Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ilyen...

Miért van az, hogy ilyen csőlátású, szemellenző gondolkodásmódot folytatnak az idősebb generációk?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a 45+ évesek felvettek egy szemfedőt, és nem nyitottak az újdonságokra. Nem akarják elhinni mi történik a mai világban, hogy pl youtube videósként vagy streamerként meg lehet élni ma. Azt sem akarják róla hallani, hogy egyáltalán mik ezek. Idiótának, retardáltnak nézik a fiatalabb generációt. Értem én, hogy generációs szakadék, de miért kell mégjobban kiszélesíteni? Nem akarják megérteni azt, ami nekünk alap dolog, hogy pl internet meg mobil nélkül nincs élet nekünk. Vagy hogy azt hiszik, a streameken a donate, vagy pénzköltés a streamerre mind csak kamu, és az emberek nem szórják a semmire a pénzt. Nem hiszik el, hogy irodai munkával többet keresel mint kétkezi/gyári munkával, stb, stb. Ha megmagyaráznál neki valamit, elkussoltatnak, őket nem érdekli ez, akkor is nekik van igazuk. Persze, ilyenkor jön tőlünk az ok boomer. De miért kell ilyennek lenni az idősebbeknek?

2020. febr. 11. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Hány fős mintavétel alapján extrapoláltál?? :-)))
2020. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igaz általánosítás a kérdés, tehát tisztelet a kivételnek, de pl nagyszüleim ilyenek, a környezetemben a nyanyák és taták ilyenek, anyám és ismerettségi köre ilyen. Tehát a közvetlen közelemben elég nagy a számuk.
2020. febr. 11. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hogy nem értik hogy működik akkor miért próbálod nekik elmagyarázni? :D Apukám 80 évesen érette, hogy így élek meg, és büszke is volt rá. Ez tök jó, de nem véletlenül jött elő ekkora erővel ugyanez a feszültség egy kis mém formájában, amit úgy ismerünk "OK boomer" Erről szól, hogy végre lett egy szelep amin kiereszthetjük, hogy francért nem akarod megérteni sem az újat? Amúgy az ember a korral veszít a rugalmasságából, és már nem akar újat befogadni, mert bármikor megteszi jön egy mási kúj, ez nekünk rosszbab lesz majd mert most még gyorsabb ez az egész, és sokkal könyebb lesz lemaradnunk ha eljön az a kor...


Azért m ise vagyunk mindenben olyan hú de okosak, telefon nélkül ninc sélet és hasonlók valahol átgondolva ez elég csúnya :D

2020. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Mire egyet pislantasz Kérdező és 45 leszel, akkor majd megérted.

Bár szerintem neked nem az EMBEREKKEL, hanem konkrétan a családoddal van gondod, mert egy 45éves ember a szellemi és fizikai teljesítőképessége csúcsán van és minden, csak nem öreg. De úgyis meglátod!


(Eszembe jut rólad egy 16 éves tanulólány, aki megdöbbent, hogy a 35éves főnöknője még szexszel. Na de ilyen öregen?...mondta :D )

2020. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Pont elmúltam 45 éves. Természetes, hogy nem mindent ugyanúgy látok, mint a nálam 20 évvel fiatalabbak, mint ahogy nem is úgy, ahogyan a nálam 20 évvel idősebbek.


Néhány dolgot azért megjegyeznék.


"youtube videósként vagy streamerként meg lehet élni ma"


Visszakérdezek: hány embernek? Hány ember tud ma Magyarországon megélni ebből? A "megélni" alatt azt értem, hogy havonta stabilan, a közterhek levonása után legalább 200e Ft-ja marad. És akkor gyorsan tegyük hozzá, hogy a Lidl-ben egy pénztáros is többet keres ennél, igaz nehezebb és kényelmetlenebb munkával.

Az, hogy néhány szerencsés és ügyes ember ebből megél, az nem azt jelenti, hogy ma egy fiatal erre alapozhatja a megélhetését.


"internet meg mobil nélkül nincs élet nekünk"

Én elhiszem, hogy sok mai fiatal így érzi ezt, de csak saját maguknak zárják be az élet kapuját. Az élet akkor kezdődik, ha nem képernyőn nézed, nem olvasod, nem kommenteled, ....... hanem ÉLED. Amikor eszedbe sem jut a telefon, a facebook, hanem akkor és ott megéled a pillanatot. Akár kirándulsz, akár horgászol, akár kézműveskedsz, de csinálsz valamit, és nem azzal vagy elfoglalva, hogy ha ezt megosztod másokkal, akkor kapsz száz db like-ot és ettől elélvezel.

A kapcsolattartásnak, információszerzésnek megvan az ideje és a helye egy ember életében, de nem mindegy, hogy a tárgyak uralnak téged, vagy te a tárgyaidat. A szabad ember nem hagyja, hogy a tárgyak uralják őt.

2020. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami neked "csőlátás", az mindössze csak annyi, hogy egy taktika mentén sikerült megélniük a kort, ami működött. Innentől kezdve nem értik, miért is várja el bárki is tőlük, hogy változzanak, - amikor nagyon jól el voltak a saját taktikájuk mentén, - bizonyosan a magánügyeikbe való beavatkozás kísérleteként élik meg, amikor valami újról próbálja meggyőzni őket valaki a már megszerzett élettapasztalatuk birtokában. Ezt a magánszférájuk kikezdéseként élik meg, - amit "nem szabad hagyni". A generációs szakadékok mindig is meg lesznek, - ha megéled a hetven éves kort, te fogsz olyan bután nézni a huszonévesekre, tinédzserekre, mint egy gázálarc membrán nélkül és te is feldúlva fogsz morogni, ha úgy érzékeled, hogy megpróbálnak "beleszólni az életedbe". Arra, hogy ugyanerre feljogosítva érzik magukat az idősek, a már megszerzett élettapasztalatuknak tudható be, - más kérdés, hogy az idősek által tanúsított jóindulat többször látszik rosszindulatnak, mint nem, de a többségük annyit szeretnének csak elérni - elsősorban az ismeretségi körükben, - hogy akiknek átadják a tapasztalataikat, lehetőleg már ne éljék meg azokat a kellemetlenségeket, amelyekből a tapasztalataikat merítették, anno. Én is szoktam "hegyi beszédeket" tartani az unokáimnak - és látom, sokszor mosolyogva hallgatják, - nálam viszont az a helyzet, hogy el is mondom nekik, milyen kellemetlenségek kerülhetőek el azzal, amit elmondtam és van választásuk, (semmit nem kötelező még a jelenlétemben sem úgy csinálni, ahogyan elmondtam). - Meghagyom nekik mindig a választás lehetőségét - és nem voltam mérges akkor sem, ha másképpen gondolták tovább...
2020. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!