Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek zongorista ujjaim...

Szerintetek zongorista ujjaim vannak?

Figyelt kérdés

Többen mondták már, hogy hosszúak az ujjaim, próbáljak meg zongorázni. Megpróbáltam, végül is könnyedén át tudtam fogni a nagyobb hangközöket is.


[link]



2020. febr. 8. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt nem a zongorázás a fő kérdés, hanem hogy van-e komoly, potenciálisan életveszélyes genetikai eltérés ennek a hátterében. Mennyire lazák az izületeid? Vizsgáltak már Marfan szindrómára? Ha nem, érdemes lenne ennek utána járni.
2020. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vizsgáltak még, nem érzem egy ilyen dolog miatt szükségesnek. Egyébként sem kell ijesztgetni az embert. Normálisan tudom mozgatni az ujjaimat, mint mindenki más, nem lazák, nem lógnak, meg mit tudom én. Annyi csak, hogy hosszabbak az ujjaim.
2020. febr. 8. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne, minimum egy szívultrahangot csináltatni, meg egy szemészeti kivizsgálást. És nem ijesztegetlek. Orvos vagyok. Jobb óvatosnak lenni, mint hirtelen szívhalálban meghalni. Ez a kéz kapásból két Marfan diagnosztikus kritériumot jelent a diagnózishoz szükséges háromból. Olvass kicsit utána, mindenképpen érdemes kivizsgáltatni.
2020. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 October15 ***** válasza:
100%

Mivel nagy hangközöket nem szomszédos ujjakkal fogsz le ha betartod az ujjrendet akkor kifejezetten irreleváns hogy milyen hosszúak. :D


Nem vagyok orvos, csak 8 évet zongoráztam. :D

2020. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg veszélyre is lehet, mindenképp vizsgáltasd meg magad egy orvossal.
2020. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 10 évig zongoráztam, szerintem az csak jó, ha hosszúak az ujjaid, sokkal könnyebb játszani. Nekem is hosszúak, igaz nem ennyire.
2020. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ember én nem szoktam senkit bántani a külseje miatt, de életedben egyszer sem jutott eszedbe, hogy ezek az űrlényujjak nem normálisak...?

Én sem vagyok orvos, viszont zenélek több hangszeren. Zongoránál nem látom sok előnyét, nekem kifejezetten apró női kezeim vannak, mégis be tudom fogni az összes hangközt. Abszolút nem ezen múlik. Én zongoraóra helyett első körben az orvoshoz jelentkeznék be a helyedben.

2020. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!