Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet leszoktatni szülőke...

Hogy lehet leszoktatni szülőket, hogy kopogás nélkül berontsanak a szobámba?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyerek és már nagyon idegesít a helyzet amikor anyám szó mélkül benyit hozzám.Nem vagyunk akkora bizalmi viszonyban egymással.Már elegem van,nem csinálok semmi extrát,vagy titkolni valót de ez az egész sérti a személyes határaimat.Utálom mikor valaki kilök a gondolatmenetemből,rám nyit amikor email-t írok,olvasok vagy egyszerúen csak a neten böngészek,nincs kedvem beszélgetni,stb.Amikor mondtam még neki állt feljebb és azt mondta jó hogy már nem kopog a saját házában.

2020. febr. 8. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Csináld meg te is néhányszor aztán meglátjuk.

Am meg attól h a saját háza..nem ez a lényeg, hanem a rád való tekintet.

2020. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En mindig eltorlaszoltam az ajtot, kulcsom nem volt. Aztan ertettek belole.
2020. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem fog tetszeni egyeseknek a módszer, de ez nekem bevált: anyu detto ugyanígy benyitogatott hozzám, pedig előtte már én is mondtam neki, ha be van csukva a szobám ajtaja, az azt jelenti, ne zavarjon, mert olvasok, pihenek, stb. Pár napig rendben volt minden. Aztán ismét folytatta.

Amit én csináltam, amikor már bement a szobájába lefeküdni, tévét nézni, akkor én is benyitogattam hozzá mondvacsinált indokokkal. Komolyan mondom, még én is meglepődtem, mennyire hatásos. Azóta nem nyit rám.

2020. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
3. válaszom folyt.: Ez annyira működik, hogy inkább az ajtó előtt szól be, ha valami kérdeznivalója van. Tudom, szemét dolog, de legalább működik. Olyankor mindig mondom neki, bejöhetsz nyugodtan. Muszáj, mert mindenkinek kell magánszféra.
2020. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Nalunk akkora balhe lett volna belöle hogy aztan ki se mertem volna nyitni az ajtot.

Örök emlekeim egyike mikor hetvegen reggel becsörtet orditva hogy kelljé takarits meg ramnyitja az ablakot csak mert ha ö vmit csinal nehogy pihenni merjek.

Alatalanos also tagozatos voltam mikor ilyenek miatt nem akartam hazamenni mert meghallottam hogy porszivozik igy kint maradtam es ültem a lepcsöhazban. Erre lebuktam mert jött apa haza hallottam hogy arrol bestelnek hogy baj lehet mert nem akar hazajönni a gyerek. De amugy igy nöttem fel hogy maganszfera nulla. Kukàban is nezte miket dobunk ki. Naplonkat is olvastàk. Àt voltunk kutatva is mint egy bünözö. Meg vallatàs volt amikor a napunkrom kerdeztek.


Ez mellett hogy masok ilyeneken kattognak hogy anyu nem kopog, hat nem is tudom sirjak vagy nevessek.

2020. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"jó hogy már nem kopog a saját házában."

pedig fog

2020. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Állíts egy vödör hideg vizet az ajtó felé és kösd össze egy madzaggal a kilincsre. #icebucketchallenge
2020. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5.! Azért te is belátod gondolom, hogy nem az a természetes, amit anyud művelt. Ezen nincs mit sírni, vagy nevetni. Meg lehet oldani, ha kell, akkor ilyen módszerrel, amit fentebb leírtam. Én sem vagyok már gyerek, ezért tanácsoltam azt, amit. Kulcsra soha nem zárnám előtte az ajtót. Attól biztos kiakadna ő is. Voltak már hasonló kérdések, sokan javasolják, hogy zárják be a szobájuk ajtaját. Az nem old meg semmit, csak feszültséget szít. Vissza kell fordítani, hogy megtapasztalja, milyen zavaró tud lenni, ha addig nem fogta fel. Normális szülő-gyerek kapcsolatban ez így ebben a formában megoldható veszekedés nélkül. Cselhez folyamodtam, oké. Bevált szerencsére. Mondjuk ő már idős. De gyerekkoromban se rontott rám ordítva, ablakot kicsapva, mint ahogy te leírtad. Sajnálom, hogy veled ez történt.
2020. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha befelé nyílik: [link]

Ha kifelé nyílik: [link]

2020. febr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!