Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lelki, mentális egészség...

A lelki, mentális egészség kihat az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha valakinek jó/sikeres élete van, jól érzi magát, elégedett, boldog, pozitívan gondolkodik, nem stresszel etc.


Azt jobban elkerülik az egészséügyi problémák? Vagy ez így konkrétan nincs összefüggésben?



2020. febr. 11. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Az általam látottak, tapasztaltak alapján nem hat annyira nagyon ki rá, ugyanúgy megfázik, nagy betegséget kaphat az illető, mint egy duli-fuli.
2020. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Rendkívüli módon kihat. Sokkal esendőbb a szervezet, a mentális jólét energiát ad, és az immunrendszert is erősíti.


Felejtsük már el, hogy biológiai gépek vagyunk, függetlenek a tudattól - annyit minden mutat ennek ellenkezőjére.

2020. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez így elég esetlenre sikeredett.


"Sokkal esendőbb a szervezet" <- természetesen lelki bajok esetén.

2020. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hogyne hatna ki rá. CSak gondolkodj jóval nagyobb energiafelhasználás a stressz, közben a tápanyagok sem szívódnak úgy fel kb lemerül a szervezeted. Az izmaid megfeszülve maradnak nem tudsz lazítani izületi problémák hátfájás gyomorpanaszok stb.
2020. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból tudom mondani, hogy kihat az egészségre a mentális egészség. Én utáltam általánosban az osztályom, nem éreztem jól magam és állandóan beteg voltam, piszkáltak is sokan, nem voltak barátaim, gyomorgörcsöm volt minden reggel. Aztán gimiben semmi bajom nem volt, jól éreztem magam, találtam barátokat, jártam bulizni, kb évente 2x voltam beteg. Ha stresszes időszakomban vagyok, szorongok rögtön előjön a migrénem
2020. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A stressz legyengíti az immunrendszert.


Amúgy én egyetem alatt lettem 6 dologra allergiás, refluxos és pánikbeteg. Előtte semmi bajom nem volt. Akkor volt, hogy heteken át folyamatos sietségben és stresszben voltam. Nem tudtam kezelni, volt, hogy hetekig nem bírtam felkelni, annyira gyenge voltam. Záróvizsga után egyszer sem volt pánikrohamom. A többi sajnos maradt ahogy volt.

2020. febr. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!