Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van arra szükség, hogy...

Miért van arra szükség, hogy hálózatépítős baromságoknál manipulációval, hazug reménykeltéssel vegyék rá az embereket az üzletkötésre? Hogy az emberek a személyes kapcsolataikat is beáldozzák emiatt?

Figyelt kérdés

Egy barátom elhívott egy lakásra azzal a címszóval, hogy üzletről, jövőről lesz szó. Tudta, hogy mivel foglalkozom (látványtervezés), azt mondta, ha elmegyek, garantálja, hogy megkapok egy nagyobb projektet, amin dolgoznak.

Amikor odamentem, minderről csak éppen érintőlegesen és gyorsan letudva esett szó, helyette biztosításra akartak rábeszélni 2-3 órán keresztül, ő meg egy idősebb gazdag pár. A több milliós összegek meg belebegtetett igazgatói állások csak úgy röpködtek a levegőben. Azt hittem, lefordulok a székről (sajnos néha nehezen mondok nemet).

A nagyban beharangozott projekten természetesen csak akkor kezdhettem volna el csak dolgozni, miután bizonyítottam, hogy "hiszek" annyira a termékben, hogy megvásároltam, megkötöttem... felháborító ez szerintem nagyon, főleg, hogy ez a barátom tényleg hisz ebben a dologban, hogy jó, és ezzel a hálózatépítős szemétládák gyakorlatilag próbára teszik a barátságunkat. Mert ezek után ugye mindig ott lesz a levegőben, hogy ő egy teljes szombatot rám szánt, és nem ért el nálam semmit.

Mi erről a véleményetek, miért van erre szükség? Miközben maga a biztosítás nem is tűnt rossz üzletnek, szerintem sokan az ilyen gusztustalan győzködés nélkül is megkötnék.


2020. febr. 11. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A te eseted rá a válasz , kapzsi megteveszthető link es gyáva partner mindig lesz ez működteti a rendszert . Őszintén nem menne a buli.
2020. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Nincs itthon kultúrája plusz csinálják nyakra főre,meg sajnos a slepp megy MLM-ezni általában aki nem tehetséges semmiben.

Én ezeket látom.

2020. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Érzelmi zsarolás, hányok tőlük. Nekem két gyerekkori barátságom ment erre rá, mert nem értették, hogy ne mossák össze a barátságot és a saját anyagi érdekeiket. A végén már csak az üzlet miatt hívtak, azt se kérdezték, hogy vagyok, mi van velem.

Nem te változtál, hanem ők lettek agymosottak.


És igen, sok termék amúgy is megállná a helyét a piacon, csak gondolom nem ekkora haszonnal és nem ilyen sok behálózott balekkal, akik a hátukon viszik a legfelső lépcsőkön állók milliós, milliárdos bevételeit.


Csak példaként. Kb. 15-18 éve az egyik budapesti ipari vásáron csak úgy spontán az egyik standon vettünk egy Lux porszívót közvetlenül a zárás előtt féláron. Még így is drága volt, de tudtam, hogy jó, másoknál már próbáltam. A porszívó azóta is szuper, oda nem adnám semmiért, de kénytelen voltam azt hazudni, hogy eladtam, mert évek óta hetente több ügynök szekált, hogy kijönnének, megnéznék, tisztítanák, stb. Hiába mondtam, hogy NEM, NEM, NEM! Ezek egyszerűen nem értik! Most békén hagynak és jól megvagyunk a porszívóval és sokkal többet érne a márka a szememben, ha nem ilyen nyomulós, undorító módszerekkel - és áron - kínálgatnák.

2020. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én egyetemet végzett ember vagyok, barátomnak is magas a végzettsége. Amikor ott voltam, közben megérkezett a következő "turnus", találkoztam egy másik alkusszal, kedves, jófej, de 8 általánost végzett anyuka... a másik balek megy egy láthatóan szintén alacsony sorból származó kétkezimunkás gyerek (nem lenézés, tényleg, de értitek). No ilyenek lettek volna az én kollégáim.
2020. febr. 11. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert ebben az országban a szélhámosság a legjobb üzlet.
2020. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező én beforgatnám kajakra amikor elkezdik a milliós fizut plusz figyeld meg hogy él aki mondja,hogyan néz ki,a megjelenése,milyen életszínvonalon él,kocsi,lakása.

Figyeld meg ezeket plusz kèrd meg.

Érdekel de mutassa meg akkor milyen házban él,milyen kocsija van,milyen ruhàkat hord,hova jár,mennyi van a számláján mennyit utalnak neki.



Nekem ezt egy ember mutatta meg,de ő kipakolt mindent lakása képei,slusszkulcsa,nyaralások fotòi,milyen életet él.


Ezt mind bemutatta itthon nem igen csinálják ezt a mellébeszélés persze megy.


,,Ki az akire hallgatsz" nagyon fontos alapelv.

2020. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: így van. Az idősebb házaspár, akik húdemotiváltak voltak ugyan nagyon jól éltek (többszázmilliós tanya, főldek, üzlet), csakhogy nem a biztosításból csinálták, hanem örökség, ügyeskedés stb. A barátom meg most kezdi, kérdeztem, mennyit csinálsz te ebből, hogy megérte feladni miatta a rendes, jól fizető állásodat? Megvan legalább a havi 2-300? Hát, most még az elején van, és ilyenkor keményen dolgozni kell... na igen, olyan embernek nem mutattak be, aki ebből gazdagodott volna meg, mármint üzletkötésből, ami ugye gyakorlatilag sikerdíjas alapon megy.

Elfelejtettem megkérdezni őket, hogy akkor már miért nem jelentenek fix bérre, járulékokkal, ha ennyire hisznek bennem és jónak tartanak 2 mondat után.

2020. febr. 11. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Csakis a mani miatt.
2020. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!