Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet a hétköznapokban...

Hogy lehet a hétköznapokban egyszerre dolgozni, család, testedzés, egészséges ételeket enni, nyelvettanulni, háziállattal is foglalkozni, de baráttal is? Nem kevés az időnk?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt tekintve, hogy a napjaink nagy részét a munka teszi ki, így nem az időnk kevés, hanem a munkaórák/nap száma sok :D
2020. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet? nem lehet. ki mondta?
2020. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Be kell osztani az időt.

Szerintem senki nem edz, tanul nyelvet és találkozik a barátaival minden nap. Mondjuk kedd, csütörtök és szombat 1-1 óra edzés, péntek buli a haverokkal, hétfő, szerda, vasárnap pedig 1-1 óra nyelvtanulás.

2020. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet, priorizálni kell. És igen, a munkaórák száma a sok, teljesen felesleges nyolc órákat tölteni a munkahelyen, amikor úgyis csak négy-hat órát lehet hatékonyan dolgozni. Ugyanis a többi üresjárat, kávézgatás és pletykálás.
2020. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet.

Én családos embereken leginkább azt látom, hogy munka, kis háztartás, gyerekek hordása ide-ode, gyerekkel tanulás és kb slussz, ennyi.

Magamon meg azt tapasztalom, hogy este 2-3 órám van, ha épp tanulok, mert átképzem nagam, ez 100%-ban el is megy rá.


Heti 30 óra munka untig elegendő lenne, vagy még túl sok is.

2020. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Az egyik, hogy be kell osztani az időt.

A másik, hogy sajnos azt látom, hogy ha a gyereket választod, akkor a többi felsorolt dologról nagyjából le is lehet mondani, max a munka marad ugyebár.


De gyerek nélkül nem nehéz.

Nekem például: reggel felkelek, elmegyek dolgozni, lenyomom a 8 órát, utána 5 körül hazaérek. Ezen a ponton van időm például vagy mozogni, vagy tanulni valamit (szerintem nem kell feltétlenül mindkettőt minden nap), utána vacsi, és igazából még mindig van 4-5 óra a napból szabadidőként amit a párommal tölthetek nyugalomban. Egészséges ételt tudok enni kajáldában, akkor nem több idő, mint egy mekibe beugrani, de egyébként meg csomó recept van, ami egészséges és fél óra alatt kész a kaja mindenestül - vagy én pl. szoktam vasárnap úgy főzni, hogy legyen elég kajám pár napra. Háziállatunk egyelőre nincs, de szeretnénk, úgy érzem simán beleférne.

Hétvégén meg aztán abszolút, ha nincs bűn rossz időjárás, akkor lehet egész nap kint lenni és mozogni, lehet alaposan főzőcskézni, barátokkal lógni, stb.

És mindez úgy, hogy 8 órát dolgozok és napi 2 órát utazok, mert nincs közel egymáshoz az otthonom és a munkahelyem.

Még naponta 1-2 extra órát el tudnék viselni, hogy többet tudjak aludni, de nem vészes így se.

Nem ugyanabba a napba kell besuvasztani mindent egyszerre.

2020. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok,

Megkérdezhetem, hogy mi "nem hasznos" abban, amit írtam?

2020. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A hangvétel. Gyerekellenes. Lehet nem annak szántad, csak ilyen lett.
2020. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Mi azon a hangvétel, hogy gyerek nélkül több a szabadidő, mint nélküle? :D Ez egy tény, nem "hangvétel" kérdése...???

2020. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi volt ebben gyerekellenes?
2020. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!