Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mitől tartod magad magyarna...

Te mitől tartod magad magyarnak? A nyelven kívül milyen tulajdonságai vannak a magyar embereknek szerinted?

Figyelt kérdés
2020. febr. 7. 23:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Ez most komoly kerdes? Magyar vagy, itt szulettel, felallsz a Nelkuled c. Dalnal, szulsz min. 3 gyereket magyarorszagon, itt laksz, nem igenyled vissza az afa-t akkor magyar vagy kesz.



Most soksok taps annak aki ezt komolyan vette, nemtom minek ez a túlbuzgo nacionalizmus...

2020. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Hosszú a lista, de a legfontosabbak:

- csípősen enni mindent, hát még a gulyáslevest

- pálinkaivás

- disznóhúsevés szarásig

- munkakerülés

- a Kossuth Lajos azt üzente kezdetű nóta ismerete

- valami különös vonzalom aziránt, hogy hátrafordulj, ha lóra ülsz

2020. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Bejegyzés az igazolványban. Semmi több.
2020. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Elgondolkodtató kérdés. Szerintem azért, mert mindig azt hallottam, hogy magyar vagyok és ezt az állítást sosem volt okom megkérdőjelezni. De nem igazán magyarnak tartom magam, mint inkább tudom, hogy magyar vagyok.


Amúgy szerintem nem igazán van olyan, hogy magyar ember tulajdonságai. Az egyik legsokszínűbb gén és családi szokásállománnyal rendelkezünk Európában. Van elvétve egy-két urali magyar/hun, bolgárok, cigányok (három különböző csoport), szerbek, törökök, egyéb szlávok, jászok, kunok stb. és az arisztokráciánk nyugat európai is volt.


Ezért közös magyar tulajdonságunk nincs. Közös kultúránk van, ami néhány évtizedenként az aktuális politika szerint változik. Illetve közös szokásaink és a világnézetünkben vannak hasonlóságok (pl. vendégek tisztelete, és megvendégelése).

2020. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet ezt körülírni mivel a magyar egy multikultúrális mesterségesen összekényszerített nemzet.
2020. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Külföldiekkel sokat kell dolgoznom. Az ő visszajelzéseik inkább elfogulatlanok és objektívek. Ilyeneket vesznek észre:


Magyarokra jellemző, hogy a "hogy vagy" kérdésre kiöntik a lelküket, pedig senkit nem érdekel.

Erős pesszimizmus.

Minden 2 ember túlsúlyos.

Nagyon sokan cigiznek és sok köztük a fiatal.

Éjszaka minden városban vannak részeg emberek (sok az alkoholista)

Leleményesek a magyarok. Jó dolgokat találnak ki és találnak fel, de fogalmuk sincs, miként lehet ebből bizniszt építeni, inkább elmondják az ötleteiket.

Olcsón dolgoznak és egymás alá licitálnak olyan mértékig, ahol már az anyagár drágább. (na persze a külföldi nem tudja, hogy lopjuk az anyagot).

Ellenségesek egymással szemben a magyarok, minden apró dolgon hevesen tudnak vitatkozni.

Nagy vendégszeretők a magyarok, a külföldiekkel szemben előzékenyek, segítőkészek.

2020. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jó lenne megkérdezni a 100 ezer betelepített ukrán, akinek magyar igazolványa van, pedig még tolmáccsal is nehezen érti meg, amit mondunk neki a gyárban!
2020. febr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
27%
Attol,hogy visszamenoleg a csaladfamban nincs egyetlen s kulfoldi,se cgn, se mas!
2020. febr. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Van bennem kispak ver, igy erzem magam magyarnak



😂

2020. febr. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Az kipcsak te értelmi csúcs.
2020. febr. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!