Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki az online...

Van itt olyan, aki az online játékok világát választotta a való élet helyett?

Figyelt kérdés

Tehát konkrétan élete nagy részét "ott" tölti"

Pl. Mmorpg játékok stb.


Miért jutottál erre a döntésre?


2020. febr. 2. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kb 14-17 éves koromig nyomtam függő szinten, azelőtt igazi gyerekkorom volt, de elköltöztünk olyan helyre ahol elég primitív emberek laktak és inkább ebbe menekültem mint hogy ilyen 15 éves köpködős káromkodós cigizős zugivó suttyókkal haverkodjak, akik amúgy se akartak szerencsére közeledni felém. De kinőttem ezt az mmorpg világot, mással se játszottam mert nem volt pénzem jó pc-re. Aztán 21 évesen vettem ps4et. Most 25 vagyok, van vagy 70 játékom rá és még mindig szeretem de már nem a való élet helyett hanem amellett szórakozásnak használom ha ráérek
2020. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Endzsi ***** válasza:
12 éves koromban igen, függő voltam évekig, az időm nagy részét ott töltöttem, mert fizikailag bántottak, verbálisan is, depressziós voltam, és érdekeltek a játékok, így hamar rákattintottam az első mmo hirdetésre, amit akkor láttam. Élveztem ,hogy tagja lehetek egy általunk felépített szervezetnek, hogy taktikákat kell kiépíteni, ekkor alakult meg az endzsi név, amiről 12 évesen azt hittem én találtam ki, imádtam a halandzsa neveket. Meg volt a feelingje a játéknak, hogy nem számít a valóságban ki vagy, akkor is lehetsz egy szinten bárkivel. Ez egy olyan fanatikus világ volt, ahol konkrétan emberek házasodtak össze, miután a játékban megismerték egymást, majd ezt a virtuális világban is megünnepelték a klánokon belül, ahogy a temetése is meg volt tartva annak a pár embernek. Voltak csalások, egymás kihasználása, milliókat öltek bele egyesek, volt aki játékbeli dolgokért volt együtt a másikkal. Ijesztő, de mégis ott normálisnak számított ez az egész.
2020. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a sorozatok,filmek világát választottam.
2020. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
volt egy időszak amikor sokat játszottam, de meguntam... egyik sem jobb a másiknál.
2020. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kifejezettencsak online játékokra függtem rá, mindenevő vagyok. Az oka pedig, hogy a való élet egy átlag-magyarnak szimplán szar.
2020. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én konkrétan az Aion nevű mmorpg-re fügtem rá elég komolyan még a játék fénykorában (6 éve kb). Ehhez nagyban hozzá járult egy szakítás is, amit nagyon nehezen tudtam feldolgozni, így az online világba menekültem. A srácot is a játékon keresztül ismertem meg, szóval azért nem olyan ördögiek ezek a jàtékok, vannak jó oldalaik is.

De tudom jól, hogy valóban függő voltam, lenyűgözött a színes játék, a napi szintű (monoton?) elfoglaltság, hogy új embereket ismerhetek meg a játékon keresztűl, hogy közös hobbynk van sok más emberrel, később meg ezzel próbàltam magam vigasztalni. Úgy elröppent az az év, mintha nem is lett volna. Nem nagyon mozdultan ki akkoriban, sulivalse tudtam rendesen haladni. Elég durva időszak volt.

Megfogadtam, hogy soha többet nem hagyom, hogy ennyire beszippantson egy játèk és erős fenntartásokkal kezelem az mmorpg-ket... Azóta már vettem egy jobb pc-t magamnak, de úgy érzem, kiválóan tudom kezelni a játék és a való élet közötti idő befektetést.

Most is vannak kedvenc játékaim, de tudatosan figyelek, hogy naponta mennyi órát szánok rá és hogy ne menjen a fontos dolgok rovására.

2020. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!