Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a dolog pszichológiája,...

Mi a dolog pszichológiája, hogy olyan családba ahol a szülők is nagy "streetsmartok" voltak ott a gyerek is jól feltalálja magát felnőttként?

Figyelt kérdés

*streetsmart - ahol a szülőnem nem feltétlenül volt nagyon magas végzettsége, illetve futott be alkalmazottként nagy karriért, hanem saját kútfőből tudta mindig hogy mihez érdemes nyúlni.


Tehát egy olyan szitut feltételezünk, ahol a gyerek alá sem toltak be mindent, hanem ő találta ki magát, hogy mivel akar boldogulni, és ez nagyon jól is sikerült neki.



Örökölt tulajdonságok? Vagy szociális minták? vagy min múlik ez, hogy valaki ahogy a szülei is ő is tudja hogy mikor mihez kell nyúlni hogy abból sok pénz legyen.


2020. febr. 10. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Örökölt tulajdonságok is lehetnek, ellesheti a szüleitől, de a szülei is tudják ilyenné nevelni.
2020. febr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a családom. Intelligencia kérdése szerintem, az nagyrészt öröklődő tulajdonság és nem végzettség kérdése. De sok olyan dolgot láttam én is otthon, ami arra ösztönzött, hogy merjek nyitni és próbálkozni, ezáltal én is jobban meg tudtam ragadni a lehetőségeket az életben. De ugyanígy ösztönösen hozok jó anyagi döntéseket is. Anya mindig azt mondta, hogy a véremben van az alku, de szerintem nem. Láttam őket dolgokat nézegetni és értékelni és ráéreztem, hogy mi mennyit ér és mit kell megcsípni.


Az intelligenciához annyit, hogy anno volt valami feladat az egyetemen a pszichológus hallgatóknak, akkor én is és anyukám is elment IQ tesztre. Nekem 144 lett, anyukámnak 128. Pedig anyukám csak szakközepet végzett és nem is igazán művelt ember. De nagyon jól számol és jól következtet. :)

2020. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Honnan vetted ezt a meghatározását a streetsmart-nak?
2020. febr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!