Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valami nagy baj történne a...

Ha valami nagy baj történne a családban vagy rokonságban, vagy akár legjobb barátokkal és pénz kellenne akkor te feláldoznád a félretett pénzed hogy segíts?

Figyelt kérdés
Mondjuk több százezret, vagy 1 milliót. Ez csak elméleti kérdés. Nem történt ilyen velem, csak érdekel ki mit tenne.

2020. febr. 2. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak rokonnak és az is attól függ, hogy kinek.

Én is kaptam kölcsön Keresztanyukámtól 2 milliót, amit vissza is fizettem neki.

2020. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kizàròlag szüleimnek és nõvéremnek,senki màsnak!
2020. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyedül 4 olyan személynek az életemben, akik emberként "jelesek"

2 barátom, egy alkotó barátom és kollégám, mamám.

Mi így 5-en mindig mindenben kitartottunk egymás mellett, míg mások csak akkor jöttek, amikor kellett valami nekik...


Amikor ott voltam depiben, munkanélküliként, 8 általánossal emberszámba se vettek.

Amikor felépítettem vállalkozásom a semmiből...

Híre ment s mindenki jött segget nyalni, kivéve az a 4 ember, aki emberileg helyt állt és lelkileg mellettem volt.


Senki másnak a jelenlétemet se adnám, nemhogy 1eurót is.



Az egyik barátomat árvaházba dobták szülei, nehéz élete volt , nevelői se voltak jó emberek, lassan idővel feltört ő is és képzeld....


Nem csak a "jó haverok, barátok" célozták be, de a szülei is a semmiből...


Baromira fájt neki, de levegőnek nézte őket és beszállt az autóba, hátra hagyva a pénzre felbukkant szülőket.

2020. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1* segítettem, visszakaptam. 1* a családom egyik tagja segített, nehezen, de visszakapta.
2020. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A családban azonnal feláldoznám. Nekünk is segítettek anno egy kis kölcsönnel, amikor szükségünk volt rá, én is segítenék minden további nélkül. A szüleimnek, tesómnak akár véglegesen is, vagy is nem kérném vissza. Összetartó család vagyunk, nem tudnám nézni, ahogy valaki lecsúszik.

A baráti társaság már nehezebb kérdés. Szerencsére ott is legtöbben támogató családból származnak, így biztosan megoldanák családon belül. A legjobb barátnőmnek adnék, másnak nem igazán.

Azon is múlik egyébként, hogy mire. Ha valaki gyarapítja a javait, csak párszázezer hiányzik hozzá, mint ahogy nekünk mondjuk anno a vagyonosodási illetékre adtak kölcsön a szüleim, akkor oké. Ha valaki a felhalmozott tartozásának a kamatait akarja kinyögni a pénzemből, azt biztosan nem látom többé viszont, így ebbe nem testálnék valószínű.

2020. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!