Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki ilyen?

Van itt más is aki ilyen?

Figyelt kérdés
Van itt más is, aki úgy szokott porblémákról beszélni, hogy külső szemlélőnek úgy tűnhet, hogy ez az ember nem akar felelősséget vállalni és csak hibáztatni akarja a körülményeket, gondolatban viszont szidjátok magatokat, mert nem tudtok megküzdeni azokkal a körülményekkel, amikkel sok más ember igen?

2020. jan. 31. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoktam találkozni én is ilyen kérdésekkel. Vannak helyzetek, szituációk, amikor ténylegesen nehéz élethelyzetekről van, lehet szó, vagy súlyos betegségről, bármiről és akkor is csak a sablon-válaszok jönnek. Látszólag minden egyszerű: "gondolkodj optimistán", "minden fejben dől el", "lehetetlen nincs csak tehetetlen és lista ember" stb. Vannak, lehetnek helyzetek, amikor valaki mindent hárít, a felelősséget is és nem akar megmozdulni, vagy tenni valamit, esetleg szenved. Nagyon-nagyon nehéz megítélni pár mondatos írás alapján, bármiféle egyéb körülmény ismerete nélkül az adott szituációt, legalábbis néha. Ettől függetlenül pillanatok alatt ki tud alakulni a "fekete-fehér nézőpont" bármi kapcsán.
2020. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajna ilyen vagyok. nekem ilyenkor csak az a fura, hogy egy kívülálló egyből megtalálja a megoldások kulcsát.
2020. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég sokan ilyenek, de amit leírsz az már egy tök jó lépés a tudatosság felé, mármint basszus tudod miért csinálod, és ez nagyon jó :D Lehet rajta apránként dolgozni hogy a szavaid is tükrözzék amit belül gondolsz.


Felelősséget vállalni a legjobb dolog a történtekért: kicsit azt jelenti kezedben van az irányítás.

2020. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én így szoktam, bár utána hangosan is elmondom, hogy hova képzelek, én vagyok az ok, vagy hogy merek mást kifogásolni, amikor én se teszem meg ezt,meg azt. Ám gyakorlatba megtenni a megoldáshoz vezető dolgokat..ahhoz több önfegyelem kéne,+ a sokszor ismételt hárító, indok gondolataimat h "miért nem csinálom", tartósan át kéne alakítanom
2020. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!