Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha borzasztóan...

Mit tegyek, ha borzasztóan irigy vagyok a (gépész) mérnökökre miközben soha nem voltam jó műszaki területen?

Figyelt kérdés
Így is nehéz volt összeszednem nemrég egy alibi infós diplomát amiben vszeg soha nem fogok dolgozni, de mindig irigykedtem a mérnökökre (főként gépész), mert nemcsak komoly tudásuk van, de gyakorlatban is látványosan hasznosítják a tudásokat és minden mérnök ismerősömnek baromi szexis, vonzó barátnője van, én pedig a mai napig szűz vagyok lassan 30-hoz közel. Soha nem értettem a fizikához, matekból is csak azért nem szenvedtem egyetem alatt, mert volt alapom középsuliból és a mateking szerű oldalakra vagyonokat költöttem, de ha elém tesznek egy egyetemi matek feladatot állítom már nem tudnám megoldani. A mérnököknek meg mindig naprakész a tudásuk, okosak ráadásul még jól is néznek ki/sportolnak és nem nyomik, mint a legtöbb infós (pl. én aki ráadásul még a szakmájához sem ért). Én is szeretem a kocsikat, a menő műszaki okoskodásokat, de tudom, hogy képtelen lennék ezeket a műszaki ismereteket nemhogy alkalmazni, de még megtanulni sem. Ennek ellenére baromi irigy vagyok rájuk és ezt erősíti az is, hogy az utóbbi évtizedben a kormány/piac baromira nyomja az autóipart (Audi/Mercedes és most a debreceni BMW pont a szülővárosomban) és ez engem baromira frusztrál, hogy ennyire sztárolják most a gépész/villamos mérnököket.

2020. febr. 2. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul még jól is néznek ki/"


Igen. Ez felvételi követelmény.

2020. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennek egyetlen egy oka van, te magad. Nem kell gépészmérnöknek tanulnod, sportos légy. Stb stb. Mindennek te vagy az oka. Latszik, hogy önbizalom hiányod van. De hogy ennyire...
2020. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hiába volt nehéz ez a diploma is, tanulhatsz annak és akkor neked is olyan diplomád lesz, dolgozhatsz olyan munkakörben és nem kell irigykedni.

Tehetsz mást is, ha arra koncentrálnál és nem másokat néznél jobb lenne.

2020. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem túlságosan beleéled magad az irigységbe. A közönséges vill/gépészmérnökök (beleértve engem is...) többségének a tudása nem nagy szám, épp hogy megértenek valami folyamatot amibe bele tudnak kapcsolódni, a mérnököknek kis százaléka az aki kreatív munkát végez, én csak alkalmazom a lefektetett törvényeket és egyre inkább felejtem amiket még egyetem alatt tanultam. Aki pedig maradt mesterképzésre ismerősöm ő azt mondta, hogy szégyen az egész és szinte semmi újat nem tanultak. A barátnő meglétéhez pedig főleg semmi köze az egésznek.
2020. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
persze kizárólag a gépészmérnököknek van magas fizetésük,és szexis barátnőjük. senki másnak nincs :D arról nem a végzettség tehet, hogy szűz vagy. de siránkozz csak. biztos találsz partnereket itt mert vagytok bőven ilyenek.
2020. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

"Mit tegyek, ha borzasztóan irigy vagyok a (gépész) mérnökökre miközben soha nem voltam jó műszaki területen?"

hát rohadtuk nincs köze a kettőnek egymáshoz. Én az orvosokra bámulok tátott szájjal, iszonyat szinten piedesztára emelem az összeset. ha találkozom egy orvosnővel, akkor ugy érzem megszakad a szivem hogy én nem lettem orvos.

Nem lettem, mert kémiából nagyon szar voltam mindig is és hát bioszból sem jeleskedtem soha. ettől méég rohadtul felnézek az orvosokra.

én ezt ugy oldottam meg hogy meg csináltam 2 OKJ-t, egy ápoló képzés és egy pathologus asszisztensit. Most a mentőtisztin gondolkodom, de már ott is eléggé bele kell mélyed ni a kémiába, biokémiába... egyszerüen nincs érzékem hozzá és be kell lássam, nem is vagyok olyan jó képességű a reál tárgyakhoz. szóval valószínű megcsinálgatok még pár eü-s képzést, mert kicsit közelebb visz az álmomhoz, de orvos nem leszek soha és ennek hiánya el fog kísérni egy életen át.

Bár én nem azért nézek fel rájuk, mert szexik meg menők :D hanem a szakdudásuk miatt és hoyg mennyi mindnekinek segitenek.

2020. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha egyszer elvégzem az infós szakomat, akkor remélem soha nem jutok el oda, ahova te. Ne legyél már ekkora világi irigy.

Ha nem szereted a szakmádat, akkor válts.

Nem a szakmád fog boldog emberré varázsolni.

2020. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Átlag, sőt átlag alatti affinitással sem lehetetlen egy mérnöki diploma.


Akkor főleg nem ha nem a BMEn próbálod meg szerezni hanem mondjuk átmész az Óbudaiba.


Sokan akik nem bírják a BME mérnökinfót át jelentkeznek oda gazdinfóra. Egyis ismerősöm oda jár és 3. félévben tanulják kb azt matek terén, ami mi első félévben. (Onnan tudom, mert kérte hogy segítsek a házijában)


Én meg kegyelem 2-es voltam fizikából és matekból egész gimnáziumban. Szóval szerintem ez a "rossz vagyok X dologból" nem jó kifogás, mert az nem jelenti azt hogy nem lehetsz jobb, csak többet kell dolgoznod rajta.


Szóval maximálisan a te hibád hogy nem mérnök lettél ha neked ez az álom szakod.


A kérdésre válaszul meg ... találd meg azt amit te szeretsz az életben és azzal foglald le magad. Akkor egyátalán nem fog érdekelni hogy más emberek hol tartanank az életben vagy mit csinálnak.

2020. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez már az ezredik kérdése, amiben a gépészmérnökökön lovagol.


" A mérnököknek meg mindig naprakész a tudásuk, okosak ráadásul még jól is néznek ki/sportolnak és nem nyomik, mint a legtöbb infós (pl. én aki ráadásul még a szakmájához sem ért)." Ne haragudj, de te jársz emberek közé?

A legtöbb IT szektorban dolgozó ismerősömnek szép csaja van. :D

Ezt a kérdést egy óvodás írta ki??

2020. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A férjem IT mérnök! (És nem vagyok szép 😂)


Miert van az, hogy a diplomájukat, életüket, fizetésüket azt irigyled, de a befektett energiát (ami nem kevés) azt már valahogy nem!?)

Mert, azt látod, hogy a multinál istenitik őket, de azt már nem látod, hogy otthon 1-1 probléma felett éjfélig ül, es próbalkozik, hogy jo legyen a nem tudom milyen parancsizé.

Sok a befejtett energia nem kicsit. Az uram a BME járt, de jól mondod, Óbudai egyetemen van esélyed

Ezt miért nem irigyled?

2021. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!