságba verik magukat amint kijönnek belőle. Ha megszakítanám velük a kapcsolatot azt soha nem bocsájtanám meg magamnak. Mégis csak a szüleim.

Mint gyerekük kötelességem felelősséget válalni értük?



2020. jan. 27. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, tárgyként használ téged.

Azt hogy mit csinálj, azt te is tudod...

2020. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell fizetned nekik.
2020. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jó válasz, ha vállalod, hogy a rabszolgájukként őrájuk áldozod az életedet, csak veszítesz minden tekintetben, mert párod sem lesz soha, ezt senki sem tűri el. Másként viszont hiteleket fognak felvenni, és el fogják árverezni a házukat, és akkor a bőröndjeikkel megjelennek az ajtódban, hogy nincs hol lakniuk. Ha jó gyerekük akarsz lenni, előbb-utóbb megölöd magad a kilátástalanságtól, szóval ne legyél féleszű jó gyerek. Csak azt találd ki, hogyan kerülheted el, hogy amikor mindent elköltöttek, megint a nyakadra jöjjenek.
2020. jan. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az, hogy ennyi pénzt kértek és ez gond-e vagy sem, alapvetően a te keresetedtől függ. De alapvetően egyetértek az előttem szólókkal. És ha ennyi pénzt, időt kell beléjük feccölnöd, a csajod 2 perc alatt mama pici fiacskájának könyvel el, és a 3 percben otthagy, ha nem agyhalott.
2020. jan. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy eddig tartott a pénzelésük. Te nem azért dolgozol és kapsz fizetést, hogy nekik add, te is szeretnél egyről a kettőre jutni. Most már dolgozzanak ők is és oldják meg a saját problémáikat. Ha ezt nem teszed meg, bele fogsz rokkanni.
2020. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni megtanítani őket rá, hogy osszàk be a pénzüket. Első körben rá kéne venni őket, hogy írjanak minden kiadást, abból látható lesz, hogy mire mennyi megy el. Második körben rá kéne őket venni, hogy húzzák meg a nadrágszíjat. Mivel részben te fizeted a megélhetésüket, ezért talán tudsz rájuk hatni.
2020. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért vesz fel hitelt a család, mert kevés a pénzük, hanem mert nem tudnak ellenállni a nagyobb pénzösszegnek. Ebből senkit sem lehet kigyógyítani, főleg ennyi idősen. A posztoló hiába magyarázná el nekik, hogy saját családot akar, és ehhez szüksége van a jövedelmére, az ilyenek süketnek tettetik magukat, és csak a kezüket fogják tördelni, hogy jajmilesz így velük. Felnevelték az aranytojást tojó tyúkot, az meg abba akarja hagyni a tojást? A régi Mozgó Világban volt egy riport egy roma fiatalemberrel, aki ugyanígy élt, a családja az ő fizetését közös pénznek tekintette, belőle éltek, és nem értették, mi a baj evvel. A posztolónak így senkije sem lesz, és maga se fog menni semmire, és hiába várja a családja megértését. Egyoldalúan "gonosz" (= célszerű) döntést kellene hoznia, de úgy néz ki, nem fog tudni ellenállni az érzelmi zsarolásnak meg a tarhálásnak, és elrontja az életét.
2020. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha hazamenéskor fejnek meg, kezdhetnéd avval, hogy nem mész annyi időnként haza, mint eddig. Nem kéthetente, hanem háromhavonta. Ha kérdik, mért nem mész, egyenesben mondd meg, hogy mert fejőstehénnek tekintenek, és csak a pénzedért kellesz nekik. Ha ekkor elkezdenek raplizni, tedd le a telefont, és kész.
2020. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Történet: ha jól emlékszem Sinka István költő írta, hogy gyerekkorában odaadták juhászbojtárnak bérért, és a családja mindig jött, elvitte, amit a munkájáért fizettek, de neki még télire sem vettek csizmát. Azt mondták, segítenie kell a testvérei eltartásában. Rabszolgaként élt. Mikor legénnyé növekedett, rájött, hogy haláláig így kihasználják, ha nem áll ki magáért, és megbeszélte a gazdájával, hogy a fizetését ettől fogva ne a családjának adja, hanem neki. Volt nagy botrány, hogy a folyamatosan születő új testvéreit ki tartja el akkor, de nem engedett, csak így lett neki saját élete.
2020. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Tudnod kell, hogy mennyi a havi jövedelmük és ebből milyen kiadásokat kell fedezniük. Írják fel egy füzetbe, hogy mit és hova költöttek. Forintra pontosan. Pl. csekkek, számlák, gyógyszerek, élelmiszer, javítások, háztartási kiadások (pl. elem, égő csere, szerelők díja, stb.)A blokkokat és a számlákat tegyék el. 1 hónap után kikerül, hogy milyen kiadásaik vannak és ez mennyit emészt fel. Szerintem extrákra ne adj nekik pl. hálapénz, felesleges vásárlások, szükségtelen kiadások. Az más, ha ünnepekre szeretnél ajándékozni nekik egy nagyobb összeget, de ez a te döntésed legyen. Ha akarsz adsz, ha nem nem. Így ők is fogják látni, hogy segítesz, de csak ésszel és nem ész nélkül.
2020. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!