Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Borderline betegkent alkalmas...

Borderline betegkent alkalmas lennek anyának?

Figyelt kérdés
6 éve diagnosztizáltak.. Azóta szenvedés az életem, mindennap öngyilkos lennék, gyerekkoromban is nagyon szarul voltam de nem tudtam hogy beteg vagyok. Gyógyszereket szedek de terápiára nincs pénzem. Teljesen egyedül vagyok. Családom nem él velem. Nem kíváncsiak rám a betegségem miatt. Azt mondják lehetetlen velem együtt élni. Félek terápia és támogatás nélkül esélytelen a gyógyulás. Meg amúgy is.. Terápiával is csak a normalisabbhoz közelebbi állapot érhető el és csak egy rahedli pénz, munka és hosszú terápia során. Semmi értelmét nem látom az életemnek úgy, hogy kB mindenre alkalmatlan vagyok. Párkapcsolatom sosem volt, nem is merek senkit közel engedni magamhoz, inkább megkimelem magamtól, mert kibírhatatlan vagyok. Nem bírom feldolgozni azt, hogy esetleg majd 40 éves koromra mire valamivel enyhülnek a tünetek, majd talán egy fokkal jobban leszek. Hogy a betegség miatt mindenről lecsuszom. Hogy elmegy mellettem az élet és nem érek el semmit, míg a barátaim már házasodnak és diplomát szereztek. Egyszerűen látom az életem előre, ahogy sosem lesz férjem mert senki nem maradna meg mellettem, ha még mégis osszejonnek valakivel, csak idő kérdése és otthagyna ha képbe kerülne egy normális és egészséges nő. Így sem bírom elviselni az állandó pofonokat.. Nemtudom elképzelni, hogy egyszer lenne egy családom. Nemtudom elképzelni, hogy valaha lesz gyerekem és jó anyja lennék. Hogy alkalmas lennek szülőnek lenni. Lehet tényleg jobb ha mindenkit megkimelek magamtól. Így viszont nem bírok élni..es nem is akarok.

2020. febr. 12. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvan a párja. Ne iteld el magad es merj nyitni az emberek felé. Nehéz, en sem szedek semmit terapiara sem jarok es 10 eve benne vagyok. Van ferjem, szeret es tamogat.gyereket en sem merek vallalni de szerencsere a ferjemnek sem letszugseglet. Udv, egy borderlineos kollega.
2020. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez érdekes írás. Nekem van egy borderline barátom és tök normális, jókat tudunk beszélgetni és amikor találkoztunk se volt semmi, jobban éreztem magam mint egy egészségessel. Szóval ennek két oldala van, ha akarod össze tudod magad szedni és lehetnek emberi kapcsolataid, akár majd gyereked is.
2020. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ennek is vannak fokozatai.

2020. febr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó : magyarul vannak olyan borderline betegek akik hiába tesznek meg mindent, hiába jár terápiára hiába szed gyógyszert, akkor sincs kiút? Tehát kB eleve el van rendelve a szenvedésre..

Ez azért nem túl vigasztaló és eléggé félelmetes és elkeserito..

2020. febr. 13. 01:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A terápia tényleg sokat tud segíteni, én úgy hallottam. Nem igaz az, hogy "senki sem tud elviselni", az emberek sokszínűek, eltérőek.
2020. febr. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4# Nem, vannak akikhez több türelem kell és van akihez kevesebb. De ha valóban akarja akkor szerintem mindenkinek lehet párja.
2020. febr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkori barátnőmmel mindketten borderlineosak vagyunk. Neki már van férje, egy gyerekük, úton van a második, de ő is sokszor szenved, és úgy érzi, hogy nem tudja tovább csinálni, kiugrik a gyerekkel az ablakon stb. De ezektől az érzésektől függetlenül neki jót tett, hogy lett gyereke. Sokat komolyodott, és sokat változott, én azt látom rajta, hogy egy kicsit jobban egyben tartja az, hogy vannak gyerekei, van akik miatt felelősséget kell vállalnia, és fel kell kelnie minden egyes nap az ágyból. Ő egy időben szedett gyógyszert, és pszichiátrián is feküdt, de azt mondta, hogy nem szeretné újra azt választani, "nincs szüksége még egy orvosra, aki diagnosztizálja", a gyógyszert nem tudom, miért hagyta abba. Ő ezelőtt egyik kapcsolatból a másikba ugrált, folyton megcsalta az épp aktuális párját, stb., ennek ellenére már három éve stabil kapcsolatban él a férjével.


