Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eljön az az idő, amikor több...

Eljön az az idő, amikor több ódaadó ember lesz, mint önző?

Figyelt kérdés

2020. febr. 7. 12:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
odaadó !!
2020. febr. 7. 12:27
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Egy: az önzés bizonyos fokig a túlélés záloga (biológia). Ha valaki csak odaaadó ember, akkor hamar meghal. Az egyensúly a fontos, ill. az, hogy az adott ember ne legyen vak és álszent saját magával szemben. Ha ismered magad, akkor tudod, hogy ki vagy és mik a fő vonásaid. Hiába játszol mást, előbb-utóbb abba belehalsz.
2020. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem két egymást kizáró tulajdonság.

Másrészt nem valószínű, hogy az önzés valaha is eltűnne, ha erre gondoltál, hiszen ez az alapvető hajtóereje a személyes boldogulásnak, az egyén élete fenntartásának, az önnön boldogság keresésének.

Önzés az kell, hisz ennek hiánya egy szelekciós hátrány. Gond legfeljebb a túlzott önzéssel van.

2020. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyszer biztos,de lehet akkor már csak pár ember lesz a földön.
2020. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, mert az egészséges önzés alapfeltétele a fejlődésnek és az életben maradásnak. Én nem is szeretnék olyan világban élni, ahol csak odaadó emberek vannak.
2020. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Az önzés csak akkor feltétel,ha egy durva világban élsz,mint pl.: napjainkban.


Az odaadás lenne az ideális alap helyzetben. Ha mindenki kivétel nélkül odaadó lenne,akkor minek is kéne önző ember.

10 odaadó közt 1 önző lenne,az kizsákmányolná a többieket,és az ugye nem egy előnyös tulajdonság.


Aki az önzőséget mondja,annak a természete vad,aki az odaadót az nyugodt.


De hogy eljön-e az odaadók kora? Lehetséges,de szerintem addig sok háború és keserűség lesz,meg persze sok idő el fog telni,de a végén remélhetőleg mindenki odaadó lesz. Az lenne csak a földi paradicsom...

2020. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Nálam biztos nem. Nagyon odaadó voltam, csúnyán visszaéltek vele. A magam rovására nem pátyolgatok többé senkit, kivéve, ha tényleg nagy bajban van.
2020. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem, az odaadás együtt jár a tudatossággal, vagyis aki odaadó, az úgy él, hogy az neki és másoknak is jó legyen, azaz pontosan ugyanúgy tartja magát is tiszteletben, mint másokat.
2020. febr. 7. 13:18
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

7. Attól hogy valaki odaadó,még nem muszály hülyének lennie... ;)

Miért kéne hagynom hogy kihasználjanak?


8. Kérdező,én egyetértek veled!

2020. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 "Muszáj", pontos 'j-vel írjuk.

És te hülyézel le engem...?

2020. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!