Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért azt nézik YouTube-on a...

Miért azt nézik YouTube-on a legtöbben, ami normális?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy azokat a videós tartalmakat melyek tartalmát bármikor bármelyik néző is megcsinálhatná (azt ettem, amit a sorban előttem álló, egy napig egyszínű ételeket ettem, gardróbtakarítás) ilyen valószínűtlenül sokan nézik, többszázezren magyarul.


Ellenben komolyabb projekteket, például utazós videókat, szórakoztatóbb barkácsvideókat, és igazából mindent amihez elhatározás és effort kell, azt párezren. Nem pont az lenne az érdekes, amit te magad otthon nem csinálsz meg akármikor? Ez valamiféle fura igény arra, hogy normálisnak érezze magát az ember? Vagy honnan jön ez, hogy kíváncsibbak vagyunk a semmilyenre, mint a valamilyenre? A néző igazából egyiket se fogja megcsinálni, logikusabbnak tűnik, hogy a nagyobb befektetett energiával létrehozható dolog az érdekesebb, és mégsem...miért?


2020. jan. 28. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Egy kamasz vagy gyerek nézőt nagy eséllyel nem fognak érdekelni a barkács videók.
2020. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiért az idősebb korosztály megveszi a színes magazinokat a hírességek semmitmondó történeteivel. A netes világban ezek a vloggerek ugyanolyanok, mint a TV-ben a semmitmondó celebek, aki vevő erre, az bármilyen tartalmat megnéz, amit ezek készítenek.


Bár a magyar felhozatalt különösebben nem ismerem, nem mondanám, hogy a valódi tartalomgyártók el lennének nyomva. Nézek pl. egy amerikai fickót, aki aukciókon vásárolt autókat javít meg és ad el, ő átszámítva több tízmillió forintot keres évente csak a YouTube-ozással, úgy, hogy közben nem játszik bazári majmot a szponzorok kedvéért. Azért ez nem rossz.

2020. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Külföldön mindenkinek jut nagyobb tér azért, mert ugye nemzetközi szinten a rétegtartalom is több százezres lehet, de itthon, magyarul ilyen téren nagyon rossznak érzem ezt a szomszédlány/szomszédsrác helyzetet.


Magyarósit még viszonylag sokan nézik annak ellenére, hogy egy sokféle dologgal foglalkozó vlogot készít, és még sikeres is mint ember. De az ő nézettsége is eltörpül a fentebb említettek közt, hisz pár tízezer max százezer a közel egy millióhoz. Próbálom megfejteni egyrészt azt az igényt, amit kielégít, hogy azt nézem, ahogy valaki más azt csinálja, amit én is megtudnék bármikor. Másrészt, ami fontosabb, hogy kicsit jó lenne társadalmilag kizökkenni ebből, hogy merjünk hát a dobozon kívül gondolkodni, és érdeklődni aziránt, hogy lehet mondjuk elstoppolni Európa másik végébe, építeni, máshogy élni...

2020. jan. 28. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Fú ezt a stoppolás dolgot nem tudom megérteni. Lehet h ehhez fiatal vagyok, de kb semmit nem tudnék élvezni a stoppolásban.


Amúgy az érdekes dolgokat befogadni energiába kerül. És lehet hogy aktivitásra késztet, azt meg nem szeressük ugye...


Viszont ha vmi értelmetlen szrt nézek, akkor meg nem kell felkelnem a fotelből, nem mozog az agyam közben. A kreatív energiákat kiszívják az iskolában, hogy hajlandók legyünk dolgozni. Aztán már emberanyagként valami hozzám méltó tartalmat kívánok fogyasztani. Ugye ami nem normális aztat nem szeressük, aki nem normális aztat se szeressük. A normális dolgokat szeressük.

2020. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És akkor ugye ide lehet írni azt a közhelyet, hogy egy beteg világban normálisnak lenni, a világ felől nézve betegség. Vagy mi...
2020. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem akarok betegvilágozni, de azért szomorú amit írsz, viszont ha ezt így tudja valaki, akkor tudatosan visszaemelhetné magát, hogy ne adózza le minden kreatív energiáját a sulinak, hisz így nem csak addig tart a suliidő amíg bent vagy, hanem viszi a többi ébren töltött órát is :D Miért adnánk többet számunkra rossz dolgoknak időben és energiában mint amennyit muszáj?
2020. jan. 30. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából én elég sok videót rakok fel a YouTube csatornámra, lassan megvan az ezredik is, de 338 ember néz rendszeresen. Azt kell tudni, hogy nekem a munkám és a hobbim is a vasúti közlekedés, mellette modellezek is, így rengeteg ilyen tartalmat teszek fel, ugyanakkor igyekszem egy "átlagos" vlog kialakítását is, tehát teszek fel videókat a mindennapokról, a kutyáimról, arról hogy hogyan újítom fel a házat, milyen az autóm. Szoktam filozofálni, közben az utat veszem fel videóra mikor megyek valamerre. Volt egy maszek sorozatom is, az sem hozta meg a sikert. Általában elmondható, hogy fiatal srácok néznek inkább, pedig szoktam műszakibb dolgokról is feltenni videókat.
2020. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én pl azt sem tudom ki az a Magyarósi akiről beszélsz.

Ellenben több ismertterjesztő csatornát nézek, egy kamionos csatornáját is követem (st22), autóval és egyéb bazárokkal foglalkozó csatornák pl mhvlod, totalcar, becsületnepper, Walter Reéb ( lehet rosszul írtam)..

Paranormális, ijjesztő dolgokkal foglalkozó csatornákat, bár ezeknek csak maga a videó hangulata tetszik.

Meg még pár ilyen réteg tartalmat.

2020. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!