Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a német rokonaimmal kozosen...

Ha a német rokonaimmal kozosen beszéltük hogy nyaron jonnek a Balatonra egy hétre akkor a szallasukat nekem illik allni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 2. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy beszéltétek meg, te meghívod öket vagy csak találkozzatok ott?

De szerintem nem igazán elvárható, hacsak nem vagy kifejezetten jó anyagi helyzetben.

Viszont a legokosabb megoldás lenne, hogy rákérdezel, hogyan gondolják.

2020. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illik?


Ha mi akárhova megyünk is nyaralni az össze hívott családdal:


Uticél lebeszélése


Mindenki be tudja-e vállalni(egyetlen egyszer mondtam nemet, az is munka miatt, de minden más alkalommal mindenki jött, ment)


Rábólintunk



Mindenki fizeti és fizette is a saját ráeső részét.

Max annyi hogy pl én intéztem a szállásokat, foglalókat előre, amit mindig oda is adtak vagy utaltak.


Ahol még osztoztunk: kisbusz benzin+ egyéb költségek (egyikünknek van) így nem kellett 5-6 autóval menni.


Ennyi...


Akinek nincs kerete, ne is utazzon.


Gondolom : magyarba nem 2000eurós minimált kaptok, nem tudom, hogy Te mennyire engedheted meg.



Pl részemről teljesen más ha mondom családnak otthon : én állom csak gyertek.


De mivel itt feltetted a kérdést, nem alaptalan ok miatt.


Beszéljétek meg nyíltan, egyenesen.

2020. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyar fizetésből szerintem inkább ne te álld. Szóval inkább ne ajánld föl nekik. De azért beszéljétek meg, de föl sose ajánld szerintem. kivéve, ha a ti házatok akkora, hogy kényelmesen elférnek benne, vagy vannak akár összecsukható ágyaitok, vagy pl nemtom, mondjuk matrac, hálózsák, vagy átengeditek pl a saját ágyatokat ,és ti alszotok a matracon; vagy ha pl kinyithatós a nappaliban a kanapé, és elférnek rajta 3-an, vagy ahányan vannak, de vannak egyébként szal nem csak ezek a vékony tornás-jógás matracok, hanem vannak ezek a babamatracok, olyanokat is hozzá lehet akár támasztani a falnak, és akkor előkapjátok, amikor jönnek. Viszont,ha pl vizesedik, penészesedik a fal, akkor nem oda kéne rakni, vagy bele kéne rakni zacskóba. De ha mondjuk pl több kanapé van, és az egyik kinyitható, a másikon meg kinyitás nélkül is el lehet férni, az is pl mondjuk tök jó. De szóval, ha csak szállodában tudnátok elszállásolni őket, akkor inkább fizessenek ők, vagy szálljatok bele csak részben, pl mondjuk ajánlj föl 8-10%-ot, ha akarsz/tudsz, vagy nem tudom. De én mondjuk úgy képzelem, hogy a német pajtiknál pl van fizetés tisztességes , tehát nem okozna nekik talán akkora gondot, hogy leugorjanak mondjuk egy hétre nyaralni. Viszont tényleg egyeztessetek, hogy mik az elképzelések. Van-e nálatok elég férőhely, vagy foglalj-e nekik szállást valamelyik közeli szállodában, stb. (Ja és még ha te is telefonálsz oda , hogy két fő részére szeretnél szobát, akkoris egyértelmű legyen, ha nem te fizeted nekik.) De szal szerintem az lenne a legjobb, ha lenne valami kihúzható foteled, vagy lennének valami zsákban, védve ilyen vastagabb szivacsmatracok, és akkor amikor ők jönnek , azt előkapjátok, egyébként meg el van rakva valahova, ahol nincs útban. De pl egyébként az ilyen matracok, amik pl konkrétan babáknak kiságyba készülnek, szal szerintem akkora méretű is elég lenne nekik aludni, tehát nem baj, ha nem ér végig a lábuk alatt, majd kicsit felhúzzák,és ilyen magzatpóz-szerűen alszanak; még úgyis lehetséges kényelmesen aludni; viszont azt a jógás-strandos matracot azt felejtsd el asszem, tudod, azt a vékony, feltekerhetőt, anyámék régen volt egy időszak, amikor még olyanon aludtak, azt mondta, egy idő után már fájt tőle a hátuk. De pl még akár egy napozó-szék is jól jöhet, azt meg teljesen össze lehet hajtani, beállítani a fal mellé, akár aludj te azon, és ajánld föl nekik a saját ágyad, ha úgy gondolod, úgy kényelmesebb lenne nekik. :) Régebbi a kérdés, de gondolom, majd még jönnek és találkoztok, úgyhogy hasznosnak gondoltam leírni. :):)
2020. febr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*most látom,nyáron jönnek:) De egyébként gyorsan rákerestem, az első matrac, amit kidobott, tényleg baba méretű, tehát oda lehetséges, hogy mégiscsak kelleni fog egy nagyobb matrac, vagy két kisebb, és akkor az egyik a másik meghosszabbításaként , akár két másik matrac alatt elfordítva a másik 90 fokkal a lábuknak, és akkor pl egymás mellett lennének két matracon, és a lábukhoz lenne egy közös matrac elfordítva. :):):) De lehet, hogy pl találsz ekkorát, vagy pl mondjuk berakni egy másik bútor alá, és akkor olyan színpados lenne, de tudnátok rögtön takarítani is azt. :)
2020. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*de, egyébként most, ahogy így végig gondolom, elég lehet mégis egy babányi matrac. De ha mondjuk tudsz nagyobb méretű alvóhelyet biztosítani nekik, az még tökjóóbb lenne. :) Mert pl amikor öcsém kicsi volt, és ilyen matracon aludt rajta, akkor volt, hogy anya oda az ő matraca mellé feküdt, és akkor úgy mesélt pl, és akkor ott volt még ilyen ágybetét még mellette, fotelünk háttámlája, és akkor anya arra támasztotta a fejét, és akkor szal úgy mesélt, meg még úgy beszélgetett velünk egy kicsit, és tök jól oda tudott kuporodni, és nem volt hosszabb hely, mint egy gyerekszivacs, és anyám nem alacsony. Tehát még pont jó tud lenni egy gyerekméretű szivacs is, szerintem az kábé akkora volt, ilyen 120X60
2020. febr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!