Én meg évekig párt és munkát kerestem, az egyetem dolog a mai napig nagyon nyomaszt. Úgy éreztem/érzem, hogy lehetetlen, hogy nekem nem fog menni, hogy engem senki nem szeret, alkalmatlan vagyok bármilyen munkára, és hülye vagyok az egyetemhez. Ha fel is vesznek valahová, úgyis kirúgnak, vagy ha bejutok az egyetemre, úgyis kibukok. A párkeresés maga volt a pokol. Aztán végül egy olyan emberrel jöttem össze, akit közel tíz éve ismerek, és sosem

gondoltam volna, hogy egyszer járni fogunk, alapból nagyon messze laktunk egymástól. Aláírom, hogy nagyon nehéz elviselni engem az esetek többségében, sokszor akarok meghalni, ő meg attól fél, hogy egyszer tényleg megölöm magam. Sokszor kiabálok vele a semmiért, dühöngök a semmin, órákig képes nyugtatni, amikor elfog a szorongás, próbál megérteni, de szerintem

ezt csak olyan ember érti meg, aki maga is benne van. Ő tudja mi az a borderline, és szoktunk erről beszélgetni. Szerintem fontos, hogy a másik tudja, mivel küzdünk, így egy kicsit talán jobban megért, és türelmesebb. Persze próbálom rajta nem levezetni a saját nyomoromat, de ez nem mindig egyszerű. Mondtam már neki, hogy az az egyik félelmem, hogy elhagy majd valakiért, aki normális, akinek nincsenek mentális gondjai, aki sikeresebb, tanultabb, stb, de mindig azt mondja, hogy nem hagy el, mert engem szeret.


Amúgy az a barátnőm kifejezetten jó szülő. Egy elég abuzív családban nőtt fel, elég alkalmatlan szülőkkel, és teljesen az ellentéte annak a mintának, amit otthon látott :)


Ha budapesti vagy, vagy mellette élsz, vannak ingyenes lehetőségeid terápiára egyébként. Mondjuk tapasztalom nincsenek vele, szeretném majd kipróbálni, hallottam jót is, rosszat is. Talán a Tündérhegyről hallottam a legtöbb jót.

2020. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy József Attila, Angelina Jolie, Beethoven, Diana hercegnő, vagy a nemrégiben elhunyt, Amy Winehouse is borderline-os volt?

Tudom,hogy egyikük sem a jó és tökéletes élet szimbóluma, de Angelina Jolie és Diana is jó anya, Diana esetében csak a volt a jó kifejezés.

[link]

Hogy a gyerekeikre a személyiségzavaruk mennyire van/volt kihatással, az nem igazán derül ki, mert Diana gyerekei esetében erősen működik a hírzárlat. Jolie esetében meg örökbefogadott gyerekei vannak, a saját génekkel rendelkező gyereke Shiloh Jolie-Pitt transznemű, de ennek talán nincs köze az anyja személyiségzavarához, bár ki tudja?

Tehát láthatóan nincs akadálya a saját gyereknek, ha erőt érzel magadban a tisztességes felneveléséhez, akár egyedül is.

De ha kétségeid vannak az öröklést illetően, lehet örökbe is fogadni, ha az alkalmasságodat elbíráló szervek jóváhagyják.

2020. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!