Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fenét kezdjek azzal,...

Mi a fenét kezdjek azzal, hogy éjszakai bagoly vagyok?

Figyelt kérdés

Már 2 éve mondhatom magam éjszakai bagolynak. Abból áll az egész, hogy hajnali 4-ig fent vagyok, aztán másnap akár 1 óráig is elalszok. Nyilván iskolaidőben igyekszem korábban lefeküdni (hajnali 2 körül), de nem mindig sikerül elaludni. Azután természetesen reggel r*hadtul fáradt vagyok és teljesen használhatatlan vagyok egészen estig. Estétől pedig megint mintha újult energiát kapnék, kezdődik minden előről.

Mimdig ilyenkor éjszaka van kedvem mindenhez, simán képes vagyok éjjel 1 órakor elkezdeni takarítani. Tanulni is mindig ilyenkor van kedvem. Nyáron amikor abszolút nincs mit csinálni de nem tudok aludni, olyan is előfordult már, hogy felültem a biciklire és letekertem 30kmt reggel 6-ig,aztán hazajöttem, lezuhanyoztam és aludtam délután 1 óráig.

És az a furcsa az egészben, hogy egész nap alig várom, hogy ágyba huppanhassak és aludhassak, de ez kb este 8 óráig tart, onnantól kezdődik minden előről.

Biztos vagyok benne, hogy ez egészségtelen, de mit tehetnék?



2020. jan. 28. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen vagyok. Az, hogy egész nap alig várom az alvást, aztán mire beesteledik, én életre kapok és kezdenék bele mindenféle dologba, külön megérintette a szívemet, ahogy olvastam :D

Egy katonai szigorral levezényelt alvásrutin bevezetése segíthet. Reggel 8-ra beállítod az ébresztődet, és bármi van, akkor felkelsz. Onnantól ébren vagy és 24-ig legkésőbb lefekszel aludni, de csak 20 után. Bármi van, ezt betartani. Bár ez nekem még sose sikerült, 2-3 nap virrasztás, 1-2 órás alvások után mindig feladtam.

2020. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsot :)

Kipróbálom holnaptól, hátha.

2020. jan. 28. 00:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenned dokihoz, hátha tud valamilyen ötletet, javaslatot adni, esetleg továbbirányít máshova, azaz alvás-szakértőhőz.
2020. jan. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

És ez neked rossz amúgy?

A bioritmusod simán alakíthatod ehhez, ha minden hajnalban tényleg lefekszel 4kor és alszol 7-8 órát.


Ha a suli, egyebek miatt nem tudod rendszerezni, akkor meg alvásmegvonás.

Nem fekszel le, másnap este meg már alig várod majd, hogy ledőlhess 10kor. Onnantól meg megköveteled magadtól a rutint.

2020. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Dettó!

Én erőltetem a lefekvést este 11 körül, de sokszor nem tudok elaludni még egy 2-3 órán át, emellett ha sikerül is elaludnom, tökmindegy, a kora reggeli ébredés ugyanúgy leamortizál, ha 8-9 órát alszok is, olyan vagyok mint egy élőhalott. (Ha későn fekhetek le, akkor 6 óra alvás bőven elég, hogy kipihentnek érezzem magam.)

Éppen ma reggel süllyedtem emiatt egy depresszív hullámvölgybe, hogy még 40 évig érezhetem magam úgy, mint aki betonkeverőben aludt. Csodálatos. :(

Bocsi, hogy tippet nem tudok adni, engem is érdekelne, hogy mi lehet a megoldás...

2020. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az egész tanulmányi életem kb így telt, felkeltem azzal a gondolattal, hogy ma hánykor tudok legkésőb visszafeküdni, sőt volt olyan, gimi alatt hogy direkt korábbra húztam az ébresztőt, hogy miután felöltöztem visszafeküdhessek még 20 percre....Este nem csesztetett senki, nekem ez tetszett, de ja alapvetően az éjszakai fent lét a kényelmes. De 26 éves vagoyk, vállalkozó, a saját főnököm, tehát egyedül kellett megoldanom.


Az a helyzet, hogy ez a mikor vagy álmos dolog egy átalakítható rendszer, persze ha elengeded azonnal visszaállsz majd a számodra legkényelmesebbre, de amíg reggel kelned kell és bemenni valahova addig csak magadat szivatod vele, tehát kell egy kis fegyelem.


Szóval ja egyszer kell felkelni olyan korán hogy mikor eljön a normál lefekvési idő már álmos légy. és ha egyszer sikerült beállítani hogy ok most lefeküdtem időben, és felkeltem kevésbé rosszul, akkor utána csak kis fegyelem, hogy nem szórakoztatom magam még hajnal háromkor is. Én is szoktam egykor elkezdeni főzni egyébként :D Tök megértem.


