Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fél éve faluban lakunk és nem...

Fél éve faluban lakunk és nem tudom megszokni, volt más is így?

Figyelt kérdés
Nyár végén költöztünk ide, már ismertem a helyet mert a nagyszüleim itt laktak, az ő házukat örököltem meg. Nincs messze a város ahol éltünk, 30 km, de mégis olyan távolinak tűnik. 2 naponta találkoztam a szüleimmel, most csak hétvégén 2 óra hosszát. Olyan nyomott az egész. Nincs munkám és itthon vagyok, lehet ezért is ennyire nehéz most. Sok pénzünk van a felújításban, kisfiam már ide jár óvodába így csak nem kéne itthagyni a saját házat és megint albérletet fizetni városban. Embereket is alig ismerek itt, szinte látszik, hogy kinéznek vagy nem tudom, hogy mondjam. Mindenki ismer mindenkit. Olyan nyomott az egész és nem, hogy egyre jobban megszoknám inkább egyre jobban honvágyam van.

2020. jan. 28. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Nekem 30 km sok lenne. Mindig 10 a max, ez van tényleg közel, akár napi járásra is.

Nem biztos, hogy kinéznek, csak nem ismernek, csak kezdj el beszélgetni anyukákkal jobban

2020. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én sem bírnék falun lakni, van akinek egyszerűen nem való. Te is ilyen vagy

¯\_(ツ)_/¯

2020. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

szerintem az is közrejatszhat, hogy nem dolgozol, igy emberekkel sem találkozol. igy pláne unalmas lehet.

Kezdj el anyukakkal ismerkedni, beszélgetni. tavasszal már programokat is könnyebb szervezni

2020. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Hah én egy hetet sem birtam ki. Pàrommal kiprobaltam szinten a csaladi hàz miatt, megigertem egy hetet, hat 4 napig birtam nemhogy oda gyereket vallalni jesszus.

Iskola sem volt a faluban ott az jàrja hogy napi szinten ingazik mindenki hajnalban, nah mondom de majd pont en igy fogom a gyerekeket 4 kor kelteni mindig aha, aztan jatszoter: itt lemesz ott balra azon az uton vegig aztan jobbra aztan meglatod- kèsz kiràndulàs naponta.., köszi, legnagyobb èlet a helyi sarki boltban van ami kb 20 m2 de lehet sokat mondtam, boltokban semmi DM röl meg pontgyüjtésröl ne is àlmodj, de amugy kiöltözni sem kell mert röhejesen hatnàl kosztümben magassarkuban, ha be akarsz illeszkedni akkor minimum slampos cipö melegitövel, különben tele leszel a gunyneven hivott Madonna, primadonna, urinö, aztàn kinéznek ha nem sütsz fözöl hanem ne adj isten menüt rendelsz, habàr azt ugy sem tudsz,ha valakinek nem tetszel, onnanstol az egesz falunak nem tetszel, azt biztosra veheted; ha bajod lenne az orvossal màs ugy sincs alapon ö a kókàny kuruzslo fog ellàtni, aztan elküld algopyrinnel, talan egyre jobban hinni fogsz istenben is hogy ö vigyaz rad ha màs nem is, de aztàn lesznek baràtaid csak valahogy tudni kell olyanokon nevetni, mikor naluk a kopasztott csirkeröl vicc a vicc meg hasonlo IQ mentes beszélgetésekben kellene önmagad valahogy megtalàlni, es a legnagyobb almod a kerti homokozo es hinta a gyereknek amit eget verö bün lenne rendelni mert mindenki sajat maga késziti mert az az igazi szülö a falun ugye meg stb


Az én rekordom kemény 4 nap volt. Mihelyst feltèrkèpeztem a helyet èn mar el is mondtam en becsületesen odaàlltam megprobaltam legalàbb de köszi en jövöt akarok a gyerekeknek.

2020. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Próbálj valami elfoglaltságot találni magadnak.

Akár valami távmunka is jó lehet vagy ha már úgyis falun vagytok akkor akár lehet kertészkedni is.

2020. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Egy szó MENEKÜLJ ! Én városi lány létemre jöttem férjhez, falura, mert a férjemnek itt volt saját lakása. Nagyon nem akartam,de hát frissen építette. Én HÜLYE! Itt születtek a gyerekeim is. Mit ne mondjak..szenvedtem mint a kutya. Soha nem tudtam megszokni. Itt mindig a másikat lesik, nézik, pletykálják. Nagyon nehezen is fogadják be az új embereket. Mindenért megszólják az embert, csak a munkáról tudnak beszélni, semmi kikapcsolódást nem ismernek. Akinek nincs kertje, állatai, disznó, csirke stb.az egy lusta semmire való a szemükben. Városon senki nem szól bele a másik dolgába,minden közel van. Nyugodtabb, élhetőbb, főleg ha gyerekek is vannak.
2020. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

24 éve egy minősíthetetlen faluban lakom. Nem bírom megszokni. (De próbálok megszökni).


na most ilyenkor mi van?

2020. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Menekulj. Borzalmas. Inkabb legyel csoves budapesten,az is sokkal szinvonaasabb es kellemesebb.
2020. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%
En is falura koltoztem de barmi van azonnal a citybe megyek. Igazabol en nem erzek akkora kulonbseget. A hazunk modern, a faluba alig megyek, egybol fout es irany a varos :D kb nekem is 30 km, de en szeretek vezetni nagyon. Kifejezetten elvezem is ezt.
2020. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
30 km az semmi ,enyire hianyzik ,a zaj a stresz,ha meg szokod,kerteszkedhetsz is,egy kicsit,el tudod kepzelni menyire finom a sajat termes,es nem az agyonpermetezett bolti dolgokat eszed,barataim kikoltoztek tanyara,semmi penzert nem koltoznenek ,vissza a zajos budos smogos varosba,az egeszseg az elso
2020. jan. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!