Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha elfog a depress...

Mit tegyek, ha elfog a depresszió/szorongás amikor tőlem okosabb/talpraesettebb emberek sikerével szembesülök?

Figyelt kérdés
A magam módján én is sikeres vagyok, mert nagy nehezen szereztem diplomát (igaz nulla szaktudásom/affinitásom van, ezért diplomázás után csak képzettséget nem igénylő aljamunkára vettek fel, de most ráadásul még munkanélküli is vagyok, mert elküldtek onnan is), miközben látom, hogy mások nagyobbnál nagyobb cégekhez jutnak be jobb fizetésekért (még azok is akiknek nincs diplomája csak életképesek), sokan kimennek külföldre és szuper lesz az életük jó fizetéssel, nyelvtudással és nem jönnek haza többet. Én meg itthon vegetálok napról-napra, mert buta vagyok mind a szakmámhoz, mind az idegen nyelvhez és semmi jövőképem nincs, mert képtelen vagyok megütni a munkaerőpiac által elvárt követelményeket. Már azon is gondolkoztam, hogy nincs értelme élnem, de "azt" meg nem merem megtenni. Úgy érzem, hogy egy életképtelen, semmitérő, haszontalan ember vagyok, akire senkinek semmi szüksége (a szüleimen kívül természetesen, de nem ők fognak munkát adni).

2020. febr. 1. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne törj le, inkább motiváljon abban, hogy te is elérhetsz bármit. Olyan nincs, hogy kellő gyakorlással akarattal ne tudj megtanulni egy nyelvet legalább alapszinten. Az meg, hogy az a szakma nem megy, nem zárja ki, hogy megtanulj egy másikat, amiben lehet több sikered lenne.
2020. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem depresszió, ez szorongás, illetve kínos érzés társaságukban. Gondolom utána egy ideig megmarad ez az érzés de nem sokáig. Gondolj arra, hogy valamilyen területen te is elértél sikereket. Egyébként én is vagyok hasonlóan ilyennel. Régen elhatároztam, hogy lesz egy szakmám, majd a szakma tanulása közben rájöttem, hogy "ez nem nekem való", megszereztem azért. Amikor szembesültem vele, hogy valaki, aki már akkor is nagyon jó volt, mit alkotott a szakmában, eltöltött egyfajta szomorúság érzése.
2020. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Ne törj le, inkább motiváljon abban, hogy te is elérhetsz bármit"

* Figyelj, a korábbi "sikereim" nagyon nem ezt igazolják.


"Olyan nincs, hogy kellő gyakorlással akarattal ne tudj megtanulni egy nyelvet legalább alapszinten"

* Az alapszint megvan, de azzal nemhogy IT területen, de még külföldön se boldogulok el


"Az meg, hogy az a szakma nem megy, nem zárja ki, hogy megtanulj egy másikat, amiben lehet több sikered lenne"

* A 20-as éveim több, mint felét egy BSc-ért áldoztam be. Több időm már nincs, hogy kísérletezzek a nyomorult képességeimmel, mert dolgoznom is kellene, hogy eltartsam magam. Akkor mégis hova tanuljak még innen? Még így is azt mondom, hogy az IT-hoz értek valamennyire legjobban, de egy OKJ szakma megint 3 évig tartana. Addig ki fog engem eltartani?

2020. febr. 1. 14:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy eddig nem értél el olyan dolgokat, nem zárja ki azt, hogy elérj a jövőben. Fiatal vagy még, nem 40-50 éves.


Ha az alapszint megvan akkor azt is tovább tudod fejleszteni, nincs olyan, hogy már nem megy. Sokkal idősebb emberek is képesek nyelveket tanulni...


Hol nem lenne időd? Most úgy sem csinálsz semmit, elmész felnőtt oktatásra (nem nappali) és mellette akár dolgozhatsz is, mert többnyire azokat hétvégente oktatják vagy hétköznap ritkán késő délután. Ugyanazt tudom ehhez írni, mint a nyelvtanuláshoz, sokan 30-40-50+ évesen tanulnak ki egy másik szakmát/tesznek le egy érettségit. A tanulás nem korhoz kötött és olyan nincs, hogy késő.