Amúgy amit leírsz nem furcsa, csak átesel a mélyponton mire ágy közelébe érsz.


Amúgy korábban kísérleteztem szakaszos alvással, délután 2-3 éjjel 5 óra alvással, ha tudtam hogy másnap hatkor kelek, akkor délután 4-5 körül aludtam két órát, így hajnal 1-2 fele újra le tudtam még feküdni, és aludni egy rövidebbet, nekem ez nagoyn bevált, nem azt mondom hogy ettől finom a reggel, de azt igen hogy nem vagyok rohadt fáradt egész nap. Ha helyszínen dolgoztam ez kellett is.


Amúgy tök jó hogy ezzel most tudatosan elkezdesz foglalkozni, egy melóból kirúgnak majd ha addigra sincs megoldásod, a suli alatt meg bőven jó ezt kikísérletezni, nincs igazán tét, max egy mosottkaki nap. Bárcsak én is elkezdtem volna még ezt sulisként, de annyi sikerült hogy egyetemen megtanultma bármiylen széken észrevétlenül aludni. Erre nem vagyok büszke.


Amúgy most hirtelen a youtube tele van önfejlesztő anyagokkal, pl tavaly tök sok külföldi videós kipróbálta hogy egy hónapig minden nap négykor kel, és mi változik. Nézz bele, érdekes. Egyszer véletlen átálltam és 2 hétig én is így voltam. Napfelkelték, és reggel 9re egy rakás dolgot megcsináltam...amgúy hihetetlen jó, csak valahogy át kell állni, azán nyilván egyszer fennmaradtam és azonnal visszatért a saját ritmusom...fegyelem...

2020. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Vitatkoznék azzal, hogy átalakítható, vagyis hát azzal, hogy majd magától átalakul, ha rendszeres vagy. Körülbelül 5 éve vagyok rendszeres és fegyelmezett ilyen téren (korán alvás, korán kelés), és egy icipicit se lett jobb vagy könnyebb. :(

2020. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)


Ebben a pillanatban keltem fel úgy, hogy ma suli lenne 😬😬😬

Ébresztő maximális hangerőre volt kapcsolva, 6:30-kor meg is ébredtem, de ilyenkor 7-ig szoktam magamnak engedni a szunyókálást. 6:30 után vissza is aludtam, még emlékszem álmodtam is valamit aztán mikor felkeltem gondoltam megnézem mennyi időm van még 7-ig (mire újra megszólal az óra, ezen felül voltak tartalék ébresztők is) erre meglátom, hogy 11:53😬

Na mondom f**za, hívhatom mutert, hogy ne akadjon ki de így jártam😂

Mindegy, megyek aztán hasznossá teszem magam ha már ez így alakult. Volt már hasonló eset máskor is, csak akkor általában az volt a helyzet, hogy nagyszüleim el kellett volna vinni kocsival A-ból B-be, hát végül buszoznuk kellett😂

Ma majd már legkésőbb éjfélkor biztos, hogy lefekszek.

2020. jan. 28. 12:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ilyen problémáid adódnak ebből, akkor azért ez már nem játék. Ha egész nap használhatatlan vagy és suliba kell járnod, az is sz.r.

Feküdj le egyre korábbi időpontokban (pl kezdheted úgy, hogy 1-kor, azaz ne túl sokkal korábban, mint ahogy szoktad, mert az szenvedés lesz) és utána már ne csinálj semmit. Ne olvass, ne telefonozz (pláne ne takaríts) csak feküdj. Nyugtató hatású teákat próbáltál már használni ilyen helyzetekre amúgy?

Hétvégén se hagyd magad sokáig aludni, azaz mindig egyre korábbra állítsd az ébresztőket hétvégére is. Kezdésnek mondjuk 10-re, és aztán fokozatosan. Muszáj visszaállnod, mert így hétköznaponként teljesen kialvatlan vagy és az kikészíti az agyműködést, meg az egész szervezetet is (hormonrendszer), meg az iskolában is hiába vagy ott, ha nem tudsz figyelni.

Ha ezek abszolút nem válnak be, akkor doki. Hogy mennyi idő próbálkozás után, az már csak attól függ, mennyire vagy gyógyszer-ellenes. Mivel az iskolai dolgaidat ennyire hátrányosan befolyásolja az alvásod, én nem várnék vele sokat.

2020. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Akkor ma 1-kor lefekszem és meglátjuk. Tuti beállítok percenként ébresztőt, hadd csörömpöljön😅

Egyébként most, hogy mondod, manapság rászoktam a fekete teákra. Pickwicknek van a green label teája és liter számra iszom lefekvés előtt.

2020. jan. 28. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!