2020. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én se találom a helyemet, hiába szereztem három szakmát, mindig az volt bennem, hogy nem éreztem az enyémnek a szakterületet, nem adott élményt, "mások sokkal jobbak voltak" stb.

38F vagyok (# 2)

2020. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám. Diploma, alja munkák, munkanélküliség... És nem ám azért, olyan diplomám van, amivel nem lehet elhelyezkedni. Béna vagyok mindenhol, akár a szakmámban próbálkozom, akár az aljamunkákat csinálom, mindenhol, ráadásul amilyen nyámnyila vagyok, mindenhol még keresztbe is tesznek nekem, kibeszélnek, kiröhögnek. Ráadásul én még okos is vagyok, bár tudom, hogy gáz, hogy emiatt itt sajnáltatom magam, de ettől én csak még nyomorultabbnak érzem magam... hogy a sulijaimban mindenki okosnak tartott (nem szorgalmasnak..), és azok a volt osztálytársaim, évfolyamtársaim, ismerőseim, akik buták voltak, mint a tök, a felnőtt életben úgy kenterbe vertek, mint annak a rendje... Így, mint én, nem él egyik sem. Akik velem hasonló szinten voltak okosak, azok most mind mesterdiplomás mérnökök, biológusok, külföldi egyetemeken végezték a mesterszakot, USA-ban meg itt-ott dolgoznak nagy cégeknél, jó pozíciókban. Vagy van, aki semmi extrát nem csinált igazából, csak a külsejével és a személyiségével megfogott egy jómódú pasast, aztán most egyik hónapban a Golden Gate híddal fotózkodik, következőben meg már a mittudoménmelyik (távoli) szigetről posztolgat az óceán partjáról. Vagy aki még csak kimondott jómódban sem él, az is egy normális életvitelt képes folytatni, pl. párkapcsolata van, a tanult szakmájában dolgozik, állandó munkahelye van, mellette különféle hobbijainak hódol, stb.

Én meg akkora pszichés csődtömeg vagyok, hogy semmit nem tudok emiatt elérni az életben. Örülök, ha van munkahelyem. Pontosabban annak se örülök, mert attól is depressziós vagyok, hogy alja munkát végzek, ez lett belőlem... Ha a szakmámban vagyok, attól is depressziós vagyok, hogy hiába csinálom, nem fejlődök benne semmit, szr vagyok... Ha dolgozom valahol, minden délután csak iszok, hogy elvonja a figyelmem az élethelyzetemről. Természetesen új dolgot tanulni nincs pénzem, mert ingyen nem lehet tanulni már semmit. A szülővárosomban rettegve megyek ki az utcára, nehogy találkozzak valami régi ismerőssel és kiderüljön, milyen életem van. Én most elkezdtem nyelvet tanulni, ami nem tudom, mire lesz jó, de ártani biztos nem fog. Szerintem próbálj meg dolgozni, bárhol is, hogy legalább pénzed legyen. Kirúgni nem fognak minden munkahelyről, az biztos. Én a szakmámban is teszek még próbát, igazából úgyse tudok mit kezdeni ebben a szros életben, tökmindegy. Szedek gyógyszereket, így legalább nem akarok folyton öngyilkos lenni. Normális terápiára sincs pénzem, amire lehetőségem volt, azt már eljátszottam és nem segített.

2020. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne máshoz hasonlítsd önmagadat.
2020. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6: Végre egy sorstárs. Írtam privátot!
2020. febr. 1. 16:22
 9/14 anonim ***** válasza:

#6 Elég nagy részben megértelek, bár lehet fejleszteni azokat a dolgokat, amikben gyengébbnek érzed magad,nekem is ment.


Mik nektek az aljamunkák egyébként?

2020. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Mik nektek az aljamunkák egyébként?"


Legutóbb én árufeltöltőként dolgoztam, amíg el nem küldtek és ahogy most állok. Előtte meg szalagmunka.

2020. febr. 1. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!